Lubelskie. Motocyklista był totalnie pijany! Czeka go wysoka kara

i

Autor: podkarpacka policja Lubelskie. Motocyklista był totalnie pijany! Czeka go wysoka kara

Lubelskie. Motocyklista był totalnie pijany! Czeka go wysoka kara

2022-05-02 11:28

Pijany motocyklista został zatrzymany przez policjantów w miejscowości Łopatki (gmina Wąwolnica). Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie! Teraz na 63-latka z gminy Wąwolnica czeka wysoka kara. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30.04.2022 w miejscowości Łopatki na Lubelszczyźnie. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy.

- Pojazd jechał slalomem, a kierujący miał trudności z zapanowaniem nad jednośladem - przekazuje podkomisarz Ewa Rejn - Kozak z lubelskiej policji.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia.

- 63-letni mieszkaniec gminy Wąwolnica był nietrzeźwy - miał 2,5 promila alkoholu w organizmie! Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samego przekazali pod opiekę rodziny - podaje podkomisarz Ewa Rejn - Kozak.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 63-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Sprawiedliwości.

Otwarcie sezonu motocyklowego w Bydgoszczy
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie, jeżdżąc po polskich drogach?