Tegoroczna edycja festiwalu skupi się na powrocie do jego początków. Nie zabraknie refleksji na temat sztuki niezależnej i teatru alternatywnego.
- Warunki pracy i cały kontekst polityczno-ekonomiczno-społeczny twórców teatralnych bardzo się zmienił przez te 20 lat. Tak jak zmieniła się Polska – wyjaśnia Marta Keil, kuratorka festiwalu. - To jest dla nas bardzo istotny punkt wyjścia. Z tego powodu w czasie tegorocznego programu pokażemy jedne z najwybitniejszych grupy teatru niezależnego, awangardowego, alternatywnego, współczesnej Europy i Polski – dodaje.
Jak co roku 17 października zostaną rozdane nagrody imienia profesora Zbigniewa Hołdy. Konfrontacje Teatralne zaskoczą nie tylko gośćmi. Podczas festiwalu zostaną wykorzystane zakamarki piwnic Centrum Kultury.
- Ten projekt w Teatrze Wielkim jest już od czterech lat z wielkim sukcesem kontynuowany – mówi Grzegorz Reske, kurator Konfrontacji Teatralnych. - W zgodnej ocenie krytyków muzycznych ten utwór transkryptu był wydarzeniem w tym projekcie niezwykłym. Wojtek Blechacz jest najwybitniejszym młodym twórcą. W ostatnich miesiącach jego utwory były prezentowane na festiwalach od Melbourne w Australii przez Berlin po Nowy Jork z Stanach Zjednoczonych.
Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.
Bilety i karnety na Konfrontacje Teatralne
Karnet obowiązuje na wyszczególnione wydarzenia w ramach festiwalu kosztuje 510 złotych, a z ulgą 310 złotych.
Bilety i bezpłatne wejściówki czekają do nabycia w kasie Centrum Kultury przy Peowiaków. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 19.00. W sobotę i niedzielę na godzinę przed wydarzeniem odbywającym się w budynku CK.
Konfrontacje Teatralne odbędą się od 9 do 18 października. Na festiwal będzie można zabrać również dzieci. W PoCekalni rodzice będą mogli zostawić pociechy pod profesjonalną opieką.