Azbest w Lublinie

i

Autor: Billbeee, CC BY 2.5, wikimedia.org Azbest w Lublinie

Darmowe usuwanie azbestu. Miasto walczy z rakotwórczą substancją! [AUDIO]

2016-03-19 10:00

Jest szkodliwy i powoduje raka, w Lublinie nadal pokryte są nim dachy. Miasto chce całkowicie usunąć azbest z budynków mieszkalnych.

Usługa demontażu azbestu nie jest tania. Eternit jest bardzo niebezpiecznym materiałem, jego mikroskopijne włókna dostają się do płuc, powodując groźne choroby – pylicę i nowotwory. Likwidacja azbestu odbywa się więc w specjalnych maskach i kombinezonach.

W Lublinie mieszkańcy będą mogli usunąć azbest za darmo, usługę sfinansuje miasto. - Przeznaczyliśmy na to 150 tysięcy złotych – mówi Beata Krzyżanowska z Urzędu Miasta Lublin. W tamtym roku za tę kwotę udało się przeprowadzić demontaż ze 138 budynków. Łącznie usunięto 10 tysięcy metrów kwadratowych eternitu.

- Wnioski o wsparcie można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców lub w Wydziale Ochrony Środowiska przy ulicy Zana 38. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie Urzędu Miasta - tłumaczy Beata Krzyżanowska. Termin prac zaplanowano na przełom maja i czerwca, demontaż potrwa do końca października - dodaje.

Posłuchaj, kto może skorzystać z dofinansowania:

Szczegółowych informacji związanych z bezpłatnym usuwaniem azbestu udziela Urząd Miasta pod nr tel. 81 466-26-09 lub 81 466-26-11.