Do stawu po śliskim. Kierująca seatem cudem wyszła z życiem. Groźny wypadek miał miejsce w Żyrzynie

2021-01-13 14:55 mucha
Wpadła autem  do stawu
Autor: KPP Puławy Zapomniała o zimie i wjechała do stawu

Słoneczny wtorek i śnieżna środa, to gotowy przepis na to, aby narobić sobie kłopotów. Przekonała się o tym 58-latka spod Baranowa, którą łaskawa do tej pory aura uśpiła tak skutecznie, że sprowadziła na siebie wielkie kłopoty. Wczesnym rankiem spieszyła się do pracy nie bacząc, że warunki zmieniły się diametralnie. W efekcie wpadła w poślizg i na łuku drogi pojechała prostu, wprost do stawu!

Miała wiele szczęścia, bo auto zanurzyło się jedynie do połowy, dzięki czemu jedynie się skąpała w lodowatej wodzie. To naprawdę mogło zakończyć się prawdziwą tragedią. Gdyby auto zjechało choć metr dalej, woda wdarła by się do środka odcinając drogę ucieczki 58-latce i jej pasażerce. Do zdarzenia doszło wcześnie rano w środę, 13 stycznia. - Kierująca seatem 58-latka wpadła w poślizg i wjechała do stawu. Kobieta była trzeźwa, ale spiesząc się do pracy, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze - opowiada podkom. Ewa Rejn-Kozak z policji w Puławach. - Zarówno jej jak i pasażerce, dzięki szybkiej akcji strażaków nic się nie stało.

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)

Szczęścia z tego, że uniknęła śmierci nie kryła kierująca hiszpańskim autem. Kiedy jechała samochodem dzień wcześniej, warunki były idealne. A śnieżna noc zmieniła wszystko. Do zdarzenia doszło w Żyrzynie. Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, na skutek czego, na łuku drogi auto wpadło w poślizg i wjechało wprost do przydrożnego stawu.- Na szczęście samochód zanurzył się tylko do połowy, dzięki czemu kierującej i jej pasażerce nic się nie stało. Obie zostały wydobyte z pojazdu dzięki szybkiej i sprawnej akcji straży pożarnej. Nie odniosły poważnych obrażeń - dodaje podkom. Ewa Rejn-Kozak. - Kierująca pojazdem była trzeźwa. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi.