Mieszkania w Kraśniku

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Kraśnik Mieszkania w Kraśniku

Kraśnik: Nowe mieszkania socjalne. Kto w nich zamieszkał? [ZDJĘCIA]

2015-09-23 17:00

Dawny internat przeszedł generalny remont i zmienił się w mieszkania. W sumie dom znajdzie prawie tam 60 rodzin.  

Budynek przy Armii Krajowej 57 został zaadaptowany na potrzeby mieszkańców. Dawny internat przeszedł remont i obecnie jest największą bazą mieszkań socjalnych w Kraśniku.

Wydzielono 57 mieszkań. Najmniejsze to pokoje z aneksem kuchennym i łazienką. Jest też kilka mieszkań dwu- i trzypokojowych dla rodzin wielodzietnych. Każde mieszkanie ma instalacje: sanitarną, elektryczną i grzewczą. Budynek dawnego internatu jest ocieplony. Został w nim wymieniony dach i okna. Rewitalizację przeszedł pobliski parking, chodniki, droga dojazdowa i tereny zielone przy budynku. Dodatkowo jest także włączony w sieć monitoringu miejskiego.

– To pierwsza od wielu lat inwestycja w budownictwo socjalne w naszym mieście – mówił Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Mam nadzieję że rodziny zamieszkujące ten budynek znajdą tu prawdziwy dom – dodał.

Kraśnik zmagał się z problemem braku mieszkań socjalnych. Władze uważają, że nowy budynek rozwiążę problem miasta. Inwestycja w 75 procentach została sfinansowana w RPO województwa lubelskiego. Wartość całego projektu to niespełna 4,5 miliona złotych.  

Zobaczcie zdjęcia nowej inwestycji w Kraśniku.