Kolarze pojadą od Zalewu, przez Las Dąbrowa do Prawiednik

i

Autor: Steve Bennett, CC BY-SA 3.0, wikipedia.org Kolarze pojadą od Zalewu, przez Las Dąbrowa do Prawiednik

II Lublin MTB Maraton: Utrudnienia w mieście

2015-10-09 11:23

Szaleństwo kolarskie ogarnie Lublin. Rowerzyści walczą o zwycięstwo, a kierowców czekają utrudnienia. Sprawdź którędy prowadzi trasa MTB.  

W najbliższą niedzielę, 11 października odbędzie się kolarskie święto, czyli II Lublin MTB Maraton 2015. Jego uczestnicy przemierzą na rowerach trasę od Zalewu do Prawiednik.

Amatorzy dwóch kółek poruszać się będą drogami i trasami leśnymi w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Zawody podzielone są na dwie części „maraton MINI” i „maraton PROFI”. W maratonie weźmie udział około 150 cyklistów.

Trasa II MTB Maratonu

Zawodnicy rozpoczną się na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków. Kolarze pojadą przez parking, przetną Osmolicką i wjadą do Lasu Dąbrowa. Trasa prowadzi przez Prawiedniki, Żabią Wolę, Las Dąbrowa oraz las przy Zalewie. Wyścigi kończą się na terenie ośrodka.

Ruch kołowy w czasie zawodów zabezpieczy policja. Na pozostałym obszarze o porządek dbać będą: Straż Miejska, Straż Pożarna i służby organizatora.

Utrudnienia na trasie II Lublin MTB Maratonu trwać będą przez całe popołudnie. Początek zawodów o godzinie 11.00. Cześć trasy pokonywana jest dwukrotnie. Zmagania kolarskie zakończą się około godziny 16.30.