Jak będzie wyglądał Żmigród?
Przeanalizowany został teren, literatura, opracowania i dokumenty. Podstawą przebudowy Żmigrodu jest renowacja zabudowy historycznej. Po badaniach powstał projekt stworzony przez studentkę gospodarki przestrzennej, Olgę Janiszewską. To nie tylko praca dyplomowa, ale być może projekt, który jest realny do wdrożenia.
Polecany artykuł:
- Głównym założeniem jest stworzenie spójnej przestrzeni śródmiejskiej. W założeniach miasta kompaktowego, czyli drożności ruchu pieszego, lekkim wygaszeniu ruchu kołowego – mówi Olga Janiszewska. - Jest tam kilka przestrzeni zielonych, które obecnie są zaniedbane i niewykorzystane - one mają duży potencjał. No i też okolice rzeki, duża przestrzeń rekreacyjna. Należałoby przebudować bulwar i utworzyć tam odpowiednią infrastrukturę, czyli wprowadzić usługi gastronomii i rozrywki – wyjaśnia.
Posłuchaj, jakie są olany wobec Żmigrodu. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.
- Dzielnica Żmigród w Lublinie to teren o niezwykłych walorach urbanistycznych i potencjalne przestrzennym – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. - Rewitalizacja przyniesie odczuwalne korzyści nie tylko mieszkańcom tej okolicy, ale wszystkim lublinianom.
Czas na dyskusję!
Miasto chce rozpocząć dyskusję na temat przebudowy Żmigrodu. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami planowane jest jeszcze w maju. Już dziś można wysyłać swoje opinie i uwagi na adres [email protected].