ANTYTERRORYŚCI weszli do RCKiK w Lublinie! Oddali osocze dla chorych na COVID [ZDJĘCIA]

2020-12-16 13:53

Policyjni antyterroryści weszli do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Nie dlatego, że szukali tam najgroźniejszych przestępców, ale po to, by pomóc chorym. Oddali osocze dla osób z COVID-19. – To gest potrzeby serca – tłumaczą policjanci.

Policjanci z Lublina po raz kolejny oddają osocze dla chorych na COVID-19. Prosili o to, gdy chorowali ich koledzy, ale też sami nie raz dali przykład, pokazując jak dzielić się krwią czy osoczem ozdrowieńców. Ten „lek” jest stosowany w terapii osób zakażonych koronawirusem.

To gest potrzeby serca, ale i przejaw troski o zdrowie oraz życie chorych – tłumaczy podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Super Raport 16.12 (Goście: Sebastian Kaleta - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL)

Tym razem do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiła się policyjna elita, czyli funkcjonariusze oddziału kontrterrorystycznego. Policyjni „atecy” sami niedawno zarazili się koronawirusem, przeszli chorobę i teraz mogą pomóc innym. Na taki krok zdecydowało się 10 funkcjonariuszy.

Zobacz też: Zmuszali je do SEKSU. Na czele gangu stała kobieta! GIGANTYCZNA AKCJA policji [ZDJĘCIA]

– Policjanci, mając świadomość, że ten niezwykle cenny płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia, zapewniają, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa z ich strony – deklaruje Kamola.

I choć policyjni antyterroryści niejedno już widzieli i pewnie bólu się nie boją, to tym razem mogli czuć się całkowicie bezpiecznie. Pobranie osocza jest bezbolesne. Trwa ok. 40 minut.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!