Hubinek: Makabryczna śmierć 80-latka na drodze. Kierowca TIR-a zignorował znaki

i

Autor: KWP Lublin Hubinek: Makabryczna śmierć 80-latka na drodze. Kierowca TIR-a zignorował znaki

Hubinek. Kierowca TIR-a zignorował znaki. Nie żyje 79-latek. Ważna decyzja sądu

2022-06-12 11:53

45-letni Ukrainiec, kierowca TIR-a, zignorował przepisy, nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” i doprowadził do tragedii w miejscowości Hubinek na Lubelszczyźnie. W wypadku zginął 79-letni mężczyzna. Teraz sąd podjął decyzję w sprawie kierowcy.

Do makabrycznego wypadku drogowego w Hubinku (gm. Ulhówek, pow. tomaszowski) na Lubelszczyźnie doszło w środę przed godz. 5:00. Zderzyły się tam ciężarówka prowadzona przez 45-latka i samochód osobowy za kierownicą, którego siedział 79-latek. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, na skrzyżowaniu dróg nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wymuszając pierwszeństwo 79-letniemu kierującemu pojazdem marki Volkswagen Touran - opisywała zdarzenie sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Siła zderzenia była ogromna, a skutki tragiczne. 79-letni kierowca osobówki zginął na miejscu.

CZYTAJ: Świdnik: Wypadek motocyklisty na ul. Kusocińskiego. 39-latek nie żyje

Teraz sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 45-letniego kierowcy. - Sprawcy wypadku kierującemu ciężarówką policjanci zatrzymali prawo jazdy. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy - przekazała w niedzielę Pawłowska. Dodała, że decyzją sądu 45-latek został aresztowany na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek