Szokujący bilans koronawirusa w Polsce. Ważne słowa prezydenta Dudy. Groza w UK [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-04-07 7:00
Szokujący bilans koronawirusa w Polsce. Pandemia mocno się rozpędza. Groza w UK
Autor: TGO, archiwum se.pl

Kolejny dzień walki z koronawirusem za nim. 4413 osoby w Polsce są zakażone śmiercionośnym wirusem z Chin. Rosną również najtragiczniejsze z możliwych statystyk – do 107 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w naszym kraju. W dwa dni COVID-19 ZABIŁ 23 osoby! Według resortu zdrowia wyzdrowiało 116 osób. W skali globalnej zachorowało już ponad milion osób, zmarło ponad 60 tysięcy. Przerażające informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych: w ciągu 24 godzin z powodu COVID-19 zmarło tam co najmniej 1200 osób. Premier Morawiecki przewiduje, że szczyt epidemii może nastąpić w maju lub czerwcu. Zobacz zapis relacji na żywo.

Koronawirus w Polsce. Ogromne wzrosty zachorowań i kolejne ofiary śmiertelne

Dotychczas w Polsce potwierdzono 4413 zachorowania na COVID-19. Z tego 107 okazało się śmiertelnych. W dwa dni COVID-19 ZABIŁ 23 osoby! Wiele wskazuje na to, że najgorsze jeszcze przed nami. Najbliższe kilka, kilkanaście dni pokaże, jak radzimy sobie w najtrudniejszych sytuacjach jako państwo, ale i społeczeństwo. Zwłaszcza że zbliżają się święta wielkanocne, których tradycją są rodzinne spotkania.

Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Przerażające informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu 24 godzin z powodu COVID-19 zmarło tam co najmniej 1200 osób. Bilans ofiar śmiertelnych w USA to prawie 10 tys. osób. Tamtejsi eksperci prognozują jednak, że najgorsze dopiero nadejdzie...

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia – w Polsce wyzdrowiały 162 osoby zakażone koronawirusem! Premier Mateusz Morawiecki przewiduje, że szczyt epidemii może nastąpić w maju lub czerwcu. Zapowiedział to w poniedziałek w Sejmie. Zobacz zapis naszej relacji na żywo!

07:00 Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo

Dziękujemy za śledzenie dotychczasowej relacji na żywo. Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa w Polsce i na świecie znajdziecie tutaj:

Koronawirus w Polsce: Wojsko na ulicach miast. Będą kolejne ostre ograniczenia? [RELACJA NA ŻYWO]

06:41 Nowe restrykcje na Ukrainie

Zakaz przemieszczania się w miejscach publicznych powyżej dwóch osób oraz obowiązek noszenia maseczki zasłaniającej twarz - to nowe restrykcje, jakie od poniedziałku obowiązują u naszych wschodnich sąsiadów - na Ukrainie. Obecnie choruje tam niemal 1400 osób, z czego 38 zmarło.

06:32 Zakaz wywozu cebuli, czosnku i kaszy z powodu koronawirusa!

Władze Białorusi podjęły nietypową decyzję - w związku z koronawirusem wprowadzono zakaz wywozu z kraju cebuli, czosnku i kaszy gryczanej. Zakaz będzie obowiązywał przez najbliższe trzy miesiące - poinformował portal naviny.by, powołując się na rządowe rozporządzenie. Na Białorusi potwierdzono do tej pory 700 przypadków COVID-19.

06:18 Ministerstwo Zdrowia przypomina o teleporadach

Skonsultuj się z lekarzem przez telefon, odbierz e-receptę, uzyskaj dostęp do informacji medycznych dziecka lub osoby, której jesteś opiekunem - to wszystko możliwe jest w ramach "Zdrowia Online". Z powodu koronawirusa tradycyjną wizytę u lekarza może zastąpić teleporada. Jak z niej skorzystać i co możemy uzyskać? Szczegóły podało Ministerstwo Zdrowia:

06:01 W tych regionach nie ma zgonów z powodu koronawirusa

W całej Polsce z powodu COVID-19 odnotowano już 107 zgonów - najwięcej na Śląsku (25 ofiar) oraz na Mazowszu (23 zmarłych). Żadnego zgonu spowodowanego zakażeniem koronawirusem nie odnotowano w dwóch województwach - w lubuskim oraz pomorskim. 

05:43 Koronawirus w Polsce. Członkowie KRS zarażeni

Epidemia koronawirusa uderza coraz mocniej w Polskę. Kolejni zarażeni, kolejne ofiary i galopujące w górę statystyki stają się coraz bardziej zatrważające. Kolejne zarażanie doszły teraz w Krajowej Radzie Sądownictwa.

05:27 Jechał bulwarami, złapała go policja. Wysokość mandatu SZOKUJE!

W miniony, stosunkowo ciepły i słoneczny weekend, pół tysiąca mundurowych tj. policjantów, żołnierzy i strażników miejskich patrolowało teren Krakowa. Pouczono ponad 1000 osób, 53 osoby zostały ukarane mandatami, skierowano też dziesięć wniosków o ukaranie do sądu. Jeden z mężczyzn zapłaci ogromną karę za jazdę po bulwarach wiślanych.

05:10 O 15 we wtorek wznowienie obrad Sejmu

We wtorek o godz. 15 Sejm ma wznowić obrady. Izba zajmie się projektami ustaw o wsparciu w sytuacji epidemii koronawirusa oraz projektem Polskiego Stronnictwa Ludowego o utworzeniu "prawdziwej tarczy antykryzysowej". 

04:41 Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w Krakowie

Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę przed bazyliką Mariacką na Rynku Głównym. Taką decyzję podjął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po konsultacji z proboszczem parafii mariackiej.

04:24 Wiele osób odwołuje śluby. Czy jest się czego bać?

W związku z epidemią koronawirusa, nowożeńcy z Warszawy odwołali blisko 25 procent uroczystości - poinformował stołeczny ratusz. Władze stolicy uspokajają i podkreślają, że ceremonie ślubne zaplanowane na najbliższe dni odbędą się. Jednak podczas ceremonii, oprócz urzędnika stanu cywilnego, obecni mogą być jedynie nowożeńcy oraz świadkowie. Wszystkie informacje, dotyczące zawierania małżeństw, udzielane są telefonicznie i mailowo.

04:00 Dobre informacje z Chin

W ciągu ostatniej doby w Chonach odnotowano 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, wszystkie zostały jednak zaimportowane zza granicy. Co ważne, nie odnotowano żadnych nowych zgonów. W całym kraju odnotowano ponad 81 tysięcy przypadków wirusa SARS-CoV-2.

03:44 Dramatyczny bilans koronawirusa w USA

Tylko w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa zmarło 1150 osób - poinformował Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Łącznie bilans ofiar śmiertelnych przekroczył 10 tysięcy!

03:29 Piękny gest dla medyków w Warszawie

We wtorek obchodzony jest Światowy Dzień Pracowników Służby Zdrowia - tym razem w cieniu pandemii koronawirusa. Żeby symbolicznie podziękować lekarzom i całemu personelowi medycznemu za ich walkę z koronawirusem, przez dwie najbliższe noce podświetlamy na niebiesko most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki. Podświetlony jest także Zamek Królewski w Warszawie - przekazały władze stolicy. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia:

03:11 Nowojorska Polonia nie panikuje z powodu epidemii

Koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo na świecie, brutalnie uderzył w Nowy Jork. Żyjący w metropolii Polacy, jak każdy w mieście, boją się o siebie i o bliskich, tych na miejscu w Stanach i za oceanem w Polsce. Mimo strachu starają się jednak zachować zdrowy rozsądek, przestrzegają zasad higieny, stosują się do zaleceń i zasad bezpieczeństwa.

02:55 Dramat Zenka Martyniuka. Nie może zaopiekować się chorą matką

Dla Zenka Martyniuka (51 l.) to będą wyjątkowo smutne święta. Był pewien, że będzie mógł je spędzić ze swoją ukochaną mamą. Pani Teresa w tym roku miała zawał serca. Zenek chciał przyjąć ją na święta i się nią zaopiekować. Rozdzielił ich wybuch epidemii koronawirusa.

02:39 Robisz świąteczne zakupy? Znany lekarz ujawnia prawdę

Przed nami Święta Wielkanocne. Wiele osób uda się na zakupy. Wzrasta tym samym ryzyko zakażenia. Nawet jeśli w sklepie będziemy w maseczce i rękawiczkach, to nie oznacza to, że koronawirus nie trafi do naszych domów. Znany profesor z Wrocławia radzi, w jaki sposób bezpiecznie zrobić świąteczne sprawunki.

02:20 Kraków: Nie żyje pacjent "zero" zakażony koronawirusem

Pierwszy pacjent, u którego zdiagnozowano zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w Krakowie nie żyje. Zarażony koronawirusem mężczyzna trafił na oddział zakaźny Szpitala im. Stefana Żeromskiego 9 marca. Stan 64-latka był początkowo dobry, ale później nagle się pogorszył. Mężczyzna zmarł w nocy z soboty na niedzielę.

02:04 Administracja ściąga Amerykanów do domu

Departament Stanu USA od kilku tygodni realizuje misję, która przekracza możliwości największych biur podróży. Próbuje ściągnąć do kraju tysiące rozsianych po świecie Amerykanów. Sekretarz Stanu Mike Pompeo (67 l.) polecił przebywającym za granicą obywatelom, by jak najszybciej zainteresowali się planowaniem powrotu, bo nie wiadomo, jak długo jeszcze prowadzone będą komercyjne loty.

01:47 Światowi przywódcy życzą Johnsonowi powrotu do zdrowia

Życzenia powrotu do zdrowia przesłali Johnsonowi politycy ze wszystkich opcji - m.in. jego poprzednicy na stanowisku premiera Theresa May i David Cameron, obecny minister finansów Rishi Sunak, nowy lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer i poprzedni Jeremy Corbyn, laburzystowski burmistrz Londynu Sadiq Khan, szefowa rządu Szkocji Nicola Sturgeon czy lider Partii Brexitu Nigel Farage. A także przywódcy Niemiec, Francji, Hiszpanii i wielu innych państw, w tym Polski.

01:28 Królowa Elżbieta jest informowana o zdrowiu Borisa Johnsona

Pałac Buckingham oświadczył wieczorem, że królowa Elżbieta II jest informowana o stanie zdrowia Johnsona. Poprzedniego wieczora monarchini wygłosiła orędzie do narodu - co robi jedynie w wyjątkowych sytuacjach - w którym zapewniała, że kraj przetrzyma tę epidemię.

01:20 Premier UK "jest w dobrych rękach"

- Rząd kontynuuje pracę. Premier jest w bezpiecznych rękach i rząd będzie nadal skupiał się na tym aby kierunek działań premiera, wszystkie plany, które pozwolą nam pokonać koronawirusa i wyciągnąć kraj z tego wyzwania, były kontynuowane - oświadczył minister spraw zagranicznych Dominic Raab, który jako pierwszy sekretarz stanu przejął obowiązki Johnsona.

01:01 Ważne słowa Andrzeja Dudy

- Moje myśli są z premierem Borisem Johnsonem i jego rodziną w tym czasie próby. Życzę mu całkowitego i szybkiego powrotu do zdrowia - napisał w godzinach wieczornych w poniedziałek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Przypomnijmy, stan zdrowia brytyjskiego premiera, który jest zakażony koronawirusem, pogorszył się. - Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St. Thomas’ Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów koronawirusa. W ciągu popołudnia stan premiera pogorszył się i za radą swojego zespołu medycznego został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu" - poinformowało biuro brytyjskiego premiera na Downing Street.

00:41 Rosja sprowadza swoich obywateli

Rosyjskie władze zdecydowały o dalszym sprowadzaniu swoich obywateli do kraju. Pierwszy samolot przyleciał 6 kwietnia ze stolicy Kirgistanu do Jekaterynburga. Jak informuje linia lotnicza Aeroflot, wkrótce kolejne samoloty wylądują w Niżnym Nowogrodzie, Moskwie i Petersburgu, a Rosjanie mają powrócić ze stolicy Bangladeszu, Bangkoku oraz Nowego Jorku - informuje portal vesti.ru.

00:23 Znamy go z Formuły 1. Dzisiaj ratuje w Mediolanie chorych na koronawirusa

Na co dzień jest kojarzony wyłącznie z Formułą 1. Obecnie Mario Isola, szef działu F1 w koncernie oponiarskim Pirelli, znalazł się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem we Włoszech. Jeździ jako ochotnik karetką w Mediolanie - stolicy Lombardii, najbardziej dotkniętego zarazą regionu Italii.

00:04 Wielkanoc 2020 w Toruniu

Ta Wielkanoc będzie zdecydowanie inna niż wszystkie - również w Toruniu. Kuria Diecezjalna Toruńska przekazała swoje wytyczne dotyczące przeżywania Triduum Paschalnego. Dla wielu wierzących osób to może być niemały szok. W związku z pandemią koronawirusa nie będzie rzecz jasna tradycyjnego święcenia pokarmów. Jak zatem to wszystko się odbędzie?

23:41 Groza w Wielkiej Brytanii

Jak przekazał Maciej Woroch, korespondent TVN24 w Wielkiej Brytanii, brytyjski premier nie wymaga na razie wsparcia respiratora. Poczuł się jednak na tyle źle, że miał problemy z oddychaniem i musiał trafić na oddział intensywnej terapii. Boris Johnson jest przytomny, został mu podany tlen. 

23:32 Wielkie zaostrzenia na Słowacji

Władze na Słowacji rozszerzyły stan wyjątkowy, który dotychczas obowiązywał w służbie zdrowia. Wprowadzone zostało ograniczenie wychodzenia z domów na terenie całego kraju od środy do Poniedziałku Wielkanocnego. 

