Na Lubelszczyźnie czekają szlaki w wąwozach i lasach

i

Autor: Hermann, CCO Public Domain, pixabay.com Na Lubelszczyźnie czekają szlaki w wąwozach i lasach

Co zabrać na wakacyjne wyprawy? Sprawdź, co jest potrzebne, aby zwiedzać lubelskie!

2016-07-02 18:53

Woda i nakrycie głowy to nie wszystko! Aby wybrać się na zwiedzanie województwa lubelskiego potrzebne są także inne rzeczy, np. mapa. Jak się przygotować?

Lubelszczyznę można przemierzać wzdłuż i wszerz. Czekają wycieczki piesze i rowerowe, podczas choćby najmniejszej podróży warto przygotować się na różne warianty pogodowe, które mogą nas spotkać na szlaku.

- Trzeba ze sobą zabrać wyżywienie, jeżeli wybieramy się na wycieczki rowerowe to części zapasowe, koszulkę odblaskową czy kask. To są modne, ale i potrzebne rzeczy – wymienia Edward Słoniewski, prezes zamojskiego oddziału PTTK.

Posłuchaj, co zabrać ze sobą na wycieczki po Roztoczu. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

- Największym wrogiem naszych rajdów są deszcze, bo młodzież nie jest do nich przygotowana. Gleby na Roztoczu w różnych miejscowościach są trudne, po prostu lepią się do nóg – dodaje Słoniewski. Dlatego jeśli planujecie piesze rajdy po Roztoczu to pamiętajcie o odpowiednim obuwiu.

Warto posiadać także podstawową apteczkę, w niej powinny się znaleźć leki (jeśli przyjmujemy je na stałe), opatrunki, plastry i bandaż, woda utleniona, krem z filtrem, żel antybakteryjny i chusteczki mokre i suche.