Poza półmaratonem swoje siły biegowe mogą sprawdzić też vipy, studenci oraz dzieci

i

Autor: Półmaraton Solidarności Poza półmaratonem swoje siły biegowe mogą sprawdzić też vipy, studenci oraz dzieci

Biegi Solidarności: Półmaraton ze Świdnika do Lublina [ZAPISY]

2016-06-04 12:22

Dla uczczenia pamięci walczących robotników, teraz biegacze zawalczą o pokonanie siebie i własnych słabości. Na początku czerwca 4. PKO Półmaraton Solidarności. Razem z nim biegi towarzyszące.  ​

Bieg główny to dystans półmaratonu, czyli ponad 21 kilometrów, zwłaszcza po trasie prowadzącej przez Wyżynę Lubelską dla zawodników jest dużym wyzwaniem. Dodatkowymi trudnościami poza zróżnicowanym terenem jest także czerwcowy upał, ale niewątpliwym plusem duża atrakcyjność trasy.

Trasa Półmaratonu Solidarności

Start jest tuż przed Portem Lotniczym w Świdniku, zawodnicy zostaną dowiezieni pociągiem. Maratończycy na pierwszych kilometrach przebiegną przez tereny zakładów w Świdniku, a później ulicami tego miasta. Od ulicy Jarzębinowej wybiegną na drogę biegnącą wzdłuż trasy S17. Do Lublina wbiegną od Drogi Męczenników Majdanka pokonując długi podbieg. Meta biegu usytuowana będzie na Alejach Zygmuntowskich tuż przed stadionem.

Półmaraton Solidarności rozpoczyna się przed Portem Lotniczym w Świdniku

i

Autor: Półmaraton Solidarności Półmaraton Solidarności rozpoczyna się przed Portem Lotniczym w Świdniku

Zapisy na półmaraton
Zgłoszenia elektroniczne odbywają się do 27 maja, a opłata wynosi 70 złotych. Zapisy są możliwe również w biurze zawodów od 30 maja do 4 czerwca. W dniach 30 maj – 3 czerwiec opłata za start wynosi 80 złotych, w ostatnim dniu – 90 złotych.

Biuro zawodów jest czynne od 2 do 4 czerwca na stadionie miejskim MOSiR, przy al. Zygmuntowskie 5.
2 czerwca biuro czynne będzie w godz. 12.00-20.00
3 czerwca biuro czynne w godz. 10.00-20.00
4 czerwca biuro czynne w godz. 6.00-8.00
Wcześniej biuro zawodów mieści się w siedzibie Solidarności, przy ul. Królewskiej 3.

Biegi towarzyszące

czyli Bieg VIP-ów, Bieg Studentów, Biegi Młodzieżowe i Bieg Niepełnosprawnych. Ci wszyscy do pokonania maja dystans 2 kilometrów. Trasa biegnie od placu Łokietka (start), przez ulice: Królewską, Wyszyńskiego, Zamojską, Start most na Bystrzycy, Rondo Lubelskiego Lipca 80' i Aleje Zygmuntowskie. Meta dla wszystkich biegów jest wspólna, czyli na Al. Zygmuntowskich przy stadionie MOSiR.

Zapisy na biegi przyjmowane są do końca maja w zgłoszeniach mailowych, telefonicznych lub w biurze zawodów.

Biegi dla dzieci

Krasnale, Młodziki oraz dzieci niepełnosprawne mogą bawić się na stadionie MOSiR przy Zygmuntowskich. W dniu półmaratonu, mogą postawić swoje pierwsze biegowe kroku od dystanu 150 metrów do 350 – dla uczniów szkół podstawowych.