To bardzo ważne, żebyśmy utrzymali wysoki poziom dyscypliny. Nie możemy poluzować, szczególnie w czasie nadchodzącego weekendu - powiedziała na poniedziałkowej spotkaniu z premierem, prezydent Słowacji Zuzana Czaputova.

23:15 Kłopoty w Formule 1

Coraz więcej zespołów Formuły 1 oficjalnie ogłasza finansowe oszczędności. W ubiegłym tygodniu poinformował o tym McLaren, którego zawodnicy Carlos Sainz i Lando Norris zgodzili się na zrzeczenie cześci zarobków. Teraz o koniecznych krokach w dobie kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią powiadomił Williams.

22.52 Włosi stawiają na "siłę ognia"!

Tak premier Giuseppe Conte nazwał dekret, który ma pomóc tamtejszym firmom w zachowaniu płynności finansowej - informuje PAP. To, bagetela, 400 miliardów euro, które trafią po połowie na wsparcie rynku wewnętrznego i eksportu. Razem z uruchomionymi wcześniej 350 mld włoski rząd przekazał już na walkę z konsekwencjami pandemii koronawirusa blisko połowę swoje PKB.

22.39 Złamał zasady kwarantanny razem z koniem!

58-latek z Daleszyc dopuścił się wybryku w iście hollywoodzkim stylu. Ubrany niczym kowboj z Dzikiego Zachodu mężczyzna postanowił urządzić sobie przejażdżkę na koniu w centrum Kielc. To nie wszystko, co odkryli policjanci - WIĘCEJ.

22.31 Premier Wlk. Bryt w coraz gorszym stanie!

Służby prasowe Downing Street podały, że stan Borisa Johnsona pogorszył się w poniedziałek po południu, dlatego trafił on na oddział intensywnej terapii. Jeśli premier Wielkiej Brytanii nie będzie w stanie wykonywać obowiązków, ma go zastąpić minister spraw zagranicznych Dominic Raab. SZCZEGÓŁY

22.21 Zakaz wychodzenia z domu na święto Paschy!

Premier Izraela Benjamin Netanjahu postanowił, że walka z pandemią koronawirusa nie może ustać nawet w czasie najważniejszego żydowskiego święta. Jak informuje PAP, we wtorek rozpocznie się ograniczenie podróżowania wszystkich obywateli, które potrwa do piątku. W środę, czyli dniu tradycyjnych odwiedzin rodziny i spożywania posiłków paschalnych, będzie obowiązywał zakaz opuszczania domów. Tegoroczne święto potrwa do 16 kwietnia.

22.08 Papież Franciszek wspomógł walkę z pandemią znaczną kwotą!

Ojciec Święty postanowił utworzyć specjalny fundusz, na który wpłacił już 750 tys. dolarów - informuje PAP. Pieniądze mają pomóc osobom i wspólnotom z krajów misyjnych, gdzie skutki pandemii koronawirusa są szczególnie odczuwalne.

22.00 Ewakuacja całego oddziału! Kilkadziesiąt zarażonych!

Blisko 30 chorych na COVID-19 to pacjenci i pracownicy oddziału paliatywnego w Pleszewskim Centrum Medycznym w Wielkopolsce, którzy trafią teraz do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Jak doszło do ich zakażenia?

21.48 Kilkaset osób złamało kwarantannę, bo poszło na festyn!

To mieszkańcy hiszpańskiego Beas de Segura - informuje PAP. Mimo że lokalne władze samorządowe już wcześniej odwołały doroczny festyn, kilkaset osób postanowiło w to miejsce zorganizować swoje święto. Andaluzyjczycy nie ograniczyli się jednak tylko do spotkania i rozmowy, bo na filmikach w internecie widać, jak tańczą i bawią się w najlepsze, łamiąc jednocześnie warunki kwarantanny. Warto przypomnieć, że w Hiszpanii, w której mieszka niewiele więcej osób niż w Polsce, odnotowano już ponad 135 tys. zachorowań na koronawirusa.

21.37 Polskie kopalnie walczą z koronawirusem! I to jak!

Na dowód, że nie są to tylko puste słowa, Polska Grupa Górnicza opublikowała obszerną galerię zdjęć, która pokazuje, jak wygląda walka z groźnym wirusem na kopalniach. Znajdziecie ją TUTAJ.

21.27 Złamali kwarantannę i zostaną...deportowani!

Pięciu mężczyzn w Piasecznie złamało warunki izolacji, grając na automatach w salonie gier. Okazało się, że trzech z nich nie tylko nie zastosowało się do kwarantanny, ale też przebywało na terenie Polski nielegalnie. SZCZEGÓŁY

21.18 Masowe zarażenie w autobusach na Mazowszu? Sanepid apeluje!

Stacja prosi o kontakt wszystkie osoby, które od 26 marca do 3 kwietnia podróżowały na trasie Warszawa-Nowy Dwór Mazowiecki. To dlatego, że u jednego z pasażerów autobusu wykryto koronawirusa. Informacje, o które połączenia chodzi, znajdziecie TUTAJ.

21.10 Pojawił się drugi koronawirus! Który jest groźniejszy?

COVID-19 w dwóch odmianach pojawił się w Wietnamie - informuje PAP. Nowym koronawirusem zaraziły się już 4 osoby. Różni się on od tego, który znamy dobrze z Europy. Rozprzestrzenianie się obu szczepów zależy m.in. od warunków środowiskowych, lecz wykrycie zmian może ułatwić produkcję szczepionki.

20.57 Czy Ukraińcy wyjadą z Polski na święta? Ambasador mówi: nie!

- Radzę wszystkim Ukraińcom, by bez konieczności nie wyjeżdżali z Polski (...) - cytuje PAP ambasadora Ukrainy w naszym kraju Andrija Deszczycę. Dyplomata przypomina, że na granicy nie będą już na nich czekać autobusy, jak dotychczas, dlatego będą musieli jechać prywatnymi samochodami. Jeśli zdecydują się na powrót, to trafią jeszcze do 14-dniowej kwarantanny. Prawosławna Wielkanoc przypada 19 kwietnia.

20.48 Rolnicy przerzucają się na sprzedaż prosto do klienta!

Jak informuje PAP, na razie zdecydowała się na to część gospodarstw w Belgii, które po zamknięciu m.in. restauracji zostały tylko na łasce supermarketów. Organizacja Rolnicy i Sąsiedzi przyznała, że dzięki docieraniu bezpośrednio do odbiorcy sprzedaje trzy razy więcej produktów niż w tygodniu poprzedzającym 14 marca. To wtedy w Belgii weszły w życie przepisy mające na celu walkę z epidemią koronawirusa.

20.37 Fatalna sytuacja DPS-ów w Polsce! Dlaczego tak się dzieje?

- Domy Pomocy Społecznej to tykająca bomba. Niestety, sytuacja robi się z każdym dniem coraz trudniejsza. Już wiemy o kilkunastu placówkach w całej Polsce, w których są zachorowania. Każde takie ognisko chorobowe jest gigantycznym zagrożeniem dla życia podopiecznych, którzy przecież nigdy nie są w pełni zdrowi - mówi TVN24.pl Paweł Maczyński, przewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Jego zdaniem żeby pomóc placówkom, należałoby m.in. przenieść część zabiegów, jak dializowanie, ze szpitali właśnie do DPS-ów. Jak informuje TVN24.pl, jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są też wieloletnie niedobory kadrowe spowodowane m.in. niskimi zarobkami.

20.27 Jeden z posłów głosował za kolegę? Jest filmik!

Trwa posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajmą się projektem głosowania korespondencyjnego, by przeprowadzić wybory prezydenckie, a to wzbudza ogromne emocje. W czasie dotychczasowych głosowań mogło dojść do nieprawidłowości - WIĘCEJ w naszej RELACJI NA ŻYWO.

20.18 Mały chłopczyk z koronawirusem! Szpital w Koninie zamyka oddziały!

COVID-19 wykryto u 4-latka, który został już przewieziony do szpitala w Poznaniu, ale w Koninie izolacji poddano jeszcze siedmiu pacjentów i personel. To jednak nie wszystko - SZCZEGÓŁY TUTAJ.

20.10 Był piosenkarzem, a teraz walczy z epidemią jako ksiądz!

Jako 17-latek wygrał program "Must Be The Music", po roku ukazała się jego debiutancka płyta. Teraz Maciej Czaczyk jest księdzem, który dodaje młodym ludziom otuchy w trudnych czasach epidemii koronawirusa. WIĘCEJ

19.58 Jak chronić przed koronawirusem nasze zakupy? Są na to rady!

Specjalnie dla czytelników "SE" przygotował je profesor Andrzeja Gładysz, wybitny lekarz z Wrocławia, wieloletni krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Znajdziecie je TUTAJ.

19.50 Z powodu koronawirusa piłka nożna ma wejść w nową epokę!

Włoski "Sky Sport" podaje, że w gabinetach FIFA tli się bardzo śmiała idea. Otóż obecny sezon miałby zostać dograny bez pośpiechu, do ostatnich tygodni 2020 roku. Od 2021 natomiast europejska piłka dołączyłaby do kilku lig wschodnich i przeszła na system wiosna-jesień. SZCZEGÓŁY

19.41 Robot na front walki z koronawirusem!

Trafi on do Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha w Warszawie. Wygląda jak połączenie samobieżnego odkurzacza z pionowym zestawem świetlówek, jednak jego działanie jest nie do przecenienia, bo niszczy skutecznie wszelkie patogeny. WIĘCEJ

19.29 NIE ŻYJE pensjonariusz DPS-u w Niedabylu!

O śmierci pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 68-latek miał choroby współistniejące i jest jedną z 9 ofiar śmiertelnych koronawirusa, co ujawnił resort w drugim poniedziałkowym komunikacie.

Czytaj więcej: Nie żyje pensjonariusz DPS-u

19.18 Trójmiasto: OPLUŁ ludzi w SKM-ce! Krzyczał, że ma KORONAWIRUSA!

Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali 31-latka, który w pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej groził pasażerom oraz kontrolerom biletów. - Agresywny mężczyzna pluł na ludzi. Mówił im, że jest zarażony koronawirusem. Ponadto naruszył ich nietykalność cielesną - mówi st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zobacz jak doszło do tego zdarzenia.

19.04 Nie żyje dwóch pacjentów ze szpitala w Bolesławcu

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, z powodu koronawirusa zmarło dwoje kolejnych pacjentów szpitala w Bolesławcu. To odpowiednio 12. i 13. ofiara COVID-19 w województwie dolnośląskim.

Więcej piszemy TUTAJ.

18:54 Druga OFIARA zarazy na Opolszczyźnie! Kim była?

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w województwie opolskim. To starsza kobieta, mieszkania powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Co jeszcze o niej wiemy? Przeczytacie o tym W TYM MIEJSCU.

18.50 Blisko 100 nowych potwierdzonych przypadków na Mazowszu

Ponad 200 nowych przypadków COVID-19 w całej Polsce, z czego prawie połowa na Mazowszu! Prezentujemy najnowsze dane z woj. mazowieckiego. Liczba zakażonych rośnie tam lawinowo! Przeczytajcie o tym TU.

17.57 Ponad 100 przypadków śmiertelnych

W poniedziałek wieczorem przekroczona została granica 100 zgonów spowodowanych koronawirusem. Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 9 osób zakażonych wirusem z Chin. Są to:

Tym samym liczba zgonów z powodu COVID-19 wynosi w Polsce 107!

17.40 Nowe dane Ministerstwa Zdrowia!

Mamy najnowsze dane dotyczące liczby zakażonych koronawirusem. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 212 nowych przypadkach!

Potwierdzone przypadki dotyczą:

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące - przekazało ministerstwo zdrowia.

17.35 Dramatyczna sytuacja w szpitalu na Józefowie. Ponad 180 osób jest zakażonych!

Sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu jest dramatyczna. 182 osoby są zakażone, z czego 80 osób to pacjenci, a 102 to personel. Lecznica jest największym ogniskiem koronawirusa w południowej części województwa mazowieckiego.

Więcej o sytuacji w tym szpitalu piszemy TUTAJ.

17.17 Rodzinny DRAMAT Pepa Guardioli! Jego mama zmarła na KORONAWIRUSA

Tragiczne wieści przekazał angielski klub, Manchester City. Cała społeczność "Obywateli" pogrążyła się w żałobie i zadumie po śmierci mamy Pepa Guardioli, Dolors Saly Carrio. Kobieta miała 82 lata i ostatnio zmagała się z koronawirusem. Niestety, nie udało się uratować jej życia.

Czytaj więcej: Dramat trenera Manchesteru City

17.05 ZAMKNIĘTO drugi komisariat w Wielkopolsce! Kolejny zakażony policjant!

Mamy kolejne dramatyczne doniesienia z powiatu krotoszyńskiego. Z powodu koronawirusa zamknięto już drugi komisariat w regionie. Zakażony jest funkcjonariusz policji! Tym samym liczba zakażonych mundurowych z powiatu wzrosła do ośmiu!

Głos w sprawie zabrał rzecznik Wielkopolskiej Policji. Jego komentarz można przeczytać TU.

16.49 Czy można pojechać na działkę?

Słoneczne i ciepłe dni sprawiają, że mnóstwo osób woli pojechać na działkę, niż zostać w domu. Rodzinne Ogródki Działkowe wydają się jedyną nadzieją na bezpieczną podróż i wypoczynek, w czasie, w którym rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Nowe restrykcje, dotyczące przemieszczania się i korzystania z miejsc rekreacji, budzą wątpliwości. Czy można pojechać na działkę? Czy policja ma prawo ukarać nas za to mandatem?

Komunikat w tej sprawie znajduje się TUTAJ.

16.29 Za mycie samochodu można dostać mandat?

Liczne ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa sprawiły, że nie tylko nasze codzienne funkcjonowanie stało się bardzo utrudnione. Wiele niejasności związanych z obowiązującymi przepisami spowodowało ogromne zamieszanie. Wielu mieszkańców, nawet pomimo stosowania się do zaleceń i zachowania wszelkich środków ostrożności, nie ma pewności czy przypadkiem nie łamią prawa i nie zostaną ukarani wysokim mandatem w sytuacji, w której nigdy by się tego nie spodziewali.

Czytaj więcej: Za mycie samochodu można dostać mandat?

16.20 Impreza na 100 osób w komendzie policji? Czy będą kary?

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość, na której m.in. wręczono awanse nowemu zastępcy i I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wzięło w niej udział do 100 funkcjonariuszy, nie nosząc rękawiczek ani masek ochronnych.

Czy ktoś otrzyma karę? Więcej o tym piszemy TU.

15.43 Krotoszyn zostanie ZAMKNIĘTY?! Ważny komunikat wojewody wielkopolskiego

Powiat krotoszyński jest w dramatycznej sytuacji. Sytuacja w tym regionie jest bardzo trudna. Ministerstwo zdrowia potwierdziło tam aż 84 przypadki zakażenia koronawirusem. Władze rozważają nawet zamknięcie granic. Czy do tego dojdzie? Głos zabrał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Więcej: Czy Krotoszyn zostanie zamknięty?

15.13 Przyszła zapytać o ubezpieczenie zdrowotne męża. Zapłaci sporą karę

Koronawirus w Polsce sprawił, że służby są bardzo wyczulone na nieprzestrzeganie kwarantanny. Nie inaczej jest w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie w ostatnich dniach miały miejsce naruszenia w tej kwestii. - Do rażącego naruszenia zasad kwarantanny doszło ostatnio w Kruszwicy - przekazuje nam sierż. szt. Michał Parzyszek z zespołu prasowego KPP w Inowrocławiu.

Szczegóły przedstawiamy TUTAJ.

15.05 Ilu pracowników szpitala w Olsztynie ma koronawirusa?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie oświadczył na swojej stronie internetowej, że wszystkie badania wymazów pobranych od pracowników szpitala, będących w kwarantannie, dały wynik ujemny.

Czytaj więcej: Ilu pracowników szpitala w Olsztynie ma koronawirusa? Placówka informuje o wynikach badań!

14.55 Wielkanoc w czasach koronawirusa. Ksiądz poświęci jajka W SAMOCHODZIE?!

Ksiądz z kropidłem w aucie z otwartym oknem i święcenie pokarmów, które mieszkańcy miasta wystawiliby przez okna lub ustawili na ulicy – na taki pomysł wpadła burmistrz Stąporkowa, Dorota Łukomska. Jej nietypowe rozwiązanie wywołało prawdziwą burzę w sieci! Ostatecznie upadł, zrezygnowała z niego sama pomysłodawczyni. A Wy, co o nim sądzicie? Wielkanoc w czasach koronawirusa. Ksiądz poświęci jajka W SAMOCHODZIE?!

14.48 Hiszpania: W ciągu ostatniej doby 637 zgonów na COVID-19. Dramatyczne statystyki!

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano 637 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa – podaje Polska Agencja Prasowa. Łącznie zmarło w tym kraju już 13 055 osób – poinformowało w poniedziałek przed południem ministerstwo zdrowia.

Z niedzieli na poniedziałek liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się w Hiszpanii ze 130 759 do 135 032.

14.45 Gdańsk: Lekarz ze szpitala zakaźnego ZARAŻONY KORONAWIRUSEM!

Jeden z lekarzy pracujących w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku otrzymał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym podjęto decyzję o zamknięciu w placówce izby przyjęć.

Co dzieje się z nowymi pacjentami z podejrzeniem zakażenia? Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Co dalej?

Więcej: Gdańsk: Koronawirus u lekarza ze szpitala zakaźnego! Co dalej?

14.36 Morze nie dla turystów! Mundurowi pilnują Bałtyku. Wszystko przez epidemię

Pomimo zakazu przemieszczania się, wciąż pojawiają się osoby, które wykorzystują przymusowe wolne i ładną pogodę, by wybrać się na wycieczkę nad morze. Policjanci przypominają: za to mogą grozić kary.

Zobacz: Policja, straż miejska i terytorialsi pilnują porządku. Wzmożone patrole w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA]

Podobnie jest w Trójmieście, na sopockim Monciaku. To miejsce zawsze tętniło życiem. W czasie epidemii na ulicy Bohaterów Monte Cassino, zamiast bawiącej się w klubach młodzieży i tłumów spacerowiczów, królują grupy dezynfektorów.

Zobacz: Koronawirus w Sopocie. Na Monciaku dezynfekcja zamiast imprezy [ZDJĘCIA]

14.32 Mandat za... jazdę na rolkach?! W czasach epidemii nie ma „zmiłuj”

W Dąbrowie Tarnowskiej policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę z województwa podkarpackiego, który jechał na rolkach. Gdy zapytali go o cel podróży, okazało się, że miłośnik aktywności fizycznej przemierzył 20 kilometrów wyłącznie w celach rekreacyjnych... Efekt? Mandat i powrót do domu samochodem.

Więcej: Mandat za jazdę na rolkach! Kosztowna wycieczka podczas epidemii koronawirusa

14.29 Święty z Wuhan patronem chorych na COVID-19. Jego relikwie znajdują się w tym kościele

Dolny Śląsk. W Bolesławcu są relikwie świętego Kościoła katolickiego, patrona chorych na koronawirusa i wszystkich, którzy chcą się przed nim ustrzec. To święty Jan Gabriel Perboyre, który w pierwszej połowie XIX wieku zginął męczeńską śmiercią przez uduszenie właśnie w Wuhan, skąd rozprzestrzenił się koronawirus.

Zobacz: Niesamowite! Relikwie świętego z Wuhan odnalezione w Bolesławcu

14.24 Łódź: Będę badać przyszłe mamy przed szpitalem. Strażacy postawili namiot

Pacjentki, które przyjdą rodzić w miejskim szpitalu położniczym im. Rydgiera w Łodzi, będą przechodziły wstępne badania w specjalnym namiocie przekształconym w mobilną izbę przyjęć. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo przyszłych mam i noworodków i uchronić przed koronawirusem!

Więcej: KORONAWIRUS Łódź. Ciężarne będą badane w namiocie

14.20 Policja interweniowała w kościele! Na mszę przyszło prawie 50 osób

Według obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa przepisów, podczas uroczystości kościelnych może brać udział pięć osób, nie licząc liturgicznej służby ołtarza. Tymczasem w jednym z kościołów w powiecie opoczyńskim (woj. łódzkie) na niedzielnej mszy pojawiło się 48 osób.

Czytaj dalej: Łódzkie: Kilkadziesiąt osób na niedzielnej mszy! Interweniowała policja

14.16 Epidemia koronawirusa. Czy działkowcy mogą korzystać ze swoich „ogródków”? Oto ODPOWIEDŹ!

Czy w czasie panującej epidemii koronawirusa można wybrać się na działkę? To pytanie zadaje wielu właścicieli ogródków działkowych. W tej sprawie wypowiedział się m.in. Polski Związek Działkowców.

Chociaż działka zalicza się do miejsc rekreacji, w przeciwieństwie do parków, bulwarów czy plaż, nie jest ona jednak miejscem publicznym. Warto jednak zachować wzmożoną ostrożność i pamiętać o kilku ważnych zasadach...

Więcej: Koronawirus. Czy można jechać na działkę podczas epidemii? PZD wydał komunikat

14.12 Jak działają kopalnie w czasach epidemii? Górnik ze Śląska UJAWNIA szczegóły

Górnik ujawnia, jak wygląda praca na kopalni w dobie pandemii koronawirusa. Okazuje się, że sytuacja nie jest łatwa, a ścisku trudno uniknąć, ale większość pracowników wzięła sobie do serca zalecenia spółek. Co to oznacza w praktyce?

Są już pierwsze przypadki zakażeń koronawirusem na kopalniach w województwie śląskim. Wykryto takowe na przykład w kopalni Marcel znajdującej się w Radlinie, która należy do Polskiej Grupy Górniczej.

Więcej na ten temat: Koronawirus na Śląsku. Górnik ujawnia, jak wygląda praca na kopalni [TYLKO U NAS].

14.08 Epidemia w Europie ZACZYNA HAMOWAĆ? Optymistyczne dane WHO

Liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje rosnąć lub nawet się nieco zmniejsza w najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 krajach Europy Zachodniej, głównie we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech oraz Francji – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które przytacza PAP.

W poniedziałek rano na całym świecie było prawie 1,3 mln zarejestrowanych zakażeń, z tego ponad 940 tys. infekcji aktywnych. Odnotowano ponad 266 tys. wyzdrowień oraz ponad 70 tys. zgonów. Najwięcej infekcji jest w USA (ponad 340 tys.) oraz Hiszpanii (132 tys.), Włoszech (130 tys.), Niemczech (ponad 100 tys.) i Francji (ponad 93 tys.).

Zobacz też: Skłamał, że może być zarażony koronawirusem i wywołał panikę! Powód był prozaiczny!

14.01 Radni zebrali pieniądze dla szpitala. Zainspirował ich... Robert Lewandowski!

Małopolska. Radni gminy Szczurowa zebrali trzy tysiące złotych, które trafią do szpitala w Brzesku. Dzięki temu lecznica będzie mogła lepiej wyposażyć członków swojego personelu medycznego w niezbędne podczas epidemii koronawirusa środki ochrony osobistej. Zainspirował ich... Robert Lewandowski!

Zobacz: Radny gminy Szczurowa to prawdziwy KOZAK! Do pomocy szpitalowi zainspirował go Robert Lewandowski!

13.56 Premier Wielkiej Brytanii kieruje rządem... ze szpitala. Podano mu tlen!

Dramatyczny zwrot akcji w Wielkiej Brytanii! Premier Boris (56 l.) Johnson trafił do szpitala. Podano mu tlen! Dziesięć dni wcześniej brytyjski szef rządu ujawnił, że został zakażony koronawirusem. Jak zapewniał, jego objawy są łagodne. Kierował pracami rządu przy pomocy wideokonferencji. Co dzieje się teraz?

Czytaj dalej: Boris Johnson w SZPITALU! Trump: Modlimy się za niego.

13.51 Zwierzęta chorują na koronawirusa?! W USA zaraził się... TYGRYS

Kto by pomyślał, że tygrysy mogą zarazić się koronawirusem i kaszleć jak ludzie? Tak właśnie stało się w nowojorskim ogrodzie zoologicznym! Obecność nowego patogenu wykryto u tygrysicy Nadii. Wszystko wskazuje na to, że zaraziła się od człowieka.

Zobacz: TYGRYS ma koronawirusa! Szok w ZOO.

13.43 Nie kłam medyka? Przez nich dwa zespoły ratowników są na kwarantannie

Głupota, bezmyślność, egoizm! Rodzina pacjenta z powiatu krośnieńskiego (woj. podkarpackie) dwa razy zataiła informację o tym, że osoba, do której wzywają pogotowie, ma bardzo wysoką gorączkę. Jak się później okazało, pacjent miał koronawirusa!

Więcej na ten temat: Koronawirus: rodzina zataiła prawdę. Dwa zespoły pogotowia trafiły na kwarantannę!

13.32 Kolejna placówka opiekuńcza z koronawirusem! Choruje prawie 30 osób

23 pacjentów i 6 osób z personelu z Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Jaśmin” koło Radomia jest zarażonych koronawirusem. Sytuacja w Starym Goździe to kolejny już taki przypadek w powiecie białobrzeskim.

Zobacz: Koronawirus. Prawie 30 osób z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Starym Goździe zakażonych!

13.23 Przez koronawirusa ZBANKRUTUJĄ zakony? Kryzys dotyka każdego

Małopolska: Epidemia koronawirusa sprawiła, że siostry benedyktynki ze Staniątek straciły wszystkie źródła dochodów i nie mają za co żyć. Miesięczny koszt utrzymania klasztoru to ponad 40 tysięcy złotych. Opactwo w Staniątkach funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 800 lat.

Czytaj dalej: Przez koronawirusa BANKRUTUJĄ siostry benedyktynki ze Staniątek. DRAMATYCZNY apel przełożonej.

13.17 Koronawirus. 300 osób ZIGNOROWAŁO kwarantannę. Policja nie odpuszcza

Ostatniej doby policjanci skontrolowali ponad 114 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W ok. 300 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami. Inspektor Sanitarny może wymierzyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność – zostańmy w domu – przekazał Ciarka.

Przykłady? – Jesteśmy zdrowi i nic złego nie robimy – usłyszeli policjanci z Węgorzewa (woj. warmińsko-mazurskie), gdy zatrzymali na stacji paliw czterech mężczyzn, którzy urządzili sobie wycieczkę po Mazurach. Więcej: Koronawirus: nie wszyscy zostają w domach. Jeżdżą na wycieczki, imprezują i siedzą nad jeziorem!

Takich sytuacji jest niestety więcej!

Za nic mieli zakazy, w najlepsze imprezowali przy ognisku w lesie. Interweniowała policja

13.04 Zakażeni koronawirusem w hotelach w centrach miast! Tak działają izolatoria

Sanatoria, hotele czy inne tego typu obiekty w czasie epidemii świecą pustkami. Przynajmniej większość z nich, bo niektóre są przekształcane w izolatoria. To miejsca, do których trafią chorzy z koronawirusem (i lekkimi objawami) oraz osoby oczekujące na wynik testów. Zamieszkają w budynkach położonych często w centrach miast.

Łódź: Przy ul. Legionów ruszyło PIERWSZE IZOLATORIUM w hotelu
Izolatoria w woj. podlaskim. Gdzie powstaną? Do czego będą służyć?
Wrocławski hotel zmienił się w izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem

12.59 Epidemia zbiera żniwo! W tych województwach jest najgorzej [STATYSTYKI]

Prawie 1000 zakażeń na Mazowszu, blisko pół tysiąca na Dolnym Śląsku. To w tych regionach koronawirus sieje największe spustoszenie, a epidemia najmocniej się rozprzestrzeniła. W całym kraju są już ponad cztery tysiące potwierdzonych zakażeń.

W których województwach jest najgorzej? Gdzie zmarło najwięcej pacjentów? Zobacz!

Koronawirus: Prognoza z 6 kwietnia (5) WOJEWÓDZTWA
Autor: Super Express

Bydgoszcz: Wywóz śmieci i organizacja odpadów w dobie koronawirusa. Jak to wygląda?


12.52 Mieszkańcy kolejnego DPS-u zakażeni koronawirusem! Powtórka z Mazowsza?

Podwoiła się liczba osób mieszkających lub pracujących w bocheńskim DPS-ie, u których wykryto SARS-CoV-2. Ośrodek opiekuje się przeszło 150 pensjonariuszami, więc można zakładać, że to dopiero początek problemów. Czy w Bochni powtórzy się scenariusz z podradomskiego Niedabyla, gdzie w Domu Pomocy Społecznej koronawirusem zaraziło się kilkadziesiąt osób?

Czytaj dalej: Czwarty przypadek koronawirusa w bocheńskim DPS-ie. Grozi nam podobny DRAMAT jak na Mazowszu?

12.46 Łódź: Prywatna firma oferuje testy na koronawirusa. Koszt? Ponad pół tysiąca złotych!

Obok Hali Expo przy w Łodzi stanął namiot, w którym prywatna firma diagnostyczna przeprowadzać będzie testy w kierunku wykrycia koronawirusa. Niestety, trzeba będzie za nie zapłacić. I to aż 580 złotych.

Zobacz: KORONAWIRUS W ŁODZI. Będą robić testy w namiocie. Zarobią sto milionów?

12.42 45-latek nie żyje, ale nie ma go w rządowych statystykach. „Wątpliwy” wynik testów?

Rodzina 45-letniego Piotra przebywa obecnie w szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego. U żony i dzieci potwierdzono koronawirusa. Mężczyzna zmarł w zgierskim szpitalu, ale nie wpisano go do oficjalnych rządowych statystyk zgonów z powodu COVID-19.

Czytaj dalej: Zgierz: Jego rodzina ma koronawirusa. Śmierci 45-latka nie wpisano do rządowych statystyk.

12.39 Prawie pięć tysięcy testów na dobę. W takim tempie szukamy koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu doby wykonano ponad 4,7 tys. testów na koronawirusa. Od początku epidemii wykonano 85 467 badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 u pacjentów w Polsce. Większość dała wynik negatywny. Potwierdzenie pojawiło się w 4201 przypadkach.


Zobacz też:

Bydgoszcz: Mundurowi informowali bezdomnych o nowych obostrzeniach [ZDJĘCIA]

Policjanci w Ostródzie w czasie epidemii koronawirusa. "Zostańmy w domach" [WIDEO, ZDJĘCIA]

12.32 Tomczyce: Ponad 60 podopiecznych DPS-u z koronawirusem. Ewakuacji nie będzie

W województwie mazowieckim w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach w gminie Mogielnica w powiecie grójeckim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 61 podopiecznych i 9 pracowników. Do ośrodka została skierowana pomoc, natomiast ewakuacji nie będzie.

Więcej: Koronawirus. Dodatkowa kadra w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach. Ewakuacji nie będzie!

12.27 Krwawe żniwo koronawirusa w Europie. Setki tysięcy zakażeń. Jak będzie w Polsce?

Ponad cztery tysiące zakażeń w Polsce, a wciąż pojawiają się kolejne pozytywne wyniki testów. Czy podążamy śladem Włoch, Hiszpanii, Francji i Niemiec, gdzie odnotowano już po sto tysięcy zakażeń?

Jedno jest pewne – w najbliższych tygodniach musimy się przygotować na wzrost liczby zachorowań. Jaki poziom osiągnie? To możemy jedynie szacować. Jeśli obecne tempo rozwoju epidemii się utrzyma, to w Wielkanoc będziemy mieli ponad 12 tys. zakażeń w kraju.

Koronawirus: Prognoza z 6 kwietnia (4)
Autor: Super Express

12.22 Lot do domu: Z Mediolanu, przez Rzym, do Rzeszowa i... na kwarantannę w Bieszczady

Polskie Linie Lotnicze LOT na wtorek 7 kwietnia zaplanowały specjalny lot z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. Po przylocie pasażerowie odbędą 14-dniową kwarantannę w Ośrodku „Rewita Solina” w Bieszczadach.

Zobacz: Specjalny lot z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. Odbędą kwarantannę w Bieszczadach.

12.20 WSTRZĄSAJĄCA relacja z Lombardii! „Okolice szpitala jak CZARNOBYL”

Świętokrzyski lekarz Paweł Szczuciński uczestniczy w misji ratowania życia ludzkiego w epicentrum koronawirusa – włoskiej Lombardii. – Okolice szpitala przypominały mi Czarnobyl – przyznał Szczuciński, który wystosował też poruszający apel. – Zróbcie wszystko, by nie dopuścić do tego, by w Polsce było tak jak tu.... Bo tu sytuacja jest dramatyczna.

Czytaj dalej: Lekarz z Kielc na misji w Lombardii: „Sytuacja jest DRAMATYCZNA, jak Czarnobyl”.

12.11 „Dbaj o pokój duszy, bo gniew niszczy bardziej niż koronawirusy”. ZASKAKUJĄCY występ księdza z Białegostoku

Zło dobrem zwyciężaj, dbaj o pokój duszy, bo gniew niszczy bardziej niż koronawirusy – rapuje kapłan z Białegostoku. Ksiądz Adam Anuszkiewicz opublikował swój najnowszy utwór, który jest częścią płyty „7 grzechów”.

Zobacz i posłuchaj: Ksiądz z Białegostoku rapuje: Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy [WIDEO].

12.11 Sołtys kupił mieszkańcom... płyn antybakteryjny. I to za własne pieniądze!

Jedni szyją maseczki ochronne dla personelu medycznego, inni oferują pomoc m.in. w zakupach. Z nietypową inicjatywą wyszedł sołtys wsi Lisie Pole w Zachodniopomorskiem, który postanowił zaopatrzyć mieszkańców w jeden z produktów pierwszej potrzeby, jakim jest płyn antybakteryjny.

Więcej: Zachodniopomorskie: Wyjątkowy gest sołtysa. Zafundował mieszkańcom płyn antybakteryjny.

12.05 Jarosław Gowin podał się do dymisji. To przez epidemię koronawirusa?!

Pilna wiadomość: wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin poinformował, że podaje się do dymisji. Jednocześnie podkreślił, że Porozumienie pozostaje w Zjednoczonej Prawicy.

Gowin powiedział, że rekomendowaną na wicepremiera została Jadwiga Emilewicz.

Więcej: Jarosław Gowin podaje się do DYMISJI!

12.00 Pogrzeb pierwszej ofiary śmiertelnej koronawirusa w Polsce. Zobacz RELACJĘ!

Dziś o godzinie 12.00 rozpoczyna się pogrzeb 57-letniej mieszkanki Czapur, która była pierwszą ofiarą COVID-19 w Polsce. Przypomnijmy, kobieta zmarła 12 marca. Zobaczcie relację i transmisję na żywo z tej uroczystości!

Barbara K. z Czapur to pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. 57-latka, na co dzień psycholog i pedagog z jednej z poznańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych na początku marca trafiła do szpitala w Puszczykowie z objawami silnej infekcji. Początkowo nikt nie podejrzewał u kobiety koronawirusa...

Więcej: Koronawirus. Pogrzeb 57-latki z Czapur [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI].

Koronawirus: Prognoza z 6 kwietnia (3)
Autor: Super Express

11.51 Rosja: Prawie 1000 nowych zakażeń w 24 godziny. OGROMNY SKOK!

W Rosji w ciągu ostatniej doby odnotowano 954 przypadki zakażenia koronawirusem; liczba chorych w całym kraju sięgnęła 6343 – poinformował w poniedziałek sztab powołany do walki z epidemią. Na Moskwę przypada 591 (a więc ponad połowa) spośród nowych zakażeń – informuje PAP.

Wzrost o blisko tysiąc zachorowań to najwyższy skok zakażeń w Rosji od początku pandemii. Ogółem w Rosji od początku pandemii zmarło 47 pacjentów z COVID-19, a wyzdrowiało - 406, w tym 51 wypisanych zostało ze szpitali w ciągu ostatniej doby.

11.44 Chiny: 117 nowych zakażeń koronawirusem. Kolejna fala epidemii?

W ciągu poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych koronawirusa wykryto u kolejnych 117 osób, z czego 78 to przypadki bezobjawowe – informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na dane państwowej komisja zdrowia.

W odróżnieniu od wielu innych państw, w ChRL osoby z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, ale bez objawów choroby, nie są zaliczane do „potwierdzonych przypadków” COVID-19, a ich łącznej liczby nie ujawniono.

Wśród 39 nowych pacjentów z objawami jeden zakaził się w Chinach. Od początku pandemii koronawirusa, która wybuchła pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach, w kraju zmarło według oficjalnych danych ponad 3,3 tys. zakażonych osób.

11.27 Epidemia w Polsce. Oto najnowsza PROGNOZA zachorowań na koronawirusa

4201 przypadków zakażenia. To stan epidemii w poniedziałkowe przedpołudnie. Jak wynika z prognoz – do 9 kwietnia liczba zakażonych wzrośnie do 7650 przypadków!

Do Wielkanocy będzie prawdopodobnie 12 210 zakażeń koronawirusem w Polsce! Jeśli obecny stan wzrostu liczby chorych się utrzyma, to za tydzień będziemy mieli 13 754 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Koronawirus: Prognoza z 6 kwietnia (2)
Autor: Super Express
Koronawirus: Prognoza z 6 kwietnia (1)
Autor: SE.pl

11.10 Tu walczą z koronawirusem. Szpital z Łańcuta szuka pielęgniarek na czas epidemii

Centrum Medyczne w Łańcucie, które jest obecnie jednoimiennym szpitalem zakaźnym przeznaczonym do walki z koronawirusem, opublikowało ogłoszenie, że pilnie poszukuje pielęgniarek. Jakie są warunki i wymagania do walki na pierwszej linii frontu?

Czytaj dalej: Szpital w Łańcucie PILNIE szuka pielęgniarek! Placówka jest przeznaczona dla zakażonych COVID-19.

11.03 Przemyt leków na granicy? Próbowali wywieźć z Polski żele i termometry

Funkcjonariusze opolskiej KAS w ostatnich dniach marca zatrzymali pojazdy ciężarowe, których kierowcy próbowali przewieźć przez polsko-czeską granicę ogromne m.in. ilości żelu antybakteryjnego. To jednak nie koniec...

Czytaj dalej: Opolskie: Zaczął się przemyt lekarstw na granicy?

10.59 Premier: Szczyt zachorowań w maju lub czerwcu

Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami – gdzieś w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań – mówił w poniedziałek w Sejmie premier Matusz Morawiecki.

Jego wystąpienie spotkało się z krytyką opozycji parlamentarnej, która krytykuje rząd za – jej zdaniem – niewystarczające działania w ramach przeciwdziałania epidemii. Chodzi m.in. o niedostateczne wsparcie przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku epidemii.

10.47 Zeznania podatkowe mogą poczekać. Są wydłużone terminy rozliczeń

Ministerstwo Finansów przedłużyło termin składania deklaracji PIT-37 i PIT-38. W tym roku można to zrobić do 31 maja. Samorządy zachęcają, by wspierać lokalne organizacje pozarządowe i przekazywać im jeden procent podatku.

Czytaj: Koronawirus w Bydgoszczy. Wydłużony termin składania deklaracji podatkowej.

10.39 Morawiecki: Świat nie wróci do stanu sprzed kilku miesięcy. Tęsknimy za normalnością

Spowalniamy przyrost zachorowań, w porównaniu do tego, co dzieje się w Europie Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych – przekonuje podczas wystąpienia w Sejmie Mateusz Morawiecki. – Świat nie wróci do tego stanu, w którym był kilka miesięcy temu. Jednak musimy odszukać nowy punkt równowagi, by starać się pracować, żyć i zapewniać najlepszą służbę zdrowia dla tych, którzy zachorowali – tłumaczy premier.


Zobacz też:

Izolatoria ruszyły na Opolszczyźnie. Do czego służą?

Zakaz wstępu do lasów na Podlasiu. Ma to pomóc w walce z koronawirusem

10.32 Prymas Polski o Wielkanocy w czasie epidemii i wyborach 10 maja

Nie powinniśmy narażać ani siebie, ani innych – mówił w Radiu ZET abp. Polak. Prymas Polski zabrał głos w sprawie zbliżających się świąt Wielkanocnych. Był też pytany o wybory prezydenckie 10 maja. Jak zaznaczył, nie chce komentować polityki, ale...

Czytaj dalej: Prymas Polski STANOWCZO o wyborach prezydenckich 10 maja.

10.23 Prymas Polski: Oczekuję przedłużenia restrykcji na Wielkanoc

50 osób w kościołach na Wielkanoc? – Oczekuję, że w tym tygodniu minister Szumowski powie, że przedłuży czas restrykcji i taka sytuacja się nie wydarzy – stwierdził w rozmowie z Radiem ZET abp. Wojciech Polak, pytany o ograniczenia w liczbie osób mogących uczestniczyć w mszach świętych. Od 12 kwietnia mogłoby to być 50 osób. – Jestem przekonany, że lada moment będzie takie ogłoszenie, że dalej jesteśmy w ograniczeniu, które dziś przeżywamy – stwierdził prymas.

10.20 DRAMATYCZNY bilans epidemii w Polsce! 4200 zakażeń i blisko 100 zgonów

Ministerstwo Zdrowia podało nowe, dramatyczne dane dotyczące skali epidemii koronawirusa w Polsce. Dotychczas potwierdzono 4201 zakażeń SARS-CoV-2, a na COVID-19 zmarło 98 osób.

W poniedziałkowe przedpołudnie resort zdrowia poinformował o czterech kolejnych ofiarach śmiertelnych. To pacjenci hospitalizowani w Krotoszynie, Tychach, Wrocławiu i Łańcucie. Najmłodsza z ofiar to 40-letnia kobieta...

Ofiary śmiertelne koronawirusa to:

Gdzie odnotowano nowe zakażenia? Potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 dotyczą:

10.02 Kolejna fala zachorowań na COVID-19! 99 zakażeń. CZTERY OFIARY ŚMIERTELNE

Mamy 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – podało w poniedziałkowe przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie – informuje resort zdrowia.

09.53 #KupujŚwiadomie #produktpolski – Duda zachęca do wsparcia rolników i producentów

Rozpoczynamy akcję promowania polskich produktów – zapowiada Andrzej Duda. – To wspiera naszą gospodarkę i przedsiębiorców – mówi prezydent. Inicjatywę mają wyróżniać dwa hasła: #KupujŚwiadomie #produktpolski.

09.42 Niemcy: w ciągu doby zmarły 92 osoby zakażone koronawirusem. Dramatyczne dane!

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 92 osoby zakażone koronawirusem – informuje PAP, powołując się na Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku epidemii wzrosła tym samym do 1434.

W sumie w Niemczech potwierdzono 95391 przypadków zakażenia. W poniedziałek gabinet Angeli Merkel będzie obradował nad dalszymi krokami walki z pandemią COVID-19. Rozważane będzie m.in. wprowadzenie kolejnych obostrzeń na niemieckich granicach, m.in. z Polską oraz obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla osób, które przylatują do Niemiec samolotem.

09.31 Gdańsk: Pan Mirosław dezynfekuje miasto! Nie straszny mu żaden wirus

Mirosław Romański z Gdańska codziennie stawia czoła szalejącej zarazie... w sądach, szkołach, na peronach i dworcach! Jego bronią na koronawirusa jest zabójczy preparat, który pokonał już świńską grypę czy afrykański pomór świń.

Czytaj dalej: Koronawirus w Trójmieście. „Codziennie walczę z zarazą” [ZDJĘCIA].

09.22 USA: tygrysica z nowojorskiego zoo zakażona koronawirusem

Nadia, tygrysica z ogrodu zoologicznego w Nowym Jorku, jest zakażona koronawirusem. Test na obecność SARS-CoV-2 dał u niej wynik pozytywny. Ministerstwo rolnictwa USA zaleca wszystkim chorym na koronawirusa ograniczenie kontaktów ze zwierzętami – informuje Polska Agencja Prasowa.

Przypuszcza się, że Nadię zainfekował jej opiekun, który jednak nie miał objawów choroby. Obecność SARS-CoV-2 odnotowano także m.in. u owczarka niemieckiego w Hongkongu i kota domowego w Belgii.

09.14 Uciekają przed kwarantanną, ignorują nowe przepisy. Posypały się mandaty!

Posypały się mandaty za łamanie zasad wprowadzonych przez epidemię! Minionej doby tylko na Podlasiu policjanci otrzymali 258 zgłoszeń związanych z łamaniem przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. 72 interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych.

Czytaj dalej: Koronawirus. Sypią się mandaty! Policjanci sprawdzają, czy Podlasianie stosują się do ograniczeń [ZDJĘCIA].

08.59 Ukraina-Polska. Zamykają piesze przejścia graniczne. Wszystko przez pandemię

Od 7 kwietnia strona ukraińska zamyka przejście graniczne Hrebenne-Rawa Ruska, a w Korczowej i Dorohusku granicę będą mogły przekroczyć tylko i wyłącznie samochody osobowe lub ciężarowe. Ruch pieszy i autobusowy nie będzie możliwy.

Zobacz: Korczowa. Ukraina zamyka przejścia graniczne dla pieszych w związku z koronawirusem.

08.51 Straż miejska przekazała... życzenia urodzinowe! NIEZWYKŁA INICJATYWA

Strażnicy miejscy przekazali im... życzenia urodzinowe. Nie osobiście, a przez głośniki! Z samochodu słychać było nagranie stworzone przez dzieci jubilatów. Niezwykła inicjatywa w czasach epidemii!

Alicja i Roman Ostrowscy nie spodziewali się, że córki zgotują im taką niespodziankę na ich 73. urodziny, które przypadają odpowiednio na 5 i 6 kwietnia. Miło było patrzeć, jak się wzruszyli i jak w ich oczach zakręciły się łzy.

Zobacz nagranie! W czasach koronawirusa na pomoc w złożeniu urodzinowych życzeń przyszła straż miejska.

08.45 Ministerstwo Zdrowia: 162 osoby WYZDROWIAŁY! Nowe dane

Kolejny dzień i tydzień walki z epidemią koronawirusa. Codziennie odnotowujemy kolejne, tragiczne wiadomości o zakażonych i zmarłych. Są jednak też i dobre informacje. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia – w Polsce wyzdrowiały 162 osoby zakażone koronawirusem!

Oto najnowsze dane resortu zdrowia. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem SARS-CoV-2 to 2444. Kwarantanną objętych jest 143 256 osób, a ponad 37 tysięcy znajduje się pod nadzorem sanepidu.

08.35 Koronawirus w Polsce. SARS-CoV-2 atakuje w każdym regionie!

Śmiercionośny wirus SARS-CoV-2 atakuje w każdym województwie. W niektórych (lubuskie, opolskie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie) liczba zakażeń nie przekroczyła 100. Jednak już na Mazowszu to blisko 1000 osób z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19 (967 zakażeń i 20 osób zmarłych).

Jak wygląda sytuacja w innych częściach kraju? Możecie to śledzić na naszych stronach regionalnych.

W województwie kujawsko-pomorskim zdiagnozowano już 241 osób: Koronawirus w Bydgoszczy. Chorych jest już prawie 250 osób. Nie żyją dwie kobiety.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia w woj. śląskim odnotowano do tej pory 537 przypadków zakażenia koronawirusem: Koronawirus. Za nami CZARNA NIEDZIELA! Jak wygląda sytuacja na Śląsku? [RAPORT, MAPA].

W miniony weekend na Pomorzu odnotowano przyrost potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z 75 do 117, a więc o 56 procent! Koronawirus na Pomorzu. Ogromny przyrost liczby chorych! Zobacz bilans weekendu [STATYSTYKI].

Na Dolnym Śląsku błyskawicznie przybywa osób zakażonych koronawirusem. Rośnie też liczba ofiar COVID-19: Koronawirus na Dolnym Śląsku. Prawie pół tysiąca zakażonych, umierają kolejne osoby!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Rośnie liczba zakażonych osób w regionie: Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Coraz więcej zakażonych, ale inne liczby dają nadzieję! [AKTUALNE DANE].

08.31 Tarnów: Młoda kobieta w ciąży ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM!

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował o ósmym przypadku koronawirusa wśród mieszkańców miasta. Zakażona jest młoda kobieta w ciąży!

Nie wiadomo czy miała ona kontakt z jakąkolwiek osobą z Tarnowa już wcześniej pozytywnie zdiagnozowaną pod kątem SARS-CoV-2. Życzymy dużo zdrowia, mimo wszystko, dla mamy i dziecka!

Zobacz: Młoda tarnowianka w ciąży ZAKAŻONA koronawirusem! [PILNE].

08.20 Lech Wałęsa z palmą w kościele. Nie powstrzymały go żadne zakazy!

Lech Wałęsa nie bacząc na szerzącą się zarazę, zalecenia czy obowiązujące obostrzenia, poszedł poświęcić palemkę. Jak widać, tradycja to dla byłego prezydenta rzecz święta, ważniejsza nawet od własnego zdrowia i życia. To głęboka wiara czy... lekkomyślność?

Zobacz: Koronawirus szaleje, a Lech Wałęsa... poszedł z palmą do kościoła! [ZDJĘCIA].

08.11 Kiedy koniec epidemii koronawirusa? Oto wyliczenia ekspertów

Kiedy skończy się nasz pobyt w domu, a szkoły, przedszkola, żłobki i zakłady pracy zostaną otwarte? Cóż, znamy optymistyczną wersję – wyliczoną przez biologa, dr. Rafała Mostowego.

Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada, że epidemia zniknie już z początkiem lata. Jednak są i gorsze prognozy – jeśli fala zachorowań będzie wygasać dłużej, to epidemia potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Więcej na PoradnikZdrowie.pl: Wiemy, kiedy wrócisz do pracy! Naukowcy wyliczyli.

08.03 Szczyt bezczelności! W Polsce epidemia, a on... poszedł na ryby

Policjanci z Sosnowca na długo zapamiętają pokrętne tłumaczenia mieszkańca, który poszedł do parku łowić ryby, mimo trwającej pandemii koronawirusa i zakazu, który z tego powodu został wprowadzony. Gdy funkcjonariusze zapytali go, czemu złamał zakaz, mężczyzna stwierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu.

Więcej: Koronawirus szaleje, a on poszedł sobie na ryby! Jego tłumaczenie POWALA.

07.55 Naczelna lekarz Szkocji ZŁAMAŁA ZAKAZ wychodzenia z domu. Jest dymisja

Naczelna lekarz Szkocji, która została przyłapana przez prasę na tym, że wbrew własnym wezwaniom do pozostania w domach, sama pojechała do swojego drugiego domu na wsi, w niedzielę późnym wieczorem zrezygnowała ze stanowiska – informuje PAP.

Przypomnijmy: „The Scottish Sun” opublikował w niedzielę zdjęcia Catherine Calderwood wraz z mężem i dziećmi na spacerze w pobliżu ich wiejskiego domu w hrabstwie Fife, ok. 65 km od ich głównego miejsca zamieszkania. Później Calderwood przyznała się, że w poprzedni weekend również tam pojechała.

To ewidentne złamanie zakazów nałożonych zarówno przez brytyjski, jak i szkocki rząd, które dopuszczają wyjście z domu tylko po niezbędne zakupy, do lekarza czy do pracy.

W Szkocji z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 220 osób.

07.41 USA: 1200 ofiar śmiertelnych koronawirusa w ciągu doby

Co najmniej 1,2 tys. chorych zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin w USA z powodu koronawirusa – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland, które przytacza Polska Agencja Prasowa.

Bilans ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 9633 osób. Szczyt epidemii w USA – jak ostrzegają władze i eksperci – dopiero nadejdzie. Według rządowych modeli w Stanach Zjednoczonych z powodu COVID-19 umrzeć może nawet do 240 tys. osób.

07.33 Imprezują i spotykają się mimo zakazów. Tak Polacy IGNORUJĄ ZASADY!

Spotkania w (zamkniętych) parkach i na zieleńcach. Imprezy w domach czy „na mieście”. Tak wygląda „odpowiedzialność” części z nas w dobie epidemii. Policja ma ręce pełne roboty, sypią się wysokie mandaty... Czy to pomoże?

Zobacz: Koronawirus Olsztyn: wiedzą o obostrzeniach, ale ich nie przestrzegają! Sypią się mandaty!

07.14 Wielka Brytania: Premier w szpitalu. Koronawirus nie ustępuje!

Brytyjski premier Boris Johnson trafił w niedzielę wieczorem do szpitala, gdzie najprawdopodobniej pozostanie na noc. Przyczyną jest spowodowana koronawirusem gorączka, która mimo upływu 10 dni od testu potwierdzającego zakażenie, nie ustępuje – informuje PAP.

Jak podają brytyjskie media, Boris Johnson nadal kieruje rządem, ale na zaplanowanym na poniedziałek rano spotkaniu na temat walki z epidemią zastąpi go minister spraw zagranicznych Dominic Raab. Przypomnijmy: 27 marca Johnson poinformował na Twitterze, że ma łagodne objawy koronawirusa i zgodnie z zaleceniami medycznymi będzie się izolował przez siedem dni.

07.04 Tragiczny bilans epidemii. Nie żyje blisko 100 osób!

Kolejny dzień walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Tylko w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. Jeśli takie tempo rozwoju epidemii utrzyma się, to dziś przekroczymy liczbę stu osób zmarłych z powodu koronawirusa.

Aktualny bilans epidemii SARS-CoV-2 w Polsce to 4102 zakażenia i 94 zgony.

Godz. 23.00 To już koniec na dziś.

Najnowsze informacje dot. sytuacji epidemiologicznej już jutro. Dobrej nocy!

Godz. 22.55 Liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie

Poniżej lista państw z największą liczbą zgonów na świecie. Dane na 5 kwietnia na godz. 22.30:

 • Włochy - 15,8 tys.
 • Hiszpania - 12,5 tys.
 • Stany Zjednoczone - 9,5 tys.
 • Francja - 8 tys.
 • Wielka Brytania - 4,9 tys.
 • Iran - 3,6 tys.
 • Chiny - 3,3 tys.
 • Holandia - 1,7 tys.
 • Niemcy - 1,5 tys.
 • Belgia 1,4 tys.

Godz. 22.45 Liczba zakażonych na świecie

Poniżej lista krajów z największą ilością potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Dane na 5 kwietnia na godz. 22.30:

 • Stany Zjednoczone - 333 tys.
 • Hiszpania - 130 tys.
 • Włochy - 128 tys.
 • Niemcy - 100 tys.
 • Francja - 89 tys.
 • Chiny - 81 tys.
 • Iran - 58 tys.
 • Wielka Brytania - 47 tys.
 • Turcja - 27 tys.
 • Szwajcaria - 21 tys.

Godz. 22.35 Koronawirus w Polsce. Jak wygląda mapa? Gdzie jest najwięcej zakażeń?

