Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus. Lubelskie: Gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Dramatyczne dane [RAPORT]

2020-10-22 8:20

Dramatyczne dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Lubelszczyźnie. W środę przekroczyliśmy kolejne niechlubne rekordy. W Lubelskiem przybyło ponad 650 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba aktywnych przypadków COVID-19 w regionie cały czas rośnie i wynosi obecnie ponad 4300! Co dalej?

Koronawirus atakuje województwo lubelskie. W środę odnotowaliśmy gwałtowny wzrost liczby zakażeń: ponad 650 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. Co gorsza, z dnia na dzień rośnie też czarny bilans zgonów wśród chorych na COVID-19. Liczba aktywnych przypadków COVID-19 w regionie cały czas rośnie!

Do dnia 21 października 2020 roku potwierdzono łącznie 8267 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3827 ozdrowieńców i zarejestrowano 139 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Koronawirus Lubelskie 21.10: Czarna środa

Środa, 21 października przyniosła rekordową falę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim. Po tym „skoku” liczba aktywnych przypadków COVID-19 wzrosła do (najwyższego od początku epidemii) poziomu 4301. Najwięcej aktywnych przypadków – blisko tysiąc – jest w samym Lublinie.

Koronawirus. Lubelskie: Gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Dramatyczne dane [RAPORT]

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

Wczoraj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła śmierć aż dziewięciu osób zakażonych. Wśród nich była jedna, której bezpośrednią przyczyną zgonu był COVID-19 i dwóch młodych mężczyzn: 36-latek, który zmarł w Tomaszowie Lubelskim i 42-latek leczony w Biłgoraju.

Super Raport 21. 10 (Goście: Paweł Kukiz - Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15 oraz gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego)