Bełżec: Kłusownik z piekła rodem. Bezwzględny Radosław wpadł w pułapkę

i

Autor: KWP Lublin; zdj. ilustracyjne: Pixabay/Arcaion Bełżec: Kłusownik z piekła rodem. Bezwzględny Radosław wpadł w pułapkę

Popełnił błąd

Bełżec: Kłusownik z piekła rodem. Bezwzględny Radosław wpadł w pułapkę

2022-10-17 8:57

Wiele razy rozstawiał pułapki, w które wpadały jego bezbronne ofiary, a w końcu sam wpadł… na swoje szczęście jedynie w fotopułapkę. Radosław Ł. (69 l.) od dłuższego czasu kłusował w lasach pod Tomaszowem Lubelskim, skazując uwięzione we wnykach zwierzęta na powolną i bolesną śmierć w męczarniach. Zdradził go zapis z kamery umieszczonej na drzewie i… lodówka pełna dziczyzny.

Kłusownik to wyjątkowo okrutny człowiek, który doskonale zdaje sobie sprawę, jak długą i pełną cierpienia śmierć mają jego ofiary. Radosław Ł. z położonego tuż pod granicą polsko-ukraińską Bełżca (pow. tomaszowski) na Lubelszczyźnie nic sobie z tego nie robił. Kłusował w najlepsze w bogatych w zwierzynę lasach…

Kłusownik wpadł w fotopułapkę. Jego ofiary umierały w męczarniach

Był tak pewny siebie, że zaczął popełniać proste błędy. Zostawił dowód przestępstwa na miejscu, gdzie do niego doszło. – Na początku października mieszkaniec gminy Bełżec powiadomił, że na terenie lasu w miejscowości Bełżec natrafił na szkielet i skórę jelenia – opowiada sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Zabójca zabrał jedynie mięso, wcześniej czekając długie godziny, aż leśny zwierz wyzionie ducha. Jako ślad po zbrodni została tylko skóra i kości.

– Sprawą zajęli się policjanci, pomogli im myśliwi z miejscowego koła łowieckiego – dodaje Pawłowska. Trop wiódł do Radosława Ł. O tym, że to był strzał w dziesiątkę, śledczy przekonali się, gdy zobaczyli nagranie z tzw. fotopułapki, czyli kamery monitorującej to, co dzieje się w lesie. Urządzenie zarejestrowało, jak mężczyzna umieszcza wnyki na dzikie zwierzęta.

W trakcie przeszukania posesji 69-latka mundurowi znaleźli mięso skłusowanej zwierzyny oraz wnyki, które znajdowały się niedaleko jego zabudowań – potwierdza rzeczniczka tomaszowskich policjantów. Radosławowi Ł. grozi kara pięciu lat więzienia.

Sonda
Czy kary za kłusownictwo powinny być bardziej surowe?
Dramatyczna akcja poszukiwawcza w Karczewie. 89-letnia pani Irena odnaleziona!

Przeciętny Polak zjada rocznie aż 80 kg mięsa! Czy powinniśmy z niego zrezygnować?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Kotlet z psa? Mielone z kota? Dlaczego jedne zwierzęta kochamy, a inne... zjadamy?" on Spreaker.