W Ekonomiku jest pięć par alkogogli

i

Autor: James Palinsad, CC by 2.0, flickr.com W Ekonomiku jest pięć par alkogogli

Jazda po alkoholu? Nie ma szans. Zamość pokazuje skutki picia w praktyce

2015-10-22 11:00

Alkohol i kluczyki? Wykluczone. O tym przekonują się także zamojscy uczniowie, którzy na trzeźwo sprawdzają jak jest po wypiciu alkoholu i jak reaguje ich organizm.  

Zamojski ekonomik ma alkogogle. Uczniowie podczas zajęć profilaktycznych wsiadają w nich samochodu. Specjalne okulary mają być przestrogą dla młodych kierowców.

W szkole odbędą się specjalistyczne zajęcia. - Pokażą jak nasz organizm się zachowuje jeżeli alkohol był spożywany dzień wcześniej czy nawet w dniu, w którym będziemy mieli zamiar usiąść za kierownicą – wyjaśnia Alicja Ciupa, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.

Posłuchaj co szkoła robi, aby kierowcy po alkoholu nie wsiadali za kierownicę. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

- Kupiliśmy pięć sztuk o różnych parametrach – mówi dyrektor Ciupa. - One nie będą wykorzystywane tylko jednokrotnie przy tym projekcie, a przeprowadzimy kolejne takie akcje - dodaje.

Alkogogle zostały zakupione dzięki realizacji projekty Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika „Kierowco nie pij, zachowaj życie”. Ten realizowany będzie do 27 listopada.