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Godz. 22.22 Położyli zdrowych obok chorych!

Pięć osób zakażonych koronawirusem przez niedopatrzenie trafiło na pokład statku-szpitala marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych USNS Comfort. Jednostka ma przyjmować niezainfekowanych tym patogenem pacjentów, by odciążyć nowojorskie szpitale walczące z epidemią. (PAP)

Godz. 22.13 To najgorszy dzień od początku epidemii

Tylko dziś w niedzielę (5 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 zgonach i 475 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To największy wzrost od początku epidemii w Polsce. Ostatnie dane pochodzą z godz. 17.00. Czekamy, czy jeszcze dziś ministerstwo zaktualizuje najnowsze liczy dotyczące zachorowań w naszym kraju.

Godz. 22.06 Koronawirus. Wzrasta liczba rozwodów?

Komórki nowojorskich prawników urywają się od telefonów od osób, które wypytują o rozwód - pisze dziennik "New York Post". Po opanowaniu sytuacji z epidemią na sądy będzie czekała "lawina wniosków" w tej sprawie.

Przymusowa kwarantanna powoduje, że wielu mieszkańców pogrążonego w kryzysie epidemiologicznym Nowego Jorku niemal bez przerwy spędza czas ze swoją drugą połówką. - Ludzie orientują się, że nie mogą ze sobą wytrzymać - wyjaśnia nowojorska prawniczka Suzanne Kimberly Bracker.

Godz. 21.59 Austria. Spada liczba zakażonych

- Trzeba wspomnieć o Austrii, która zanotowała 270 nowych przypadków zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), co potwierdza kilkudniową tendencję spadkową! - napisał pokrzepiająco Łukasz Bok, twórca profilu Konflikty i Katastrofy Światowe.

Godz. 21.50 Koronawirus: Lekarz francuskiego klubu popełnił samobójstwo.

Wstrząsająca wiadomość napłynęła z Francji. Trudno w to uwierzyć, ale niestety to prawda. Świat sportu, świat futbolu w tym kraju jest zszokowany po tym co się wydarzyło. Lekarz francuskiego klubu Stade de Reims Bernard Gonzalez popełnił samobójstwo. Był zakażony koronawirusem. Miał 60 lat. Wiadomość o śmierci lekarza na Twitterze podał dalej Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski był piłkarzem Reims przez cztery sezony.

Godz. 21.41 Ważne słowa królowej Elżbiety I

Brytyjska królowa Elżbieta II w specjalnym orędziu do narodu, wygłoszonym w niedzielę wieczorem w związku z epidemią koronawirusa, podkreśliła wartość samodyscypliny i determinacji. Podziękowała też personelowi służby zdrowia i wszystkim kluczowym pracownikom.

- Zwracam się do was w tym czasie, który, jak wiem, jest coraz trudniejszy. To czas zakłóceń w życiu naszego kraju, zakłóceń, które przyniosły smutek niektórym, trudności finansowe wielu i ogromne zmiany w codziennym życiu nam wszystkim - mówiła królowa.

- Mam nadzieję, że w nadchodzących latach wszyscy będą mogli być dumni z tego, jak zareagowali na to wyzwanie. A ci, którzy przyjdą po nas, powiedzą, że Brytyjczycy tego pokolenia byli tak samo silni jak inni, że samodyscyplina, spokojna, pogodna determinacja i współodpowiedzialność za innych wciąż charakteryzują ten kraj  - dodała.

Godz. 21.32 Jak Polska i Polacy radzą sobie z epidemią?

Google opublikowało raport pokazujący, jak zmieniło się zachowanie Polaków w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Zobacz szczegóły!

Godz. 21.26 Ukraina. Rośnie liczba zakażonych koronawirusem

Do 1308 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Ukrainie - ogłosiło w niedzielę wieczorem tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zmarłych chorych na Covid-19 zwiększył się w ciągu ostatniej doby o pięć - do 37.

Godz. 21.20 W czasach koronawiursa na pomoc w złożeniu urodzinowych życzeń przyszła straż miejska

Alicja i Roman Ostrowscy nie spodziewali się, że córki zgotują im taką niespodziankę na ich 73. urodziny, które przypadają odpowiednio na 5 i 6 kwietnia. Z trudem, ale pogodzili się już z myślą o tym, że przez światową epidemię koronawirusa córka Krzysztofa z synem Danielem nie przyjadą do nich z niemieckiego Wisbaden świętować z nimi w rodzinnym Koszalinie, jak to zwykle bywało. Tym bardziej nie spodziewali się, że w niedzielne południe, wyglądając przez okno, z samochodowych głośników wozu straży miejskiej usłyszą głos córki i wnuka, którzy składają im urodzinowe życzenia.

Godz. 21.13 Iga Świątek zdawała próbną MATURĘ i jest WŚCIEKŁA

Tenisowe rozgrywki zawieszono, ale Iga Świątek nie próżnuje. W czasie kwarantanny niespełna 19-letnia polska tenisistka (nr 49 WTA) uczy się do matury. Zdawać będzie m.in. rozszerzoną matematykę, więc nauki ma dużo. Właśnie przystąpiła przez Internet do matury próbnej. Tu czekała ja niemiła niespodzianka. "Czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?" - pyta zaskoczona i zła Iga Świątek. I trudno się dziwić jej oburzeniu. O co chodzi? Zobaczcie.

Godz. 21.00 Afryka sama w obliczu pandemii

- Mimo młodego społeczeństwa i dość niskiej liczby wykrytych zakażeń koronawirus może zebrać w Afryce krwawe żniwo - ostrzega autor książki o eboli Reid Wilson. Kraje kontynentu mogą być osamotnione w swojej walce, gdyż reszta świata skupiona jest na ograniczaniu pandemii u siebie. Wilson, korespondent portalu The Hill, ostrzega w artykule, że Afrykę może czekać "katastrofa na bezprecedensową skalę".

Dotychczas na Czarnym Lądzie odnotowano zaledwie 6,5 tys. zakażeń. To mniej niż liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Portugalii. W rzeczywistości liczba infekcji jest prawdopodobnie znacznie wyższa, gdyż nie przeprowadza się wystarczającej liczby testów, a większość mieszkańców nie ma dostępu do służby zdrowia. - Wiele osób leczy się samodzielne lub wspomaga się ziołami, więc nie mamy pełnego obrazu sytuacji - tłumaczy były minister robót publicznych Liberii Gyude Moore, cytowany w artykule.

Godz. 20.56 Francja: 518 zmarłych z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby

W ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach i ośrodkach opieki nad osobami starszymi we Francji zmarło 518 osób zakażonych koronawirusem - poinformował w niedzielę dyrektor generalny ds. zdrowia Jerome Salomon. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych pandemii we Francji to 8078.

Godz. 20.45 Czechy. Pięć kolejnych ofiar koronawirusa

Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało w niedzielę o kolejnych pięciu ofiarach śmiertelnych koronawirusa. W sumie zmarło 67 osób. Łączna liczba zakażonych wyniosła 4543. Premier Andrej Babisz zapowiedział, że do czeskich szpitali trafi sześciu chorych z Francji. W niedzielę zmarły trzy osoby - dwie w wieku ponad 60 lat z Pragi i kraju (województwa) ołomunieckiego oraz pięćdziesięciolatek, na którego temat nie podano żadnych szczegółów. 

Godz. 20.35 Polska ma pieniądze tylko na 3 miesiące! Przerażające słowa wicepremiera

Przy stanie klęski żywiołowej, państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące" - powiedział Jarosław Gowin na nagraniu do którego dotarli dziennikarze TVN. Wicepremier krytykuje możliwość wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej. Gowin dodał, że państwa nie stać na taką ewentualność.

Szczegóły: Koronawirus. Polska ma pieniądze tylko na 3 miesiące! Przerażające słowa wicepremiera

Godz. 20.28 Epidemia w kolejnym domu opieki!

Jak podaje RMF FM o najmniej 19 pensjonariuszy zakładu opiekuńczo-leczniczego przy ulicy Bobrowieckiej na warszawskim Mokotowie jest zakażonych koronawirusem. W placówce jest lekarz. Pensjonariuszami są osoby o wysokim ryzyku zakażenia, głównie seniorzy.

Godz. 20.23 Jak wygląda sytuacja w więzieniach? RPO prosi o dane

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się do Służby Więziennej o przekazywanie mu raz na dobę informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem wśród osadzonych w więzieniach lub wśród funkcjonariuszy SW - przekazało Biuro RPO.

Jednocześnie Bodnar w piśmie do dyrektora generalnego SW gen. Jacka Kitlińskiego zwrócił się o przekazywanie mu informacji z zakładów karnych o przypadkach zastosowania kwarantanny wobec osób podejrzanych o zakażenie i hospitalizacji osób chorych. Poprosił także o wyszczególnianie w tych informacjach, czy przypadki te dotyczą skazanych, tymczasowo aresztowanych, bądź ukaranych, albo funkcjonariuszy lub pracowników - ze wskazaniem jednostek penitencjarnych, w których wystąpiło zakażenie.

Godz. 20.13 Dlaczego to oni chorują najczęściej na COVID-19?

GIS podał wstrząsające dane - już 17 procent osób zakażonych koronawiruse w Polsce stanowi personel medyczny. Świadczy to o niewystarczających środkach ochrony osobistej i zbyt małej liczbie testów, ale naukowcy twierdzą, że może stać za tym coś jeszcze. Szczegóły TUTAJ!

Godz. 20.09 Kanada. Drastyczny wzrost ofiar koronawirusa

O 20 proc. zwiększyła się w ciągu doby w Kanadzie liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem - poinformowały w niedzielę władze kraju. W ciągu ostatniej doby zmarły 44 zakażone osoby, a infekcje koronawirusem wykryto u 1,5 tys. osób.

Godz. 20.01 Koronawirus w Nowym Yorku. Istotne dane. Jest nadzieja?

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo podał w niedzielę, że w stanie po raz pierwszy od wybuchu epidemii dobowy bilans zmarłych zakażonych koronawirusem okazał się niższy w stosunku do bilansu z poprzedniego dnia. Dotąd odnotowano łącznie 4159 ofiar śmiertelnych.

Na konferencji prasowej w stolicy stanu, Albany, Cuomo podał, że według bilansu dobowego z niedzieli stan odnotował 594 nowe zgony w porównaniu do 630 nowych zgonów, o których informowano dzień wcześniej.

Godz. 19.52 Michał Dworczyk: "Lot do domu" przekształcamy w "Cargo dla Polski"

Obecną akcję "Lot do domu" przekształcamy w "Cargo dla Polski"; w ramach mostu powietrznego między Polską a Chinami transportujemy niezbędne materiały służące walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Od ubiegłego tygodnia samoloty ze sprzętem medycznym z Chin docierają do Polski; sprzęt jest przekazywany do Agencji Rezerw Materiałowych, a następnie do szpitali i innych instytucji. Od tego tygodnia działa połączenie z Chinami, które rząd określił jako "most powietrzny". W ramach tego połączenia - jak informował szef KPRM Michał Dworczyk - będą dostarczane przez PLL LOT dostawy zamawiane przez samorządy, organizacje pozarządowe. (PAP)

Godz. 19.44 Lewandowscy wsparli kolejny szpital. "Każda złotówka jest dla nas cenna"

Robert i Anna Lewandowscy mają wielkie serca, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. W marcu przekazali milion euro na walkę z koronawirusem w Polsce. Teraz okazało się, że część tej kwoty zasiliła konto Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Prezydent tego miasta Andrzej Dziuba podziękował Lewandowskim za wsparcie.

Godz. 19.35 Koronawirus w woj. podlaskim. Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19

W całej Polsce stwierdzono 4102 przypadków zainfekowania. 94 osób nie żyje. W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zmarł pierwszy pacjent z woj. podlaskiego zakażony koronawirusem. Kim był? Sprawdź TUTAJ.

Godz. 19.26 Ważne słowa lekarza z USA

Nadchodzący tydzień będzie najtrudniejszym i najsmutniejszym w życiu większości Amerykanów - powiedział w niedzielę naczelny lekarz USA Jerome Adams w telewizji Fox News, porównując epidemię koronawirusa do ataku na Pearl Harbor w 1941 r.

- To będzie nasze Pearl Harbor, nasz 11 września, tylko (...) to będzie się działo w całym kraju. Chcę, żeby Ameryka to zrozumiała - powiedział Adams. (PAP)

Godz. 19.17 Szczepionka już blisko? Padła ważna deklaracja!

- Szanse na opracowanie przez Johnson&Johnson skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi wynoszą już ponad 80 proc. - poinformował Paul Stoffels, dyrektor ds. naukowych tego koncernu, w opublikowanej w niedzielę rozmowie z hiszpańskim dziennikiem “El Mundo”. - Pierwsze testy dały budzące entuzjazm rezultaty (…). Powiedziałbym, że prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu z naszą szczepionką przekracza już 80 proc. - powiedział Stoffels. Zaznaczył, że w przypadku niepowodzenia koncern straci 900 mln euro.

W jego ocenie po spodziewanym w najbliższych tygodniach obniżeniu przypadków zakażenia koronawirusem niezbędne będzie utrzymywanie restrykcyjnych zasad przebywania w przestrzeni publicznej, aby uniknąć drugiej fali infekcji.

Godz. 19.08 Koronawirus w szpitalu dziecięcym

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu został zamknięty. Powodem jest wykrycie u kilku pracowników placówki koronawirusa.

Godz. 19.00 Koronawirus w kopalni! Aż 20 górników na kwarantannie

W kopalni Marcel w Radlinie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z górników. W związku z tym podjęto decyzję o kwarantannie dla 20 członków załogi. Kopalnia pracuje normalnie. Zakażony górnik przebywa obecnie w szpitalu w Raciborzu. Więcej TUTAJ.

