Sprawdziliśmy, czy lublinianie słuchają radia. Z mieszkańcami rozmawiał nasz reporter, Adrian Wójcik.
Jak praca radiowca wygląda od środka?
– Nasza praca, zresztą jak każdego dziennikarza, to praca w stresie. To praca z różnorodnymi ludźmi – mówi Mateusz Kasiak, dziennikarz informacyjny Radia ESKA. – Najlepsza w pracy w radiu jest atmosfera. Z jednej strony pracujemy sami, ale z drugiej słucha nas masa słuchaczy.
>>> Galeria Figur Stalowych w CSK przez całe ferie. Robi wrażenie! [GALERIA]
>>> Szczątki mężczyzny przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Wiemy, jak mógł wyglądać
Co daje praca w radiu?
– To jest na pewno realizacja pasji, ale tez taka chęć bycia na bieżąco. W tej pracy trzeba trzymać rękę na pulsie – mówi Monika Kowalewicz, dziennikarz informacyjny Radia ESKA. – Największe wyzwanie to radzenie sobie z presją czasu. To, co my powiemy naszym słuchaczom, czego mogą się od nas dowiedzieć jest obciążone odpowiedzialnością.
– Fajne jest to, że można być w centrum wydarzeń, wiedzieć, co się dzieje – mówi Jacek Werner, dziennikarz informacyjny Radia ESKA. – Wyzwaniem jest umiejętne ubranie w słowa tego, co chcemy przekazać. Musimy redagować informacje, sprawdzać je, dzwonić, weryfikować źródła.
Światowy Dzień Radia obchodzony jest od 2012 roku właśnie 13 lutego. Upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na znaczenie radia, jako środka komunikacji na świecie.