Lubelskie. Fatalne warunki na drogach. Sporo kolizji i wypadków. Policjanci apelują do kierowców

i

Autor: KMP Biała Podlaska Lubelskie. Fatalne warunki na drogach. Sporo kolizji i wypadków. Policjanci apelują do kierowców

Lubelskie. Fatalne warunki na drogach. Sporo kolizji i wypadków. Policjanci apelują do kierowców

2021-12-07 10:19

Dziś rano (wtorek, 7 grudnia) na drogach panują trudne warunki. Na drodze krajowej DK-19 w miejscowości Rzeczyca kierujący ciężarowym Daf-em z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. Wypadków i kolizji było więcej, dlatego policjanci wystosowali apel do kierowców.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, dzisiaj (7.12.2021) po godzinie 6.00 na DK 19 w miejscowości Rzeczyca kierujący ciężarowym Daf-em, 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście w wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała.

- Od rana na terenie całego powiatu doszło do 5 zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było między innymi niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zimowa aura, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, opady śniegu i śliska jezdnia mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska.

Zobacz też: Łęczna. Był poszukiwany listem gończym. Przed policjantami schował się pod kocami

Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą.

- Pamiętajmy o tym, że śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze.

Mundurowi zwracają też uwagę, by osoby poruszające się pieszo czy jednośladem, zakładały elementy odblaskowe, a zbliżając się do przejść dla pieszych dali czas kierowcom na bezpieczne wykonanie manewru i  zatrzymanie auta przed przejściem.

Polecamy: Koronawirus, 7.12.2021. Ile dziś nowych zakażeń? Jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim?

Po Lublinie jeździ kolorowy świąteczny trolejbus.
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?