Chmielaki 2016 odbędą się od 19 do 21 sierpnia

i

Autor: Chmielaki Krasnostawskie Chmielaki 2016 odbędą się od 19 do 21 sierpnia

Chmielaki 2016: Koncerty i niespodzianki. Znamy gwiazdy wieczoru!

2016-02-22 18:55

Wielkie odliczanie do imprezy piwoszy i piwowarów już trwa. Znamy już sześć wielkich gwiazd, które wystąpią w Krasnymstawie.  

Tegoroczne Chmielaki Krasnostawskie odbędą się w weekend od 19-21 sierpnia. Przygotowania do Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów ruszyły już pełna parą.

Koncerty gwiazd

Wśród tegorocznych gwiazd na trzech wieczorach chmielaków będą: Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska i Elektryczne Gitary. Rytmy reggae i popowe to ukłon z stronę młodego pokolenia. W niedzielę wystąpi kultowy zespół lat 90. Oprócz głównych gwiazd na krasnostawskiej scenie staną także zespoły: Golden, Lilu oraz Enclose z Juanem Carlosem Cano.

Nowości Chmielaków

Podczas sierpniowej imprezy fanów złotych trunków czekają także niespodzianki. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna edycja będzie pełna nowości. Turniej Łgarzy o Chmielakowy Antałek, Chmielakowy Zlot Starych Samochodów oraz strefa piwowarów domowych i browarów rzemieślniczych połączona z wystawami i pokazami dotyczącymi browarnictwa.

Każdy z Chmielaków będzie mógł wrócić z pamiątką. Na imprezie stanie automat pocztówkowy, w którym będzie możliwość wykonania zdjęcia- pocztówki chmielakowej. Fani poznawania historii i nowych miejsc wezmą udział w Wycieczce z Piwem w Ręki.

Nowe będą także gadżety i maskotki dla maluchów: Krasnuś, Stawik i Chmielinka.

Wydarzenia i atrakcje

Tradycyjnie podczas sierpniowej imprezy odbędzie się Korowód Chmielakowy, Wybory Miss Chmielaków, Przegląd Kapel. Przegląd Twórczości Ludowej, koncert Jazz z Pianką, Półmaraton Chmielakowy, Sesja Chmielarska i Złot Paralotniarzy „Chmieloty”.