Złodzieje buszują na polach truskawek! Z plantacji zginęło ponad 200 kg owoców

i

Autor: pasja1000/cc0/pixabay Z plantacji truskawek w Pachnowoli ukradziono ponad 200 kilogramów owoców.

Złodzieje buszują na polach truskawek! Z plantacji zginęło ponad 200 kg owoców

2022-05-31 17:08

Złodzieje buszują na polach truskawek w gminie Puławy. Tylko z jednej plantacji ukradziono ponad 200 kilogramów tych owoców! Skala procederu stała się tak uciążliwa, że lokalny samorząd poprosił w mediach społecznościowych o zwracanie uwagi na podejrzanych osobników, kręcących się w pobliżu pól.

Złodzieje buszują na polach truskawek w gminie Puławy! Z plantacji zginęło ponad 200 kg owoców

Złodzieje upodobali sobie plantacje truskawek w gminie PuławyTruskawki zazwyczaj w nocy znikają z pól, a właściciele upraw załamują ręce, ponieważ ktoś inny przywłaszcza sobie ich towar. Ukradzione owoce prawdopodobnie trafiają do sprzedaży i napychają kieszenie przestępcom. Proceder stał się tak uciążliwy, że interwencję w tej sprawie podjął lokalny samorząd. Na Facebooku gmina Puławy zamieściła ostrzeżenie przed złodziejami truskawek. Zawiera ono również apel o czujność i baczniejsze zwracanie uwagi na nieznajome osoby i pojazdy poruszające się w obrębie pól.

Najnowszym "wyczynem" złodziei truskawek na Lubelszczyźnie jest kradzież ponad 200 kilogramów owoców tylko z jednej plantacji! Doszło do niej w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 maja) w Pachnowoli. Złodzieje musieli tam buszować przez dłuższy czas, ponieważ wynieśli truskawki, które pomieściłyby się w 80 łubiankach. 

PRZECZYTAJ: Śmierć na budowie. 38-latek uciekł z miejsca tragedii. Prąd zabił młodego mężczyznę

- Uwaga na kradzieże truskawek!!! W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały, że plantatorom truskawek z pól kradzione są te smaczne owoce. Do jednej z kradzieży doszło w nocy z 30 na 31 maja. Z plantacji w Pachnowoli zostało skradzionych około 200 kg (80 łubianek) owoców. Apelujemy do Państwa o czujność i baczniejsze zwracanie uwagi na nieznajome osoby i pojazdy poruszające się w obrębie pól - ostrzega na swoim profilu FB gmina Puławy.

ZOBACZ: Pijany 21-latek zabił swoich pasażerów. Kara za zbrodnię może być szokująca

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Krakowski absurd? Pod Wawelem koszą... ziemię! Nagranie obiegło sieć, miasto tłumaczy