Dąbrowa: „Chłopaki, pomożecie?” Pijany kierowca seicento zaczepił policjantów

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/omeWillem Dąbrowa: „Chłopaki, pomożecie?” Pijany kierowca seicento zaczepił policjantów

Ale wtopa!

Dąbrowa: „Chłopaki, pomożecie?” Pijany kierowca seicento zaczepił policjantów

2022-09-13 8:37

Podróżowali we trzech nieśmiertelnym seicento, gdy wśród jesiennej słoty ich auto zakopało się w błocie na poboczu drogi. Nie mogli wyciągnąć fiata na właściwe tory, więc zatrzymali nadjeżdżający samochód. – Chłopaki, pomożecie? – zapytali. Pomogli. Dopiero później wyjaśnili, że są policjantami. Kierowca seicento – bez uprawnień, za to z promilami – nie był zachwycony.

Ciemna noc, jesienna pogoda, mokro, a wokół nikogo. Na szczęście ktoś jechał drogą przez Dąbrowę (gm. Ludwin, pow. łęczyński). To była ich szansa na ratunek! Była sobota (10.09), dochodziła północ. Zatrzymali samochód i poprosili o pomoc w wyciągnięciu seicento z rowu.

Machających mężczyzn zauważyli kryminalni, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali się, usłyszeli: „chłopaki, pomożecie?”. Oczywiści nie odmówili pomocy – opisuje st. asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od pajdy chleba ze smalcem po świeże ostrygi. Lublin gościł "Europejski Festiwal Smaku".

Dopiero po chwili okazało się, że panowie z seicento trafili na funkcjonariuszy w nieoznakowanym radiowozie. Z jednej strony mieli szczęście – nie każdy by im pomógł. Z drugiej… woleli pozostać niezauważeni. Policjanci bowiem szybko odkryli, że trzej panowie z niewielkiego auta w rowie są pijani.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kierujący to 32-letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski. Miał ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje Krasna.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a jego seicento zostało odholowane na parking. 32-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też odpowiedzialności za kierowanie bez uprawnień.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?