W Akademii Małego Szofera są prawdziwe znaki, parkingi i przejścia dla pieszych

i

Autor: Claudio PlanetKart, Public Domain, wikimedia.org W Akademii Małego Szofera są prawdziwe znaki, parkingi i przejścia dla pieszych

Akademia Małego Szofera: Miasteczko drogowe dla najmłodszych [CENY, GODZINY OTWARCIA]

2015-08-24 14:54

Duże miasto, lecz w mini wersji. Mali lublinianie mogą w praktyce uczyć się zasad ruchu drogowego.

Pod dachem zostało stworzone małe miasto. Poza jezdniami są także znaki drogowe z prawdziwego zdarzenia, krawężniki, przejścia dla pieszych, domki, drzewa i parkingi.

Mali lublinianie mogą jeździć minijeepami oraz miniskuterami. Do dyspozycji jest łącznie 20 małych pojazdów, wszystkie posiadają napęd elektryczny. Przejazdy odbywają się do wyboru w: 15 samochodzikach, trzech quadach i dwóch skuterach.

Z Akademii można korzystać niezależnie od pogody. Miasteczko ruchu drogowego znajduje się w klimatyzowanej hali. Akademia Małego Szofera mieści się tuż obok budowanego Aqua Lublin, w miejscu zimowego lodowiska Icemiania. Wejście od strony Lubelskiego Lipca `80.

Godziny otwarcia i bilety

Miasteczko drogowe dla najmłodszych otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

Bilet wstępu dla dziecka kosztuje 20 złotych za 30 minut wypożyczenia auta. Z Akademii Szoferów mogą korzystać również grupy zorganizowane. Przy grupach z placówek oświatowych przy grupie minimum dziesięciu osób, od wtorku do piątku do godziny 15.00 cena za pół godziny wynosi 17 złotych za osobę. Po godzinie 15.00 oraz w weekendy można w Akademii zorganizować np. urodziny, wtedy wynajęcie maksymalnie 10 samochodów dla 20 osób kosztuje 600 złotych za dwie godziny zabawy.