Budżet Obywatelski w Lublinie 2018

i

Autor: frolicsomepl/cc0/pixabay Budżet Obywatelski w Lublinie 2018

Budżet Obywatelski 2018 w Lublinie. Wiemy, które projekty wybrali mieszkańcy! [AUDIO]

2018-10-26 10:03

Znamy już wyniki głosowania w najnowszej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Lublina. 15 milionów zł zostanie przeznaczona na zrealizowanie łącznie 44 projektów: 5 dużych i 39 małych. Sprawdź, na które pomysły oddano najwięcej głosów!

Wśród projektów "dużych", najwięcej głosów zdobyła modernizacja stadionu żużlowego. Na ten pomysł zagłosowało nieco ponad 3 tys. osób. Zrealizowane zostaną także inne projekty: remont ul. Rycerskiej i Kaczeńcowej, modernizacja wąwozu pomiędzy Czubami Północnymi a Rurami, a także inwestycje: na Kalinowszczyźnie oraz odnowienie boiska przy Szkole Podstawowej nr 31.

>>> Lubelskie: PiS wygrywa w Sejmiku i będzie rządził samodzielnie. Są oficjalne wyniki! [WYNIKI WYBORÓW]

- Dziękuję wszystkim osobom za zaangażowanie w Budżet Obywatelski - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Gratuluję autorom projektów, szczególnie doceniam pomysłodawców propozycji modernizacji wąwozu pomiędzy dzielnicami Rury i Czuby Północne. Projekt ten pojawiał się co roku w Budżecie Obywatelskim i za każdym razem był pierwszy pod kreską. Podziwiam zaangażowanie oraz determinację autorów i tym razem gratuluję tegorocznego wyniku.

Szansę na zrealizowanie ma także 39 projektów "małych" - wymagających zdecydowanie mniejszych funduszy niż wyżej wymienione.

- Naszym zdaniem najfajniejszym pomysłem jest kontynuacja tegorocznego projektu "Rezerwat Dzikich Dzieci" - przyznaje Anna Machocka, z Biura Partycypacji Społecznej w Lublinie. - To nieszablonowy plac zabaw, na który wstęp mają tylko maluchy. Oprócz tego, dużo głosów zdobyły pomysły na remonty ulic i chodników. Pojawią się nowe place zabaw, kilka boisk przejdzie remont.

>>> Moow mi Janek w półfinale „Mam Talent”. Lubelski zespół zachwyca! [WIDEO]

Niestety, nie wszystkie lubelskie dzielnice doczekają się swoich inwestycji. - W dzielnicach: Sławin, Dziesiąta i Węglin Południowy projekty zostały zgłoszone, ale żaden nie zmieścił się w granicy 175 tys. zł - wyjaśnia Machocka. - Byłyby to projekty "gwarantowane", które udałoby się zrealizować. Ale być może za rok uda się zgłosić kolejne pomysły.

Tak, jak obiecywał prezydent Żuk, rejony, które wykazały się największą frekwencją w trakcie głosowania, otrzymają "premię". - Chodzi o pięć dzielnic: Czuby Północne, Czuby Południowe, Węglin Północny, Bronowice i Szerokie. Ich mieszkańcy oddali najwięcej głosów. Na te rejony przewidziana jest premia w postaci 50 proc. większych środków na rezerwę celową. Te pieniądze będą mogły wykorzystać rady dzielnic, na drobne remonty chodników, dostawianie koszy na śmieci etc. - dodaje. 

Wyniki głosowania, w tym projekty, które doczekają się realizacji, dostępne są na stronie obywatelski.lublin.eu.

Posłuchaj też, co o najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie mówi Anna Machocka, z Biura Partycypacji Społecznej w Lublinie. Rozmawiał z nią reporter Radia ESKA, Bartłomiej Ważny:

Czytaj także: Mogą uczyć się przez zabawę. W Lublinie powstał sensoryczny plac zabaw! [GALERIA, AUDIO]

Zobacz TO WIDEO: