Dziecko w oknie życia. Pierwszy taki przypadek w historii lubelskiego hospicjum dla dzieci

i

Autor: Pixabay Dziecko w oknie życia. Pierwszy taki przypadek w historii lubelskiego hospicjum dla dzieci

Chłopiec trafił do szpitala

Lublin. Dziecko w oknie życia. To pierwszy taki przypadek w historii hospicjum dla dzieci

2023-05-12 11:48

Noworodek został znaleziony w piątek (12.05) rano w oknie życia przy Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Chłopiec w stanie stabilnym trafił do szpitala. To pierwszy taki przypadek od otwarcia okna życia blisko dwa lata temu.

Prezes hospicjum o. Filip Buczyński poinformował na Facebooku, że w piątek o godz. 5.45 w działającym przy hospicjum oknie życia zostało pozostawione dziecko. - Jest to żywy noworodek. Chłopiec został natychmiast zaopiekowany przez zespół medyczny oddziału stacjonarnego hospicjum. W stanie stabilnym, zgodnie z procedurami, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala - podał franciszkanin i życzył chłopcu zdrowia.

Przypomniał, że okno życia przy hospicjum istnieje od grudnia 2021 r. i w piątek dzwonek alarmujący o jego otwarciu zadzwonił po raz pierwszy. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia działa od 1997 r. w Lublinie. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi i z innymi nieuleczalnymi schorzeniami. Opiekę zapewnia hospicjum perinatalne, stacjonarne i domowe. Podopieczni i ich rodziny mogą korzystać z bezpłatnych usług stomatologicznych, zabiegów rehabilitacyjnych, poradni neurologicznej i z poradni zdrowia psychicznego.

Czytaj też: Stalowa Wola. 2,5-latek gwałcony i bity. Tragiczne informacje ze szpitala. Do końca życia będzie niepełnosprawny

Trzymał dziecko za rączkę, huknął w nich samochód. Dramat na przejściu w Tarczynie