Nosisz biały stanik do jasnej sukienki?

i

Autor: Shutterstock Nosisz biały stanik do jasnej sukienki?

Szokujące zachowanie

Licealistki bez staników. Nauczyciele wywołali skandal

2023-02-15 12:41

Skandal w II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Jak opisuje "Gazeta Wyborcza" podczas jednej z wycieczek szkolnych, nauczyciele mieli zwracać uwagę uczennicom, że te chodzą bez staników. Na tym jednak nie koniec. - Jeden z opiekunów miał wchodzić do pokojów uczennic bez pytania, także o godzinie 2 w nocy. W związku z tym dziewczyny bały się i przebierały pod kołdrą - przekazała jedna z nauczycielek, która nagłośniła sytuację w mediach społecznościowych.

Licealiści z Lublina wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Po powrocie okazało się, że podróż okazała się prawdziwym koszmarem. Część nauczycieli mieli zwracać uwagę, że uczennice chodzą bez staników. Na tym jednak nie koniec - pedagodzy mieli mieć również pretensje o to, że dziewczyny chodzą razem do toalety oraz do łazienki. Interweniować miała również wychowawczyni klasy, która miała stwierdzić, że uczennice są egoistkami, bo "chłopcy w tym wieku mają burzę hormonalną". Nauczycielka, która usłyszała tę relację, postanowiła zorganizować połączoną lekcję z drugą grupą, w zajęciach uczestniczyła również szkolna psycholog.

Wkrótce potem wobec nauczycielki, która nagłośniła sprawę w mediach społecznościowych, rozpoczęły się szykany. I to do tego stopnia, że wkrótce opinie na ten temat mają poznać radni Lublina. - To, co mnie spotkało, uważam za atak personalny oraz działania dyskryminacyjne, nie jestem traktowana na równi z innymi pracownikami. Z „Zamoyem" jestem związana od początku swojej 20-letniej kariery zawodowej - opisuje nauczyciela Ewa Leonowicz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Spotkanie ma się odbyć 15 lutego o godzinie 17.30.

Listen on Spreaker.