Godz. 18.49 Przasnysz. Sanepid szuka pasażerów autokaru. Pasażer miał koronawirusa

Przasnyski sanepid poszukuje pasażerów, którzy pod koniec marca podróżowali autokarem relacji Warszawa - Przasnysz. Jak poinformowano w niedzielę u jednego z podróżnych wykryto koronawirusa.

Godz. 18.34 Włochy: Maleje liczba ofiar koronawirusa

We Włoszech o 525, do 15 887, wzrosła w ciągu doby liczba osób zmarłych zakażonych koronawirusem - podała w niedzielę Obrona Cywilna. Dotąd potwierdzono w kraju ponad 124 tys. przypadków infekcji. Obecnie wirusa ma 91 tys. osób; jest wzrost o 2900 nowe zakażenia (PAP)

Godz. 18.20 Niedziela. 15 zgonów z powodu COVID-19

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dot. zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. Tylko w niedzielę nastąpił wzrost o kolejnych 15 ofiar.

 • Łomża - pacjent w wieku 82 lat;
 • Radom - 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni mężczyzna i 77-letni mężczyzna;
 • Warszawa - 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta;
 • Wrocław - 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna;
 • Kraków - 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna;
 • Poznań - 71-letni mężczyzna;
 • Bolesławiec - 77-letnia kobieta;
 • Polanica-Zdrój - 59-letni mężczyzna;
 • Przemyśl - 86-letnia kobieta.

Łączny bilans zakażonych to 4102. Liczba ofiar: 94.

Godz. 18.15 Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Godz. 18.10 Tak wygląda Niedziela Palmowa w czasie epidemii. 46 mszy w jednym dniu!

Z powodu ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, obecnie w niedzielnej mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. W związku z tym, iż 5 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, a co za tym idzie - zainteresowanie nabożeństwem jest zdecydowanie większe, proboszcz parafii w Mierzynie pod Szczecinem wpadł na pomysł, by w tym dniu odprawić aż 46 mszy.

Godz. 17.55 Koszmarna niedziela w Radomiu! Nie żyje 4 kolejnych pacjentów

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak czytamy liczba zakażonych wzrosła o 268 kolejnych przypadków. Najwięcej w woj. łódzkim. Niestety, wzrósł także bilans ofiar. Ministerstwo podało informację o śmierci kolejnych 10 pacjentów, w tym 4 w Radomiu.

Godz. 17.45 MZ: Najwięcej nowych zakażeń w Łódzkiem

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak czytamy liczba zakażonych wzrosła o 268 kolejnych przypadków. Najwięcej w woj. łódzkim.

Godz. 17.33 MZ: Nie żyje 10 kolejnych pacjentów. Ponad 4 tysiące zakażeń

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dot. zakażenia koronawirusem w Polsce. - Mamy 268 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podaje ministerstwo.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu - dodają przedstawiciele ministerstwa.

Liczba ofiar wzrosła do 94. Liczba zakażonych wynosi 4102.

Godz. 17.24 MSZ: Lot do domu. 55 tys. Polaków wróciło do kraju

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że w ramach akcji "Lot do domu" do kraju powróciło 55 tys. obywateli. W ciągu 22 dni wykonano 388 lotów z 71 lotnisk na świecie.

Godz. 17.14 Prawie 30 nowych zgonów w Portugalii

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zwiększyła się w Portugalii o 29. W sumie na Covid-19 zmarło w tym kraju już 295 osób – poinformowała w niedzielę na konferencji prasowej w Lizbonie minister zdrowia Marta Temido. Z szacunków resortu zdrowia Portugalii wynika, że liczba wykrytych infekcji koronawirusem wzrosła z 10,5 tys. do ponad 11,2 tys.

Godz. 17.03 Singapur. Modelowy przykład walki z koronawirusem się psuje!

120 nowych infekcji koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Singapurze - podały władze w niedzielę. To największy dobowy wzrost zakażeń w kraju uznawanym dotąd za model walki z epidemią - podaje PAP. To oznacza, że zanotowano wzrost o ponad 60 proc. w stosunku do poprzedniego dnia - również rekordowego. Całkowita liczba zakażeń w mieście-państwie wynosi teraz 1309.

Godz. 16.56 Bułgaria: 522 zakażonych, 19 ofiar

Bułgarski Krajowy Sztab Operacyjny poinformował w niedzielę o 522 potwierdzonych dotąd przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Liczba zgonów wzrosła w ciągu ostatniej doby o cztery, do łącznie 19. W kraju wykonano dotąd 15 889 testów - donosi PAP.

Godz. 16.47 OSTRE słowa prezydenta Czech. Zaatakował Unię Europejską

- Unia Europejska zawiodła w czasie pandemii nowego koronawirusa - powiedział w niedzielę prezydent Czech Milosz Zeman  w rozmowie z telewizją internetową dziennika "Blesk". – Porażkę poniosły w szczególności Unia Europejska i Komisja Europejska - dodał i stwierdził, że lepiej poradziły sobie w obliczu epidemii państwa narodowe. - Nie wszystkie, ale nasze tak – powiedział Zeman.

Godz. 16.35 Piękna akcja Sigmy Ołomuniec w walce z koronawirusem

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Z piękną inicjatywą wyszła Sigma Ołomuniec. Klub czeskiej Ekstraklasy szyje maski ochronne dla mieszkańców miasta. Do akcji przyłączył się znany w polskiej lidze szkoleniowiec Radoslav Latal. Więcej TUTAJ

Godz. 16.27 Górnik z koronawirusem. TRWA kwarantanna

20 osób z kopalni Marcel zostało poddanych kwarantannie po tym, jak koronawirusa potwierdzono u pracownika szybowego - podaje lokalny serwis Nowiny.pl. Mimo tego kopalnia dalej funkcjonuje normalnie, mimo wprowadzonych procedur. Zakażony pracownik jest obecnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Ostatni raz przyszedł do pracy we wtorek 31 marca

Godz. 16.15 Koronawirus w Polsce. Ilu jest zakażonych?

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Ilu jest zarażonych? Obecnie w naszym kraju jest 3834 zakażonych, aż 84 osoby zmarły. Zobacz szczegółowy raport dot. sytuacji epidemiologicznej w Polsce >>> TUTAJ.

Godz. 16.05 Koronawirus na Mazowszu. Jechałeś tym autokarem? Zgłoś się natychmiast do sanepidu! 

Sanepid apeluje do osób, które podróżowały z Przasnysza do Warszawy, aby pilnie skontaktowały się celem ze służbami sanitarnymi. W pojeździe przebywała osoba zakażona koronawirusem. Feralny kurs miał miejsce pod koniec marca.

Godz. 15.58 Holandia. Coraz więcej zgonów z powodu COVID-19

W ciągu ostatniej doby w Holandii zmarło 115 osób zakażonych koronawirusem - poinformował w niedzielę Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Całkowita liczba zgonów spowodowanych dotąd przez epidemię to 1766.

Godz. 15.46 Rośnie liczba zgonów w Wielkiej Brytanii

W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii odnotowano 621 zgonów. Ogółem od początku epidemii w tym państwie zmarły 4934 osoby.

Godz. 15.38 Krotoszyn. Siedmiu policjantów z koronawirusem

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie została zamknięta! U siedmiu policjantów wykryto zakażenia koronawirusem. Pozostali funkcjonariusze trafili na kwarantannę. Co to oznacza? SZCZEGÓŁY

Godz. 15.31 Białoruś. Ponad 500 zakażeń koronawirusem

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem za naszą wschodnią granicą. Jak podaje PAP w niedzielę tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o 562 przypadkach zakażenia. Osiem osób zmarło.

Godz. 15.20 Iran. Liczba zmarłych przekroczyła 3,5 tysiąca

Dramatyczne dane z Iranu. W ciągu ostatniej doby zmarło tam kolejnych 151 osób z powodu zakażenia koronawirusem. Łącznie od początku pandemii zmarło tam już 3603 osoby. Liczba zakażonych w tym państwie wynosi już blisko 60 tys. (dokładnie 58,2 tys.).

Godz. 15.12 Komenda w Krotoszynie zamknięta! Siedmiu zarażonych policjantów

- Zamykamy KPP Krotoszyn. Cały obiekt musimy zaplombować. Mamy siedmiu zarażonych policjantów. Wszystkich pozostałych wysyłamy na kwarantannę.Uruchamiamy procedurę antykryzysową. Delegujemy my tam do służby naszych ludzi z innych jednostek - podał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Godz. 15.08 Maseczki w ekspresowym tempie!

Szybką metodę wytwarzania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego opracował inżynier ze Szczecina Kamil El Fray. Sposób wykonania osłon z folii do bindowania i taśm transportowych udostępnił w internecie na kanale PL.WorkshopLife w serwisie YouTube. - Usłyszałem o elementach do przyłbic drukowanych w 3D, uznałem jednak, że nie tędy droga – to bardzo powolny proces. Oczywiście szanuję to i cieszę się, że coraz więcej osób wytwarza w ten sposób przyłbice w ramach wolontariatu. Druk 3D jest świetny do krótkich serii, ale tu trzeba myśleć o większej skali produkcji – powiedział w rozmowie z PAP inżynier Kamil El Fray,

Godz. 14.59 Wielu chętnych na pomoc z "tarczy antykryzysowej"!

Jak informuje PAP, wnioski o wsparcie złożyło już ponad 190 tys. osób, a większość z nich chce skorzystać ze zwolnienia z ZUS-u (136 801). Pozostałe to wnioski o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą (30 680) i o przyznanie niskooprocentowanej pożyczki do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorcy (17 684). Kolejne, których jest łącznie niespełna 6 tysiecy, to wnioski o odroczenie lub rozłożenie składek ZUS, wnioski dla umów cywilnoprawnych i o wsparcie na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Godz. 14.47 Szefowa KE chwali polskich lekarzy!

Ursula von der Leyen mówi, że nazywa wyjazd rodzimych medyków do Włoch przykładem solidarności -informuje PAP. Szefowa Komisji Europejskiej pochwaliła także Czechów za wysyłanie masek do Hiszpanii i Niemców za przyjęcie u siebie chorych z Włoch. Von der Leynen przyznała ponadto, że "Europa była początkowo częściowo zaślepiona przez nieznanego wroga i kryzys o niespotykanej skali i szybkości". Niemka wyjawiła ponadto, że Staremu Kontynentowi jest potrzebny program inwestycyjny na miarę nowego Planu Marshalla.

Godz. 14.36 W placówce w Grudziądzu 35 zakażonych! Co z pacjentami zamkniętego oddziału?

Jak informuje PAP, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Wł. Biegańskiego opiekuje się 112 osobami w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. 35 z nich jest zarażonych COVID-19, w tym grupa 20 osób ze Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, która trafiła do Grudziądza w związku z zamknięciem Oddziału Hematologii. Dziś okazało się, że pozostałych 18 pacjentów z tego oddziału nie wymaga respiratoterapii.

Godz. 14.13 Czy chorzy z Włoch i Hiszpanii trafią do Polski?

Jak informuje RMF FM, nasz kraj nie wyklucza takiego rozwiązania. Pomoc miałaby dotyczyć państw, którym brakuje łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Ewentualne przyjęcie chorych z innych krajów zakłada nowy mechanizm transgranicznego leczenia, który będzie koordynować i finansować Unia Europejska.

Godz. 14.06 Piąty przypadek w historii! Brytyjska królowa apeluje do rodaków!

W niedzielę o 20 (21 czasu polskiego) 93-letnia Elżbieta II zwróci się do poddanych o zachowanie szczególnej postawy w czasie pandemii koronawirusa - informuje Onet.pl. Królowa zaapeluje bezpośrednio do Brytyjczyków dopiero po raz 5. w historii. Fragmenty przemówienia zostały wysłane do mediów. Dzięki nim wiadomo m.in., że Elżbieta II przemówi w szczególnie osobisty sposób do pracowników służby zdrowia, sektora opieki społecznej i innych branż, które próbują ograniczyć liczbę zachorowań.

Godz. 13.53 Myśliwi bez wchodzenia do lasu! Ministerstwo wyjaśnia!

Decyzję o zakazie wstępu do lasów ogłoszono w piątek 3 kwietnia, ale w mediach pojawiły się natychmiast informacje, że nie dotyczy on myśliwych. Okazuje się jednak, że jest inaczej, co wyjaśnia Ministerstwo Środowiska.

Godz. 13.43 Kolejny przypadek koronawirusa w Tarnowie! Jest też dobra wiadomość!

O siódmej zakażonej osobie poinformował prezydent miasta Roman Ciepiela. Mężczyzna dodał ponadto, że już niedługo można się spodziewać pierwszego w regionie ozdrowieńca. SZCZEGÓŁY

Godz. 13.34 Komenda zamknięta! Siedmiu policjantów zarażonych!

Nieczynna jest już KPP w Krotoszynie w województwie wielkopolskim. U jej siedmiu funkcjonariuszy wykryto koronawirusa, a kolejnych 127 trafiło do kwarantanny. Kto będzie teraz strzegł bezpieczeństwa krotoszynian? WIĘCEJ

Godz. 13.27 W Afryce tylko 3 kraje bez koronawirusa!

Pierwszy przypadek COVID-19 potwierdzono w niedzielę w Sudanie Południowym - informuje PAP. To 29-letnia kobieta, która przyjechała z Etiopii 28 lutego i została już odizolowana. W Afryce odnotowano na razie znacznie mniej przypadków koronawirusa niż na innych kontynentach, ale być może wynika to po prostu z braku danych spowodowanych dostępnością testów i stanem, w jakim znajduje się infrastruktura służby zdrowia. Choroby nie potwierdzono jeszcze na Komorach, Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej oraz w Lesotho.

Godz. 13.16 Już ponad 80 tys. osób w Polsce przebadanych na obecność koronawirusa!

