Gromada: TIR zmiótł rowerzystę z drogi. Makabryczna śmierć na DW835

i

Autor: KWP Lublin Gromada: TIR zmiótł rowerzystę z drogi. Makabryczna śmierć na DW835

Przerażające

Gromada: TIR zmiótł rowerzystę z drogi. Makabryczna śmierć na DW835 [AKTUALIZACJA]

2022-10-13 9:57

Makabryczny wypadek wśród zapadającego zmroku na drodze wojewódzkiej łączącej Lublin i Biłgoraj. W środę, 12 października, wieczorem kierowca TIR-a potrącił rowerzystę. Cyklista zginął na miejscu – informują służby ratunkowe. 48-latek wyjechał z drogi serwisowej prosto pod koła potężnej ciężarówki. Policja ustala dokładne okoliczności tragedii.

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez ciężarówkę doszło w środę (12.10) wieczorem (ok. godz. 18.30) na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Gromada (woj. lubelskie) w powiecie biłgorajskim. To popularna trasa łącząca Lublin i Biłgoraj. Co wiemy o okolicznościach makabrycznego zdarzenia? Szczegóły ustala policja i prokuratura.

Gromada: Śmiertelne potrącenie rowerzysty 12.10

Informacje o śmiertelnym wypadku przekazał PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. – TIR potrącił rowerzystę w miejscowości Gromada w gminie Biłgoraj – potwierdza mł. kpt. Jakub Kurczuk.

Do tragedii doszło około godz. 18.30, wśród zapadającego coraz wcześniej zmroku. Wkrótce wieczorne ciemności na „835” rozświetliły błyski „kogutów” policji i służb ratunkowych. Niestety, na pomoc dla potrąconego cyklisty było za późno. Obrażenia, jakich doznał w wyniku potrącenia przez potężne volvo, były zbyt poważne. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Gromadzie. Nowe informacje policji

Policja, która od środowego wieczora bada okoliczności tragedii na DW835 przekazała nowe informacje o wypadku. – Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 48-letni rowerzysta, który wyjechał z drogi serwisowej, nie udzielił pierwszeństwa kierowcy ciężarowego volvo jadącemu drogą wojewódzką i wjechał wprost pod samochód – informuje asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Rowerzysta zginął na miejscu. 37-latek z Przemyśla, który kierował naczepą, był trzeźwy. Ciało zmarłego rowerzysty zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Stare ustępuje nowemu. Trwa rozbiórka „szpitala przy Staszica”.