Lubelskie: Pijany 41-latek wywrócił się na motocyklu. Odpowie nie tylko za jazdę na podwójnym gazie

i

Autor: mat. policji Lubelskie: Pijany 41-latek wywrócił się na motocyklu. Odpowie nie tylko za jazdę na "podwójnym gazie"

Lubelskie: Pijany 41-latek wywrócił się na motocyklu. Odpowie nie tylko za jazdę na "podwójnym gazie"

2022-05-03 14:45

Jechał motocyklem pod wpływem alkoholu i zaliczył bolesny upadek. 41-latka, poza rehabilitacją, czekają poważne kłopoty, nie tylko z powodu jazdy na "podwójnym gazie". Lista wykroczeń, które popełnił, była zdecydowanie dłuższa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 maja, w Majdanie Wielkim (woj. lubelskie). Około godz. 21:00 41-letni mężczyzna, podczas jazdy motocyklem, przewrócił się.

- Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia motocyklista jechał w kierunku Krasnobrodu - informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z komendy w Zamościu. - Pokonał łuk jezdni i na prostym już odcinku drogi nagle „złapał” piaszczyste pobocze i stracił panowanie nad pojazdem. Motocykl marki WSK przewrócił się na jezdnię.

Czytaj też: Policyjny pościg za... koniem! Zrzucił jeźdźca i ruszył na ulice Świdnika [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lubelskie: Pijany 41-latek wywrócił się na motocyklu. Odpowie nie tylko za jazdę na podwójnym gazie

i

Autor: mat. policji Lubelskie: Pijany 41-latek wywrócił się na motocyklu. Odpowie nie tylko za jazdę na "podwójnym gazie"

Mieszkaniec gminy Krasnobród z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, tego dnia w ogóle nie powinien wsiadać na motocykl.

- Mężczyzna wykazał się dużą lekkomyślnością, bo jak wynika z przeprowadzonego badania alkomatem wsiadł na motocykl w stanie nietrzeźwości - dodaje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło. - W organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Nie posiadał też kasku ochronnego. Ponadto motocykl, którym jechał był nieubezpieczony i bez ważnych badań technicznych.

Na miejscu wypadku policjanci prowadzili czynności procesowe, wykonali oględziny miejsca i pojazdu, zabezpieczyli ślady. Obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. Nieodpowiedzialnego 41-latka, poza rehabilitacją, czekają również poważne problemy. Ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Czytaj też: Lubelskie. Motocyklista był totalnie pijany! Czeka go wysoka kara

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Pościg pod Kołobrzegiem. Motocyklista miał powody do ucieczki