Tylko minionej doby przeprowadzono ponad 7 800 testów. Z wszystkich wykonanych do tej pory 76 923 dało wynik negatywny. Aktualna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 3 834, z czego zmarły 84 osoby.

Godz. 13.05 Prezydent Duda waha się odnośnie 10 maja?

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" przyznał, że data wyborów nie zmieni się, o ile życie Polaków nie będzie zagrożone. Jednocześnie dodaje, że jeśli są wiązałoby się to z ryzykiem, to należy je przełożyć - WIĘCEJ.

Godz. 12.57 Oddział Psychiatryczny zamknięty! Niepokojące informacje!

Tę drastyczną decyzję podjął Szpital Regionalny w Kołobrzegu w związku z podejrzeniem koronawirusa. Nie wiadomo do końca, ile pacjentów przebywa na oddziale, ale od dzisiaj wśród osób objętych kwarantanną są zarówno pracownicy, jak i chorzy. Istnieje jednak podejrzenie, że choroba mogła wynieść się już poza placówkę. WIĘCEJ TUTAJ

Godz. 12.49 Będą kary finansowe za wzrost cen!

Zapowiada to w rozmowie z PAP prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Nakładanie kar finansowych będzie możliwe po wydaniu rozporządzenia przez ministra rozwoju. Zostaną w nim określone kategorie produktów zagrożonych nieuzasadnionym wzrostem cen z uwzględnieniem tych maksymalnych - za ich przekroczenie będzie grozić nawet 5 mln złotych, choć dolna granica rozpoczyna się już od 5 tys. Odpowiednie uprawnienia w tej sprawie zostały już nadane inspekcjom: sanitarnej, farmaceutycznej, jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych i handlowa - informuje PAP.

Godz. 12.36 Dzienna liczba zgonów w Hiszpanii coraz mniejsza!

Od czwartku do dzisiaj to kolejno: 950, 932, 809 i w końcu 664 ofiar koronawirusa - informuje Onet.pl. Do tej pory w Hiszpanii odnotowano łącznie 130 759 zachorowań i 12 418 zgonów - w obu przypadkach to 2. najwyższy wynik na świecie.

Godz. 12.29 Kolejni chorzy, ale i ozdrowieńcy na Warmii i Mazurach!

Dwa najnowsze przypadki to kobieta w średnim wieku z powiatu iławskiego i młoda kobieta z powiatu ostródzkiego, których stan jest na tyle dobry, że przebywają w domu. Zarażone mogą wziąć przykład z trojga mieszkańców Elbląga, którzy wyleczyli się z koronawirusa. W całym województwie warmińsko-mazurskim jest już 5 takich osób. SZCZEGÓŁY

Godz. 12.21 Kilkukrotnie złamał zasady kwarantanny!

To mieszkaniec powiatu gryfickiego, na którego nałożona została kara w wysokości 20. tys. złotych. WIĘCEJ

Godz. 12.17 Prognoza liczby zachorowań na kolejne dni!

Według najnowszych prognoz (stan na godz. 10.38) liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wyniesie 8 kwietnia 6 765 przypadków, a 12 kwietnia w Wielkanoc 12 162.

Prawie połowa nowych zakażeń z JEDNEGO województwa. Są kolejne zgony. Najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Super Express

Godz. 12.00 Ok. 300 osób złamało kwarantannę minionej doby! Będą wysokie grzywny!

Jak informuje PAP, policja skontrolowała w ciągu ostatnich 24 godzin 112 tysięcy osób. Z warunków przebywania w kwarantannie wyłamało się ok. 300. Jak wyjaśnia rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, każde z tych uchybień kwalifikuje się do wysokiej grzywny.

Godz. 11.52 Rekordowa liczba włamań w Nowym Jorku!

W okresie od 12 do 31 marca liczba takich przestępstw zwiększyła się o 75 proc. w porównaniu z analogicznym czasem w 2019 r. - informuje PAP. Było ich aż 254, czyli średnio prawie 13 dziennie. Więcej włamań odnotowano w każdym z 5 okręgów Nowego Jorku, czyli: Brooklynie, Bronksie, Manhattanie, Queens i Staten Island. Z drugiej strony w drugiej połowie marca w Nowym Jorku spadła liczba gwałtów, morderstw i napadów - w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku o 1/5.

Godz. 11.41 Pierwsza taka msza św. w historii Watykanu!

Od godz 11. w Bazylice św. Piotra w Rzymie trwa msza św. odprawiana przez papieża Franciszka. Po raz pierwszy w historii nie biorą w niej udziału wierni, a w świątyni przebywają tylko wybrani duchowni, asysta liturgiczna i członkowie chóru. W czasie tegorocznej Niedzieli Palmowej zabrakło także tradycyjnej procesji. Wszystkie zmiany są oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa.

Godz. 11.30 Jedna z 5 zmarłych osób miała nowotwór!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielny poranek, że liczba zgonów z powodu koronawirusa w Polsce wzrosła o kolejne 5. Resort nie opublikował żadnej wzmianki dotyczących występowania u zmarłych chorób współistniejących. Jak jednak informuje Istotne.pl, 77-latka ze szpitala w Bolesławcu w województwie dolnośląskim cierpiała na raka. Kobieta była mieszkanką Jeleniej Góry.

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1FVe-sZM-mRrWd2IjN-xbVDDKgs00oqgR&ll=52.01596015664622%2C17.420584790108023&z=7

Godz. 11.21 Szpital w Toruniu odpowiada na długą listę zarzutów!

W ten sposób placówka odnosi się do listu jednego ze swoich lekarzy, który zarzucił jej wiele uchybień w trakcie epidemii koronawirusa. Zaniepokojony kolejnymi przypadkami zachorowań medyk ujawnił m.in., że z powodu nieprzeprowadzenia testów jest wielce prawdopodobne, że wirus rozprzestrzenił się na cały szpital, a co gorsze - został przeniesiony do domów i sklepów. Z tymi zarzutami nie zgadza się dyrekcja placówki - WIĘCEJ

Godz. 11.10 Mandat za mycie auta?! O co chodzi?

Choć poziom zdyscyplinowania Polaków jest wysoki, to nie brakuje ignorantów umyślnie łamiących zasady, a także osób mniej świadomych i nie zdających sobie sprawy z powagi sytuacji. Wyjazd samochodem lub motocyklem na myjnię niestety nie należy do niezbędnych spraw życiowych. Za przykład może posłużyć sytuacja, do której doszło 4 kwietnia w Olsztynie - SZCZEGÓŁY

Godz. 10.58 Duży przyrost zachorowań w Świętokorzyskiem!

W niedzielnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 12 przypadkach, co oznacza, że w całym województwie są ich już 93. To starszy mężczyzna i 11 kobiet: 5 starszych, 5 w sile wieku i jedna młoda). WIĘCEJ

Godz. 10.39 Dwie kolejne ofiary koronawirusa w Polsce to pacjenci z Krakowa!

To 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna z dwóch różnych placówek. W żadnym z przypadków Ministerstwo nie poinformowało o towarzyszących zakażeniu chorobach współistniejących, co jest szczególnie niepokojące w przypadku kobiety - w zdecydowanej większości przypadków ofiary koronawirusa mają 60 i więcej lat. SZCZEGÓŁY

Godz. 10.08 Ponad 200 nowych zakażeń! Na czele województwo mazowieckie!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 207 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Aż 93 dotyczą województwa mazowieckiego. Do śmiertelnych ofiar choroby dołączyło kolejne 5 osób: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju, co daje liczbę 84 - nie ma informacji, jakoby mieli choroby współistniejące.

Godz. 9.56 DPS w Drzewicy z prawie 40 zarażonymi!

To 16 pensjonariuszy placówki z powiatu opoczyńskiego i aż 23 jej pracowników. Te dane mogą jednak jeszcze ulec pogorszeniu, bo w piątek 3 kwietnia pobrano 131 wymazów, a na razie spłynęły wyniki z tylko 82. To 36 osób z gminy Drzewica (20 pracowników i 16 mieszkańców DPS), a także 2 osoby z gminy Opoczno i 1 z gminy Rusinów (powiat przysuski). Liczba zarażonych mieszkańców powiatu wzrosła do 60. SZCZEGÓŁY

Godz. 9.42 Nowe przypadki koronawirusa w Chinach!

Jak informuje PAP, to łącznie 30 nowych zachorowań na COVID-19, z których 5 dotyczy prowincji Guangdong w południowych Chinach. W 25 przypadkach zarażone osoby przyjechały z zagranicy. Tamtejsza państwowa komisja zdrowia dodaje ponadto, że liczba zgonów wzrosła o kolejne trzy i wynosi już 3 329.

Godz. 9.34 Szumowski: Maseczki powinny być obowiązkowe!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski mówi w rozmowie z TVN24.pl, że Polska powinna powoli przechodzić na obowiązkowe noszenie maseczek na ulicach, w sklepach i pracy. Jego zdaniem w naszym kraju przybywa bezobjawowo zakażonych, dlatego konieczne staje się, by wszyscy zaczęli się w ten sposób chronić przed zarażeniem.

Godz. 9.18

Na koniec soboty nie pojawił się tradycyjny, trzeci raport dotyczący liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce, ale to nie znaczy, że dane są niekompletne. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że postanowiło zmienić częstotliwość informowania o nowych przypadkach.

Godz. 9.12 Dramatyczna sytuacja w DPS-ie w Tomczycach!

- Jesteśmy u kresu sił. Coraz więcej pensjonariuszy ma podwyższone temperatury. Boję się, że ci starsi ludzie zaczną umierać. Nie wytrzymamy dłużej niż parę godzin. Jest potrzebne wojsko i ewakuacja mieszkańców - mówi dyrektor placówki z powiatu Grójeckiego. Z przeszło 80 pensjonariuszy 61 jest chorych na COVID-19, a wirusa wykryto także u 9 pracowników, w tych dwóch - jedynych w placówce - pielęgniarek. WIĘCEJ NA TEMAT

Godz. 8.58 Premier Wlk. Bryt. zaraził ciężarną narzeczoną!

Boris Johnson choruje od ponad 2 tygodni, ale w związku z łagodnymi objawami pozostawał w domu. Teraz okazało się, że zdążył zarazić swoją ciężarna żonę. Carrie Symonds poczuła się gorzej przed tygodniem i od tego czasu leżała w łóżku, ale napisała, że jest już lepiej. SZCZEGÓŁY

Godz. 8.41 Polak wymyślił, jak szybko robić przyłbice!

Kamil El Fray ze Szczecina zaprezentował nowy sposób na to, jak szybko i względnie niewielkim kosztem produkować przyłbice, co można zobaczyć na poniższym filmie. Mężczyzna apeluje ponadto, by nie wykorzystywać tego do celów komercyjnych, i zachęca innych do przedstawiania swoich pomysłów na ten temat, które mogłyby usprawnić produkcję. "Jeśli coś wymyślicie bądź po prostu zaczniecie produkować, używajcie #elfrayfaceshield żeby można było dzielić się dokonaniami" - pisze El Fray.

Godz. 8.28 Zawodniczki Raw Venice rozwożą żywność...łodziami!

To pomysł klubu z Wenecji na czas pandemii koronawirusa - informuje PAP. Wioślarki pływają po centrum miasta i lagunie, rozwożąc ludziom m.in. warzywa i owoce z pobliskich gospodarstw rolnych. Zawodniczki pomagają w ten sposób nie tylko z potrzeby serca, ale również z powodu, że dostarczanie żywności motorówkami jest po prostu zbyt kosztowne. W tygodniu przed Wielkanocą do czterech wioślarek dołączą kolejne, dzięki którym jednocześnie zwiększy się asortyment.

Godz. 8.16 Publikujcie zdjęcia swoich palm wielkanocnych!

Zachęca do tego rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Fotki należy wrzucać na swoje profile w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma, co ma pomóc w stworzeniu wirtualnej procesji.

Godz. 8.05 Będzie druga "tarcza antykryzysowa"!

Jak informuje "Rzeczpospolita", nowy pakiet ma m.in. przyczynić się do upowszechnienia przesyłek hybrydowych. Poczta Polska byłby wtedy odpowiedzialna za skanowanie wiadomości z kopert i przesyłanie ich dalej, wyłączając oczywiście prywatną korespondencję. Poza tym ma się powiększyć grono przedsiębiorców, którzy będą zwolnieni z płacenia składek ZUS - mają do nich dołączyć zatrudniający do 49 osób. Ponadto rolnicy i ich domownicy objęci kwarantanną mają dostać zasiłek w wysokości 50 proc. minimalnego wynagrodzenia.

Godz. 7.52 USA z tragicznym bilansem!

Jak informuje PAP, na terenie Stanów Zjednoczonych zmarło już 8 476 osób, a w ciągu ostatniej doby przybyło ich ponad 1000. USA zajmuje w tej niechlubnej klasyfikacji 3. miejsce, bo więcej zgonów odnotowano dotąd we Włoszech (15 362) i Hiszpanii (11 947). Z wszystkich potwierdzonych przypadków koronawirusa na świecie, których jest przeszło 1,2 miliona, ponad 1/4 miała miejsce właśnie na terenie USA, z czego najwięcej w stanie Nowy Jork.

Godz. 7.31 Koronawirus dotarł do Kamczatki!

Jak informuje PAP, pierwsze przypadki zakażenia odnotowano już w tak niedostępnych rejonach naszego globu jak rosyjska Kamczatka. Co ciekawe, obie zakażone osoby od dawna nie opuszczały półwyspu. Jak podają tamtejsze władze regionalne, trafiły już do izolatki. Do tej pory w Rosji zachorowało 4 731 osób, z czego 43 zmarły. Najwięcej przypadków potwierdzono w Moskwie i otaczającym ją obwodzie oraz w Sankt Petersburgu i obwodzie leningradzkim.

Koronawirus w Polsce

Wyjazdy na święta ZABRONIONE? Minister mówi, jak będzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE