Żona miała znęcać się nad mężem. Zaatakowała go nożyczkami. Kobieta trafiła za kraty

i

Autor: KPP Świdnik Żona miała znęcać się nad mężem. Zaatakowała go nożyczkami. Kobieta trafiła za kraty

Koszmar mężczyzny

Żona miała znęcać się nad mężem. Zaatakowała go nożyczkami. Kobieta trafiła za kraty

2023-01-27 14:37

Miesięczny areszt zastosował sąd wobec 50-latki z powiatu świdnickiego (woj. lubelskie) podejrzanej o znęcanie się nad mężem. Według ustaleń policjantów, podczas awantury zaatakowała go nożyczkami w nogę. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.

W miniony wtorek (24 stycznia) do policjantów zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że został dźgnięty nożyczkami w nogę przez swoją żonę. - Jak wynikało ze wskazywanych przez niego okoliczności, jego 50-letnia małżonka od dłuższego czasu stosuje wobec niego przemoc. Pomiędzy małżonkami miało dochodzić do awantur i nieporozumień - informuje komisarz Magdalena Szczepanowska. Poszkodowany mężczyzna był opatrzony przez lekarza, ale nie wymagał hospitalizacji. Policja ustala okoliczności zdarzenia i sprawdza, czy już wcześniej nie dochodziło w tej rodzinie do przemocy psychicznej i fizycznej.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania była trzeźwa. W czwartek została doprowadzona do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Świdniku, gdzie zastosowano wobec niej miesięczny areszt. Zgodnie z kodeksem karnym za zarzucany kobiecie czyn grozi do pięciu lat więzienia.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Mąż pożegnał swoją Anię. Łzy same cisną się do oczu