Zjeżdżalnie wodne na Słonecznym Wrotkowie

i

Autor: fanpage Słoneczny Wrotków Zjeżdżalnie wodne na Słonecznym Wrotkowie

Lato w mieście: sprawdź gdzie i jak możesz spędzić wolny czas w Lublinie

2015-06-05 16:35

Aktywnie czy leniuchując, w budynkach czy na świeżym powietrzu propozycji na ciekawe spędzenie ciepłych dni w Lublinie nie brakuje. Sprawdzamy co się dzieje we wszystkich zakamarkach miasta, nawet na moście.

Od 8. do 14. czerwca

08.06.
Czerwcowe zajęcia dla małych i dużych przygotował Dzielnicowy Dom Kultury Węglin. Jedną z propozycji jest teatr Grupy Teatralnej Dedeka „Niezwykła podróż Pana Wieszaka”. Kolejnym ze spektakli jest pokaz uczestników Otwartych Warsztatów Teatralnych „Mam dedek”, oni przedstawią „Trele morele”. Przedstawienia odbywają się o 17.30 i 18.30.

11.06.
Z bębnami w rytmie brazylijskiej samby będziecie mogli się bawić na Moście Kultury. Warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych z zespołem Sambasim rozpoczynają się o 17.00.

Czwartek to czas na kolejne z cyklu spotkań „My Mamy- Drugie oblicze” w Domu Kultury Węglin. Panie ubrudzą się po łokcie, bo czekają na nie warsztaty ceramiczne. Celem zajęć będzie stworzenie ceramiki użytkowej: talerza, misy czy donicy. Start spotkania o 17.30.

W DDK możecie spędzić romantyczny wieczór. Czeka cykl edukacyjny Zapomnianych arcydzieł filmowych – we dwoje. O 19.00 rozpoczyna się seans filmu z 1959 roku „Nagle, ostatniego lata”. Wstęp wolny.

13.06
Spotkanie mostu z rzeką. Na Moście Kultury najmłodsi Lublinianie spróbują uchwycić most językiem malarskim. Na zajęciach "Malowany most" na dzieciaki czekać będzie płótno, farby olejne i farby akrylowe. Zajęcia trwają od 12.00 do 14.00.

Nie nad wodą, lecz w wodzie. Kolejne z wydarzeń organizowanych przez Most Kultury zachęca do zejścia niżej. Wprost od tamy nad Zalewem Zemborzyckim do Mostu przepłyniecie na kajakach. Od 15.00 przez trzy godziny obejrzycie Lublin z poziomu Bystrzycy.

Sobota to okazja, aby powrócić do czasów dzieciństwa. Na Moście Kultury odbędą się zabawy, które nie potrzebują wielkich nakładów finansowych, a jedynie dobrego humoru. Zajęcia pod hasłem „Bieganie dla dzieci” rozpoczynają się o 15.00. Wstęp wolny.

14.06.
Joga, taniec współczesny i teoria ruchu w czasie jednego wydarzenia. To wszystko poznacie na zajęciach Teatru Tańca na Moście Kultury. Uwaga: zajęcia posiadają akcent silnie integracyjny. Taniec na Moście rozpoczyna się o 12.00.

Od 15. do 21. czerwca

18.06.
Brazylijskie rytmy i gorące bębny czekają na wszystkich Lublinian na Moście Kultury. O 17.00 rozpoczynają się warsztaty „Samba na moście”. Zajęcia gry na instrumentach perkusyjnych są dla wszystkich bez względu na wiek czy stopień umiejętności.

Nadchodzi czas, by dowiedzieć się skąd w sztuce europejskiej wzięły się elementy mitologiczne. Z pewnością „Zagadka Sfinksa i hybrydy w sztuce” zostanie rozwiązana. Spotkanie z cyklu „Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha” w DDK Węglin zaczyna się o 18.00.

19.06.
Dorośli na instrumentach zagrają prawdziwy koncert. Zespół „The Węgliners” zaprezentuje utwory Czesława Niemena, Kate Bush, Chłopców z Placu Broni czy ONA. Występ dorosłych muzyków w DDK Węglin rozpoczyna się o 19.00.

20.06.
"Malowany most" dla dzieciaków odbędzie się pod hasłem „Poza słowem”. Mali artyści na Moście Kultury wykonywać będą autoportrety. Maluchy zrobią obrys postaci w skali 1:1, poznają technikę kolażu, a do swoich prac wykorzystają farby emulsyjne i tkaniny. Zajęcia trwają od 12.00 do 14.00.

Od 15.00 na Moście Kultury przejmą władzę dzieci. Przez dwie godziny, nie tylko najmłodsi Lublinianie, powrócą do zabaw z dawnych lat. W sobotę 20. czerwca czekać będą zabawy z gumą do skakania.

21.06.
Okazja, aby w ciągu dnia zatańczyć na moście. Zajęcia Teatru Tańca wzmocnią mięśnie uczestników i poprawią ruchomość stawów. Relaks i rozluźnienie w czasie zabawy są zagwarantowane. Jeśli nie boicie się integrować to odwiedźcie Most Kultury o 12.00.

Od 22. do 28. czerwca

25.06.
Do wakacji coraz bliżej, a gorące rytmy wychodzą na ulice Lublina. O 17.00 na Moście Kultury macie okazję, aby nauczyć się grać Sambę Karnawałową z Rio czy Salwadoru. Zajęcia prowadzi zespół Sambasim.

Wieczorny obiad czekać będzie w DDK. Spotkanie Akademii zapomnianych arcydzieł filmowych zaprezentuje „Zgadnij, kto przyjdzie na obiad”. Film z roku 1967 wyświetlany będzie o 19.00. Wstęp na seans jest wolny.

27.06
"Malowany most" wykona Lublin na moście. Lubelskie dzieciaki na Moście Kultury zrobią murale. Na maluchy czekają dwumetrowe plansze, farby akrylowe i emulsyjne, a nawet farby w spreju. Początek kolorowej zabawy o 12.00.

Kolejna okazja, aby przepłynąć Bystrzycą. O 15.00 obok tamy nad Zalewem Zemborzyckim wyrusza spływ kajakowy. Wszystkie łódeczki płynąć będą w stronę Mostu Kultury. Na fanów wody czeka trzy godziny podziwiania zielonych zakątków Lublina.

Przed blokiem, na drodze, a teraz na moście. Czas wyciągnąć kredę i zacząć rysować. Fundacja Dwa Ognie zaprasza na Most Kultury, aby wspólnie powrócić do czasów zabaw z kredą. Zajęcia nie mają ograniczeń wiekowych i są otwarte dla wszystkich. Początek o 15.00.

28.06.
Most Kultury zaprasza na zajęcia Teatru Tańca. Poza silną integracją i dobrą zabawą czeka również praca nad świadomością ciała. Jak połączyć wszystkie, własne członki w jedno dowiedzie się o 12.00 na Moście.

Czas wolny możecie spędzić także nad wodą.
Na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim czeka na Lublinian moc atrakcji. Wśród nich mini golf, pole grillowe czy zorganizowane spływy kajakowe. W strefie Wrotkowa także outdoorowy fitness czy największe z dostępnych tam atrakcji, czyli baseny. Na fanów wodnych uciech czekają turbozjeżdżalnie, brodziki, baseny pływackie, wodny plac zabaw i wyspa piratów.

Aktywnie czas nas Zalewem możecie spędzić korzystając z rowerów górskich, rowerów wodnych czy sprzętu windsurfingowego. W pobliżu plaży znajduje się park linowy.