Lublin. 29-latek zlitował się nad nieznajomym chłopcem. Chwilę później uciekał

i

Autor: KMP Lublin Policjanci rychło złapali 20-letniego napastnika. Sebastianowi K. grozi do 12 lat więzienia.

Trzeba uważać

Lublin. 29-latek zlitował się nad nieznajomym chłopcem. Chwilę później uciekał

2023-08-31 8:33

Był podchmielony i uznał zapewne, że może pomóc chłopcu spełnić jego marzenie - 29-letni lublinianin zgodził się dać nastolatkowi pieniądze na wymarzone buty. Kiedy wypłacał je z bankomatu, napadł go Sebastian K. (20 l.), który popijając piwo przed sklepem usłyszał ich rozmowę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ulicy Krasińskiego w Lublinie. Siedzącego na ławce 29-latka zaczepił nieznajomy chłopiec. - Nieletni poprosił o pieniądze na buty. Po krótkiej rozmowie mieszkaniec Lublina zgodził się pomóc. Obaj poszli do pobliskiego bankomatu, gdzie 29-latek wypłacił gotówkę - opowiada nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. Dał mu 200 zł. Wtedy do rozmowy włączył się Sebastian K. Stał niedaleko w piwem w ręce i słyszał rozmowę. Uznał, że to świetna okazja do podreperowania budżetu. - Zażądał oddania pozostałych pieniędzy oraz wypłaty z bankomatu dodatkowej gotówki.

Jął przy tym zastraszać 29-latka, a następnie uderzył go pięścią. Zrabował ponad 300 złotych. Na szczęście 29-latek w pewnym momencie zdołał uciec. Policjanci rychło złapali napastnika, Sebastianowi K. grozi do 12 lat więzienia.

Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

Pytanie 1 z 10
Zamek widoczny na zdjęciu to jedna z głównych atrakcji:
Zamki w Polsce