Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Lubelskie: Ponad ćwierć miliona zaszczepionych przeciwko COVID-19. Rośnie liczba zakażeń

2021-03-18 17:15

Ponad 271 tys. szczepień przeciwko COVID-19 wykonano dotąd w Lubelskiem. Drugą dawkę szczepionki przyjęło blisko 97 tys. osób – podaje w czwartek raport rządowy. Tymczasem w regionie cały czas rośnie liczba zakażeń. 18 marca na Lubelszczyźnie potwierdzono 874 nowe przypadki. W całej Polsce było ich ponad 17 tysięcy!

Ponad ćwierć miliona osób zostało dotąd zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Lubelskiem. W całym regionie wykonano dotąd ponad 271 tys. iniekcji. Blisko 100 tys. osób przyjęło już drugą dawkę szczepionki – informuje rząd.

W województwie lubelskim jest w sumie 420 punktów szczepień populacyjnych. W 32 szpitalach węzłowych trwają szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia, a także seniorów i nauczycieli.

Według opublikowanych w czwartek danych rządowego raportu w Lubelskiem ostatniej doby wykonano ponad 7,9 tys. szczepień. Ich dzienna liczba na 10 tys. mieszkańców wynosi 37,32, co plasuje woj. lubelskie na trzecim miejscu w kraju, po woj. podlaskim i woj. dolnośląskim.

Najwięcej zastrzyków w regionie – ponad 86 tys. – wykonano dotąd w Lublinie, prawie 15,5 tys. w powiecie puławskim, blisko 12 tys. w powiecie lubelskim, prawie 11,7 tys. w Zamościu, ponad 10,1 tys. w Białej Podlaskiej.

Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego w sześciu szpitalach podległych samorządowi województwa do środy zaszczepiono w sumie prawie 40,7 tys. osób, z czego blisko 13,3 tys. drugą dawką.

Tymczasem na Lubelszczyźnie, podobnie jak w całym kraju, rośnie liczba zakażeń. Tylko w czwartek w Lubelskiem potwierdzono 874 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 14 kolejnych osób chorych na COVID-19.

Super Raport 18.03 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO oraz dr Michał Sutkowski - lekarz) Sedno Sprawy: Michał Wójcik