Zginął w czasie remontu domu! Koszmarny wypadek w Rykach

i

Autor: Shutterstock; KPP Ryki 65-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w czasie remontu domu w Rykach na Lubelszczyźnie

Tragedia na Lubelszczyźnie

Zginął w czasie remontu domu! Koszmarny wypadek w Rykach

2023-03-20 15:51

65-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w czasie remontu domu w Rykach na Lubelszczyźnie. W poniedziałek, 20 marca, przed godz. 9, denat przebywał na rusztowaniu i prowadził prace przy naprawie dachu budynku gospodarczego. Jak wstępnie ustalili mundurowi, w ich trakcie spadł z wysokości, choć na miejsce wezwano jeszcze śmigłowiec LPR.

Śmiertelny wypadek w czasie remontu dachu. 65-latek spadł z rusztowania w Rykach

W czasie remontu domu w Rykach w poniedziałek, 20 marca, doszło do śmiertelnego wypadku, którego ofiarą został 65-latek. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do służb ratowniczych przed godz. 9, a ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna przebywał na przystawionym do budynku gospodarczego rusztowaniu, biorąc udział w pracach naprawczych dachu. Z nieznanych jak na razie przyczyn spadł z konstrukcji i zginął na miejscu. Do mieszkańca gminy Ryki wezwano jeszcze śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na pomoc było już za późno. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rykach, która zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywanej pracy - prosi aspirantka sztabowa Agnieszka Marchlak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?
Mały koziołek wpadł do studni. Potrzebna była pomoc