Łopiennik: Rolnik zginął przygnieciony przez traktor. Makabryczna śmierć 68-latka

i

Autor: KWP Lublin Łopiennik: Rolnik zginął przygnieciony przez traktor. Makabryczna śmierć 68-latka

Łopiennik: Rolnik zginął przygnieciony przez traktor. Makabryczna śmierć 68-latka

2022-05-06 12:18

Łopiennik pod Lublinem. Tragiczny wypadek na niewielkiej dróżce. Rolnik zginął przygnieciony przez traktor, którym kierował. Wracał z pola. Makabryczna śmierć 68-latka… Jej okoliczności badają teraz policja i prokuratura. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i stracił panowanie nad potężną maszyną. Czy tej tragedii można było uniknąć?

Tragiczny wypadek w miejscowości Łopiennik (gm. Borzechów, pow. lubelski). 68-letni mężczyzna zginął na miejscu, przygnieciony przez traktor, którym sam kierował. Makabryczna śmierć rolnika pod lupą policji i prokuratury. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna nie zachował ostrożności, która przy takich pracach i wielotonowym sprzęcie – jest konieczna.

Do tragedii doszło w czwartkowe (5.05) popołudnie.

68-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierując ciągnikiem rolniczym z przyczepą wypełnioną zbożem, wykonywał manewr skrętu w prawo w drogę lokalną. Najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności stracił panowanie nad traktorem. Następnie podczas awaryjnego hamowania doszło do przewrócenia się pojazdu i przygniecenia 68-latka – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Niestety, finał wypadku był najgorszy z możliwych. Przygnieciony przez potężną maszynę rolnik doznał poważnych obrażeń ciała. Zmarł na miejscu. Jego życia nie udało się uratować mimo reanimacji.

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje

Początek intensywnych prac rolnych okazał się tragiczny. Dokładne okoliczności tragedii w Łopienniku ma wyjaśnić śledztwo policji i prokuratury.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci, prokurator oraz biegły. Ciało 68-latka zabezpieczono na sekcję zwłok. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku – informuje Gołębiowski.

Sezon na wzmożone prace polowe właśnie się zaczyna – przypominają lubelscy policjanci, choć ich apel dotyczy całego regionu, a nawet kraju. Należy zadbać o właściwy stan techniczny maszyn rolniczych oraz zachować ostrożność w trakcie wykonywania prac – przypominają mundurowi.

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?