36-latek włamał się do kościoła, zniszczył figurkę z szopki, a potem zasnął w konfesjonale

i

Autor: lublin.policja.gov.pl/ Mieszkaniec gminy Ludwin usłyszał zarzuty

Grozi mu 5 lat

36-latek włamał się do kościoła, zniszczył figurkę z szopki, a potem zasnął w konfesjonale

2022-12-28 11:47

Zarzuty zniszczenie mienia, naruszenia miru oraz posiadania narkotyków usłyszał 36-letni mieszkaniec gminy Ludwin (Lubelskie), który w święta włamał się do kościoła, zniszczył figurkę z szopki bożonarodzeniowej, po czym zasnął w konfesjonale. Podejrzany wyjaśnił, że wracał z imprezy i nie pamięta, jak do tego doszło.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie nadkom. Kamil Gołębiowski poinformował, że w poniedziałek rano funkcjonariusze zostali powiadomieni o nietypowym zdarzeniu. Ze zgłoszenia organisty wynikało, iż ktoś włamał się do kościoła i zasnął w konfesjonale". Interweniujący policjanci obudzili sprawcę. Mężczyzna był agresywny i nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków. 36-letni mieszkaniec gminy Ludwin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi" – przekazał rzecznik. Z ustaleń policjantów wynika, że wybił szybę w drzwiach do zakrystii i wszedł do kościoła, gdzie następnie zniszczył jedną z figurek z szopki bożonarodzeniowej. Dodatkowo uszkodził klamkę w drzwiach oraz włącznik przeciwpożarowy. Na koniec usiadł w konfesjonale i tam zasnął.

Częstochowa. Ukradli i zniszczyli figurki z szopki bożonarodzeniowej. Zatrzymano dwie osoby

36-latek usłyszał trzy zarzuty: zniszczenia mienia, naruszenia miru oraz posiadania narkotyków. Przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Wyjaśnił, że wracał z imprezy i nie wie, jak doszło do tego zdarzenia. Za zarzucane mu czyny grozi do 5 lat więzienia.(PAP)

Św. Józef bez nóg i ręki! Co się stało z szopką pod Poznaniem?

Sonda
Która szopka w Warszawie jest według Ciebie najlepsza?