Burzec: Marek wyszedł nad staw i UTONĄŁ. 4-LATEK ZGINĄŁ 300 metrów od domu!

2020-06-03 9:30 Mucha, mta

Już nigdy i już naprawdę nikomu nie powie, co zobaczył po drugiej stronie płotu... Markowi R., rezolutnemu czterolatkowi ze wsi Burzec pod Łukowem (woj. lubelskie), zaiskrzyły się oczy, kiedy wczoraj przed południem zobaczył niedomkniętą furtkę, a przechodząc przez nią niepostrzeżenie, już czuł ten wielki i ciekawy świat. Świat wyjątkowo dla niego okrutny i bezlitosny – ciało maluszka odnaleziono po kilku godzinach w stawie nieopodal domu.

Do feralnego wtorkowego południa Markowi wystarczało to, co działo się wokół jego rodzinnego lokum. Drewniany niewielki domek, płotek i podwórko z kurami, to był jego świat, który lubił odkrywać sam. Co skusiło go, aby skorzystać z niedomkniętej furtki i wyjść na drogę, a potem dalej, przed siebie? Tego się już nie dowiemy. Pewnie dziecięca ciekawość...

Zobacz też: Burzec: 4-letni Marek NIE ŻYJE. Ciało wyłowiono ze stawu. Tragiczny finał poszukiwań

Przerażającą prawdę, że Marka nie ma w obejściu, bliscy chłopca zauważyli ok. 12.00 w południe. Początkowo szukali sami. Może schował się do stodoły? Może jest gdzieś w domu? Nawoływaniom wciąż odpowiadała cisza, dlatego zawiadomili policję.

– Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia, około godz. 13.00, policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą – informuje Marcin Jóźwik z łukowskiej policji. Wszyscy szukający chłopca, kilkudziesięciu policjantów, strażaków, leśników i mieszkańców wsi, wierzyło, że zaraz zobaczą wśród drzew idącą ku nim filigranową postać ubraną w fikuśną niebieską bluzę z nadrukiem małpki. Taką właśnie Marek miał bluzę na sobie. I w takiej właśnie odnaleźli go płetwonurkowie wezwani na miejsce. Bardzo szybko obdarli wszystkich z nadziei.

Ciało chłopca zostało wyłowione około godz. 17.00 ze zbiornika wodnego oddalonego około 300 metrów od domu – dodaje Jóźwik. Najprawdopodobniej chłopiec utonął.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ!

Super Raport 2 VI (goście: Kowal, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.