Życzenia dla księży na Wielki Czwartek 2022: Czego życzyć kapłanowi? Zobacz najlepsze życzenia dla księdza

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Życzenia dla księży na Wielki Czwartek 2022: Czego życzyć kapłanowi? Zobacz najlepsze życzenia dla księdza

Życzenia dla księży na Wielki Czwartek 2023: Czego życzyć kapłanowi? Zobacz najlepsze życzenia dla księdza

2023-04-06 12:54

Życzenia dla księży na Wielki Czwartek. Tego dnia duchowni świętują ustanowienie sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. Czego życzyć księdzu na Wielki Czwartek? Życzenia dla kapłana powinny być starannie wybrane, w zależności od tego, czy znamy się z duchownym osobiście i prywatnie, czy też nie. Proponujemy wam konkretne życzenia dla księży z całej parafii, a także dla kapłanów, którzy są waszymi znajomymi.

Życzenia dla księży na Wielki Czwartek to temat, który bardzo często pojawia się przed Wielkanocą. Bliscy, wierni i przyjaciele duchownych chcą przekazać im najserdeczniejsze życzenia z okazji ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii. Przypomnijmy - 3 dni przed Wielkanocą, w czwartek wieczorem rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Księża wspominają Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus Chrystus ustanowił sakramenty kapłaństwa i nakazał celebrować Mszę Świętą. W czasie Wielkiego Czwartku 2023 w kościołach katedralnych odprawione zostaną uroczyste msze, które będą sprawowane w godzinach porannych przez biskupa diecezjalnego wraz z prezbiterami. Jest to tzw. Msza Krzyżma.

Warto wiedzieć: Wielki Piątek 2023. Obowiązuje post ścisły. Kiedy jest Wielki Piątek i czy trzeba iść do kościoła?

Życzenia dla księży na Wielki Czwartek 2023. Sprawdź, czego życzyć kapłanowi

Wielki Czwartek w kościołach parafialnych odprawiana jest tylko jedna uroczysta msza wieczorem - Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne. Tego dnia wierni tłumnie udają się do świątyń, ale oprócz modlitwy chcą również złożyć najlepsze życzenia. Co powiedzieć, aby wyrazić swoją wdzięczność i jednocześnie pokazać, że pamiętamy o kapłanie jak o człowieku?

- Szczęść Boże! Pragniemy Ci życzyć przede wszystkim zdrowia, błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki oraz tego, aby w dalszej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii zawsze towarzyszyły Ci świętość, gorliwość i poświęcenie - takie słowa na pewno ucieszą księdza.

Jeżeli chcemy się zwrócić do księży w sensie ogólnym, z pomocą przychodzą życzenia, opublikowane swego czasu w serwisie msze.info.

- Z okazji Wielkiego Czwartku życzymy Wam niegasnącej miłości do Eucharystii, gorliwości oraz siły potrzebnych do głoszenia Dobrej Nowiny, a także obfitych owoców duszpasterskiej pracy. Oby radość i satysfakcja towarzyszyły Wam w każdym dniu posługi kapłańskiej. Niech Bóg obdarza Was wszelkimi łaskami, byście mogli w pełni realizować swoje powołanie. Szczęść Wam Boże! Parafianie - takie słowa w kierunku księży proponuje serwis msze.info.

Życzenia dla księdza na Wielki Czwartek z pewnością mogą zawierać słowa o zdrowiu, pomyślności, niegasnącym zapale, entuzjazmie i sile. Wierni bardzo często życzą Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego oraz wytrwałości w naśladowaniu Chrystusa zbawiciela. Najważniejsze, by życzenia dla kapłanów płynęły od serca, były szczere i sprawiły radość księżom w dniu ich święta.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka!