Przyjechała z Meksyku malować po murach

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti Meeting of Styles w Lublinie [ZDJĘCIA]

2023-08-07 9:29

Uwielbiam to robić, to ważna część mojego życia - mówi Nia Fase. Kobieta tylko się uśmiecha pytana o to, co robi Meksykanka z farbą w sprayu na obrzeżach Lublina. 32-latka tworzy swoją sztukę, tak jak ponad stu innych artystów ulicy, którzy wzięli udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Graffiti Meeting of Styles w Lublinie.

Kozi Gród po raz kolejny zaprosił writerów (tak o sobie mówią twórcy graffiti), o których głośno w Polsce i na świecie. Ich prace można podziwiać na ścianach oporowych dwupasmówki, tuż przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS. Choć do Lublina przyjechało ponad 140 artystów, nie mieli problemu z pomieszczeniem się przy jednej ścianie. - To jedna z najdłuższych ścian w Europie, ma około 1,5 km długości - tłumaczy Łukasz Kuzioła, organizator Meeting of Styles Polska. Tematyka prac? Kompletnie dowolna. Technika także.

Goście przyjechali dosłownie z całego świata. - Przyjechałam tutaj ze stolicy Meksyku, w celu takim jak wszyscy tutaj - żeby malować - mówi Nia Fase, która korzystając z wycieczki do Europy, weźmie udział w podobnej imprezie odbywającej się w Antwerpii w Belgii. - Malowaniem zajmuję się od 21. roku życia, w tym czasie zwiedziłam wiele zakątków świata i mojego własnego kraju dzieląc się doświadczeniami z ludźmi których pasją jest tworzenie graffiti.

Sonda
Czy jesteś za zakazem sprzedaży alkoholu w nocy w Lublinie?