Linia EKO

i

Autor: Marta Buczak, Radio ESKA Linia EKO

EKOVOLT wyjechał na ulice Lublina [ZDJĘCIA, TRASA EKO LINII]

2015-06-08 17:42

Jest jeżdżącymi zaletami: nie produkuje spalin i jest cichszy od innych pojazdów komunikacji miejskiej. Od dziś po Lublinie można jeździć autobusem elektrycznym. 

Pojazd jest prototypem firmy Ursus. EKOVOLT ma zasilanie bateryjne i na jednym ładowaniu przejedzie nawet sto kilometrów. EKO linia kursuje w ścisłym centrum.

Posłuchaj co o nowym autobusie mówią Członek Zarządu Ursus Jan Andrzej Wielgus, prezydent Krzysztof Żuk i prezes MPK Lublin Tomasz Fulara. Materiał Marty Buczak.

Trasa linii „EKO” rozpoczyna kurs na przystanku Krakowskie Przedmieście (Plac Litewski 03), później jeździe przez 3. Maja- Dolną 3. Maja- Wodopojną- Królewską- Narutowicza- Kapucyńską i wraca na przystanek Krakowskie Przedmieście (Pl. Litewski 03).

EKO autobus odjeżdża z Placu Litewskiego

i

Autor: Marta Buczak, Radio ESKA EKO autobus odjeżdża z Placu Litewskiego

Linia kursuje w każdy dzień powszedni oraz w soboty, odjeżdża co 20 minut. Autobus będzie zjeżdżał z trasy, aby naładować baterię. Ładowarka, która umożliwi mu naładowanie się na kolejnych 50 minut jazdy zamontowana została przy przystanku na Unii Lubelskiej.

Przejazd autobusem EKOVOLT do 31. sierpnia jest bezpłatny. Później przejazd przez centrum miasta będzie kosztował złotówkę. Bilet ten obowiązuje w całej strefie płatnego parkowania.

Lublin prężnie działa, aby ograniczyć emisję spalin w mieście. Nieustannie rozbudowywana jest trakcja trolejbusów. Aktualnie UM przygotowało już projekt do programu Polska Wschodnia i stamtąd chce w przyszłym roku pozyskiwać pieniądze na kolejne inwestycje.

EKO autobus na lubelskich ulicach przyciąga wzrok mieszkańców

i

Autor: Marta Buczak, Radio ESKA EKO autobus na lubelskich ulicach przyciąga wzrok mieszkańców