Wielki Koncert Charytatywny dla Marysi

i

Autor: #kotekmarysi Wielki Koncert Charytatywny dla Marysi

Zagrają dla 3-letniej Marysi Szlązak. Dziewczynka walczy o zdrowie we Włoszech [AUDIO]

2018-11-23 19:37

Ona walczy o życie w Rzymie, oni zagrają o jej zdrowie w Lublinie. Dziesiątki głosów zaśpiewają dla jednego dziecka. Przed nami koncert charytatywny dla Marysi Szlązak.

Wydarzenie już w najbliższą niedzielę, 25 listopada, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, od godz. 17.00 do 20.30. W koncercie wezmą udział soliści, duety, chóry i instrumentaliści. W sumie kilkuset muzyków. – Będzie dziewięć chórów, świetni soliści, fantastyczne duety – tłumaczy Aleksandra Burdan, jedna z koordynatorek wydarzenia.

Jednym z artystów, który pojawi się na scenie, będzie Piotr Selim. Lubelski muzyk nie miał wątpliwości co do udziału w koncercie. Prywatnie artysta przyjaźni się z rodziną chorej dziewczynki.  Odzew lubelskiego środowiska, zarówno klasycznego, jak i tego rozrywkowego, był taki, jaki być powinien. Wszyscy się zintegrowali – mówi wyraźnie wzruszony Selim.

>>> 15 lat więzienia za zbrodnię przy Królewskiej. Jan W. usłyszał wyrok

#kotekMarysi

i

Autor: #kotekmarysi #kotekMarysi

>>> Niezwykłe zjawisko pogodowe na Lubelszczyźnie! „Jak dziurawe prześcieradło” [WIDEO]

Ciężki stan dziewczynki

Przypomnijmy, że Marysia to trzyletnia dziewczynka walcząca z rdzeniakiem zarodkowym, nowotworem złośliwym mózgu. Pieniądze potrzebne są na specjalistyczne leczenie we Włoszech. Obecnie Marysia wraz z rodzicami przebywa w dziecięcej klinice w Rzymie. Jej stan lekarze określają jako ciężki – mówi Barbara Pazur, babcia dziecka.

Jest po czwartej chemii. Jest w trakcie silnej rehabilitacji. Stan jest ciężki. Marysia nie widzi, mało mówi, wymaga rehabilitacji, bo się nie rusza, leży – dodaje pani Barbara.

>>> Nie żyje 4-miesięczny Filipek z Chełma. Lekarze nie chcieli pomóc dziecku? [AKTUALIZACJA]


Posłuchaj zapowiedzi koncertu i historii choroby Marysi.


Bilety-cegiełki kupić można w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz online na kotekmarysi.pl.

>>> Lublin: Uciekając przed policją, wsiadła do... nieoznakowanego radiowozu

Zobacz TO WIDEO: