Były bokser kierował zorganizowaną grupą przestępczą! Został zatrzymany w Lublinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2016-06-01 12:14

Na sumieniu ma kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych samochodów, wyłudzaniem VAT i praniem brudnych pieniędzy. Były bokser usłyszał już zarzuty, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

35-letni Dawid K. ps. Cygan został zatrzymany w Lublinie. Mężczyzna był jednym z najważniejszych szefów zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się legalizacją luksusowych samochodów, kradzionych z terenu Unii Europejskiej. Grupa zajmowała się też wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy. Dawid K. trafił do więzienia na 3 miesiące.

Kradzieże za zachodzie!

Grupa Dawida K. zalegalizowała co najmniej 15 aut skradzionych w Niemczech i Belgii. Były to samochody głównie BMW. Grupa wyłudziła także 8 dostawczych mercedesów z wypożyczalni o wartości 3 mln złotych. Policja już odzyskała 12 aut. Wszystkie zostały zwrócone niemieckim i belgijskim firmom ubezpieczeniowym.

Z ustaleń CBŚP, grupa równolegle zajmowała się wystawianiem nierzetelnych faktur i wyłudzaniem podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów. Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy prali brudne pieniądze z tego tytułu. Wykorzystywali do tego szereg spółek – słupów, powoływanych tylko na potrzeby przestępczego procederu, między którymi krążyły faktury. Grupa wyłudziła co najmniej 11 milionów złotych. Przestępcy swoje zyski lokowali w budowę osiedla domków jednorodzinnych w Warszawie, by utrudnić organom ścigania wykrycie przestępczego procederu. Prokurator wydal decyzję o zabezpieczeniu majątkowym na 5 mln złotych.

Do tej pory zatrzymano 18 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzy z tych osób usłyszały zarzuty kierowania grupą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo z zatrzymania Cygana: