Dramatyczny finał imprezy urodzinowej. Solenizantowi grozi 10 lat więzienia

i

Autor: KMP Chełm Dramatyczny finał imprezy urodzinowej. Solenizantowi grozi 10 lat więzienia

Ratownik zaatakowany

Chełm. Dramatyczny finał imprezy urodzinowej. Solenizantowi grozi 10 lat więzienia

2023-07-20 16:34

To niewyobrażalna podłość, pobił ratownika medycznego, bo uznał, że się nie przykłada... Piotr S. (30 l.) spod Chełma (woj. lubelskie) gościł u siebie kolegów, którzy wracając do domu z imprezy wpadli pod samochód. Niegroźnie rannymi mężczyznami zajął się ratownik medyczny, na którego rzucił się z pięściami pijany bandyta. Trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło we wsi Pawłów pod Rejowcem Fabrycznym. Na drodze potrąceni zostali dwaj mężczyźni, którym załoga karetki pogotowia udzielała na miejscu pomocy medycznej. Obaj byli pijani. - W pewnej chwili jeden z ratowników medycznych został zaatakowany i pobity przez osobę, która stała w pobliżu, obserwowała i komentowała sytuację. Napastnik groził mu też pozbawieniem życia - opowiada kom. Ewa Czyż z policji w Chełmie. Policjanci szybko namierzyli awanturnika. - Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem i zdenerwowaniem, gdyż potrąceni przez samochód mężczyźni byli wcześniej gośćmi na jego urodzinowym przyjęciu - dodaje policjantka.

Piotr S. trafił na trzy miesiące do aresztu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czynna napaść na funkcjonariusza publicznego zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Szokujące zeznania ratowników w sądzie: "To był najgorszy dyżur mojego życia!". Ciąg dalszy procesu lekarza Jerzego M.
Sonda
Czy ratownicy medyczni w Polsce pracują zbyt intensywnie?