Policja zabezpieczyła samochód, którym porwano dwóch mężczyzn

i

Autor: KWP Lublin Policja zabezpieczyła samochód, którym porwano dwóch mężczyzn

Chełm: Chcieli spokojnie kupić narkotyki, zostali porwani [ZDJĘCIA]

2016-05-20 13:17

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani bo porwali dwóch innych mężczyzn. Za ich uwolnienie żądali pieniędzy i to ich zgubiło.  

Wszystko rozegrało się w środę wieczorem w Chełmie. Komenda otrzymała zgłoszenie od krewnej jednego z porwanych mężczyzn. Z uzyskanych od niej informacji wynikało, że mężczyźni są przetrzymywani w nieznanym miejscu, mieli zostać uwolnieni po wpłaceniu 25 tysięcy złotych.

Chełmscy kryminalni zareagowali natychmiastowo. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany 25-latek z gminy Chełm. Następnego dnia zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu chełmskiego. Policja zabezpieczyła samochód i 14 tysięcy złotych.

Śledczy ustalili, że dwa mężczyźni w wieku 22 i 29 lat pod pretekstem zakupu narkotyków udali się do centrum miasta. Tam zaatakowało ich trzech mężczyzn, którzy zmusili ich do wejścia do samochodu. Z centrum Chełma zawieźli ich na jedną z posesji w mieście, tam byli przetrzymywani i bici. Napastnicy zabrali im telefony i pieniądze.

Jeden z przetrzymywanych mężczyzn zadzwonił do krewnej, której przekazał żądania porywaczy. Mówił o kwocie 25 tysięcy złotych w ramach rozliczenia za obrót wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Porywacze nie dostali pieniędzy, a przetrzymywani mężczyźni zostali uwolnienie po kilku godzinach.

Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia. Trzej mężczyźni dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury.  

Porwani mężczyźni chcieli kupić narkotyki w centrum miasta

i

Autor: KWP Lublin Porwani mężczyźni chcieli kupić narkotyki w centrum miasta