- Wystarczy mieć ukończone 18 lat, być niekaranym, mieć polskie obywatelstwo i dobry stan zdrowia pozwalający na wysiłek psychiczny oraz fizyczny i przejść trzy etapowy nabór - mówi Jakub Gering Rzecznik Prasowy stowarzyszenia Legia Akademicka
Na samym początku trzeba wypełnić ankietę zgłoszeniową. Później kandydat do Legii Akademickiej dostanie informację zwrotną dotyczącą dalszego udziału w naborze. Ankieta będzie dostępna online od 1 listopada. Następnym etapem jest test sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna oraz test motywacyjny, które odbędą się 16 listopada.
>>> Chełm: Podczas sprzątania posesji znalazła pociski z II wojny światowej
- Trzecim etapem jest kurs unitarny z elementami sprawdzianu sprawności fizycznej i odporności psychicznej - mówi Jakub Gering. Ten odbędzie się od 17 do 18 listopada. Zwolnieni są z niego byli uczniowie klas mundurowych ze szkół współpracujących z Legią Akademicką oraz członkowie stowarzyszeń proobronnych.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie internetowej UMCS oraz na Facebooku Legii Akademickiej.
>>> Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych w Lublinie! Jak dojechać na cmentarze? [INFORMATOR]
Legia Akademicka to stowarzyszenie proobronne, działające od 2013 roku na terenie województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Jest kontynuatorem tradycji ruchu ochotniczego szkolenia studentów Legia Akademicka oraz 36. Pułku Piechoty Legii Akademickiej.
Organizacja zrzesza uczniów klas mundurowych, studentów, żołnierzy służby czynnej i rezerwy, ale również inne osoby, które są zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności. Kadrę instruktorską stowarzyszenia tworzą żołnierze służby czynnej, ratownicy medyczni, instruktorzy strzelectwa.
Więcej o naborze w materiale reporterki Radia ESKA, Aleksandry Mazur:
Czytaj także: