Lubelskie Klasyki Nocą

i

Autor: Jakub Markiewicz Lubelskie Klasyki Nocą

Lubelskie Klasyki Nocą. Zlot fanów starych samochodów w Lublinie

2015-09-24 20:53

W tym roku miłośnicy klasycznej motoryzacji spotkają się jeszcze na dwóch imprezach w Lublinie. Najbliższa z nich już 3 października. Oficjalne zakończenie sezonu 11 października.     

Samochody wyprodukowane w poprzedniej epoce nie są tanie, komfortowe, ani łatwe w utrzymaniu. Mimo to, wiele osób pokochało te auta i chce przywrócić im dawną młodość. 

– Zaczynaliśmy od zera, od jednej osoby. Aktualnie klub urósł do rangi stowarzyszenia – przyznaje Krzysztof Żurawski, organizator i twórca klubu Lubelskie Klasyki Nocą. 

Początkowo, na cykliczne czwartkowe spotkania przyjeżdżało około 50-60 kierowców. Szybko okazało się, że fanów klasyków w naszym województwie jest znacznie więcej. – Jeszcze pod koniec sierpnia przed Areną Lublin gościliśmy co tydzień nawet 140 niezwykłych aut. Przyjeżdżają kierowcy z Radomia, Sandomierza a nawet… z Rybnika – dodaje Krzysztof Żurawski. 

Co w planie najbliższej imprezy? W sobotę 3 października nastąpi oficjalne zakończenie tegorocznego sezonu klasyków. Na parkingu podziemnym w Tarasach Zamkowych na poziomie -3 zarezerwowano miejsce na stare samochody. Początek o godzinie 16. Po 22 impreza przeniesie się do klubu kilka pięter wyżej. 

Następne wydarzenie zaplanowano na 11 października. Będzie to oficjalne zamknięcie sezonu motoryzacyjnego przed Areną Lublin. – Na zlocie będzie można obejrzeć samochody przedstawicieli wielu lubelskich klubów i stowarzyszeń. Oprócz klasyków będą auta niemieckie, włoskie oraz specjalnie zmodyfikowane – wylicza Żurawski. Początek o godzinie 11. 

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji: