Próbowała uratować dziecko

Cukierki na grobie Dominika, który zginął na spacerze z mamusią. Jej ciała nie odnaleziono od trzech miesięcy

2023-04-07 10:22

Minął trzeci miesiąc od tragedii, do której doszło nad brzegiem Wieprza pod Lubartowem na Lubelszczyźnie. W przedostatni dzień roku 2022 Dorota P. (36 l.) ze swoim synkiem Dominikiem (+10 l.) poszła na spacer nad Wieprz. Kiedy chłopiec wpadł do wzburzonego roztopami nurtu, jego matka ruszyła za nim, chcąc ratować dziecko. Do tej pory jej nie znaleziono.

Policjanci szukają ciała pani Doroty. Kobieta wpadła do rzeki trzy miesiące temu

Poszukiwania kobiety nadal trwają. Nad Wieprzem ostatnio pojawili się policjanci z wyszkolonym do szukania zwłok ludzkich psem. - Akcja poszukiwawcza za zaginioną mieszkanką gminy Lubartów prowadzona jest w dalszym ciągu. Dzisiejsze działania policjantów i strażaków prowadzone były przy użyciu drona oraz z wykorzystaniem łodzi poszukiwawczej - informuje sierż. sztab. Jagoda Stanicka z policji w Lubartowie. - Ponadto równolegle z tymi działaniami lubartowscy policjanci obserwowali rejon z powietrza przy użyciu drona w okolicach miejscowości Jeziorzany. Jest to teren niezwykle trudny do poszukiwań ze względu na duże rozlewiska wody.

Dominik był oczkiem w głowie mamy

Do tragedii doszło w piątek (30 grudnia) 2022 r. około godz. 14 w okolicy mostu na Wieprzu pod Chlewiskami. Dominik, autystyczny chłopiec, był oczkiem w głowie swej mamy, która robiła wszystko, aby był szczęśliwy. Uwielbiali razem spacerować, a trasa wiodąca brzegiem rzeki była jedną z ich ulubionych. Niestety, do czasu...

Matkę z dzieckiem w toni zauważył jeden z pracujących w pobliżu mężczyzn. Nie zważając na niebezpieczeństwo, ruszył im na pomoc. Zdążył ich nawet złapać, ale silny nurt wyszarpał mu dwie bezbronne istoty. Sam ledwo przeżył. Na miejscu zaroiło się od służb, a na rzece zrobiło się gęsto od łodzi patrolowych, brzegi przeczesywali strażacy i policjanci. Po niespełna dwóch godzinach w rzece znaleziono chłopca, nurt przeniósł go w okolice sąsiedniego Szczekarkowa. Długotrwała reanimacja niestety nic nie dała.

Na grobie chłopca mieszczącym się na cmentarzu komunalnym w Lubartowie wciąż pojawiają się nowe znicze. Ktoś przyniósł nawet ulubione cukierki malca.

Zdjęcia z akcji poszukiwawczej pani Doroty oraz grobu Dominika znajdziecie w poniższej galerii

Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Pisanki Pani Elżbiety to prawdziwe dzieła sztuki
Listen on Spreaker.