Chełm. Straż Graniczna zatrzymała pływaka z Ukrainy. Przepłynął całą rzekę z pudłami pełnymi papierosów

i

Autor: SG Chełm. Straż Graniczna zatrzymała pływaka z Ukrainy. Przepłynął całą rzekę z pudłami pełnymi papierosów

Dubienka: Przepłynął wpław Bug. ZASKAKUJĄCY przemyt! SG: „To nieustająca olimpiada”

2020-11-23 17:12

Kreatywność przemytników dostarcza strażnikom granicznym różnych emocji. Tym razem funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Ukrainy, który późną jesienią przepłynął wpław Bug, usiłując przemycić do Polski papierosy. – To nieustająca olimpiada. Nad Odrą wyścigi samochodowe. Na przejściach granicznych quiz „Zgadnij, kim jestem”. Na granicy zielonej „podchody”. Tu zaś mamy tegorocznego mistrza pływackiego w stylu wolnym w warunkach ekstremalnych – komentuje w sieci Straż Graniczna.

Miał na sobie piankę do pływania, przy jej pomocy wpław pokonał rzekę graniczną Bug, przez którą przemycił pudła pełne papierosów. Mieszkaniec Ukrainy trafił do służb granicznych na Ukrainie.

O zajściu informuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej. W czwartek (19 listopada br.), funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. Wtedy w pobliżu miejscowości Dubienka (powiat chełmski) przy samej rzece Bug dostrzegli mężczyznę ubranego w specjalistyczny strój do pływania! Próbował się ukryć razem z pudłami owiniętymi w folię. Okazało się, że mężczyzna jest obywatelem Ukrainy i właśnie wpław przepłynął całą szerokość rzeki - w piance pływackiej i z kartonami pełnymi papierosów.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany a ujawnione przy nim przemycone papierosy (2 500 paczek) o wartości ponad 35 tys. zł zabezpieczone.

Biuro prasowe SG informuje, że mężczyzna po przewiezieniu na teren placówki otrzymał ciepłe i suche ubrania. W sprawie wszczęto już postepowanie przygotowawcze, a zatrzymany cudzoziemiec po zakończonych czynnościach procesowych został przekazany (20 listopada br.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, służbom granicznym Ukrainy.

SG o przemytnikach: "To nieustająca olimpiada"

Służby Straży Granicznej w mediach społecznościowych komentują całą interwencję. Strażnicy przyznają, że na granicy trwa "nieustająca olimpiada".

- Nad Odrą wyścigi samochodowe. Na przejściach granicznych quiz "Zgadnij, kim jestem". Na granicy zielonej "podchody". Tu zaś mamy tegorocznego mistrza pływackiego w stylu wolnym w warunkach ekstremalnych. O wysokości "nagrody" dla niego zdecyduje sąd. Na razie został odesłany "do szatni" - czytamy.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 20.11.2020