Wszedł do jeziora i nagle zniknął pod wodą. Tragedia w Okunince

i

Autor: KMP Suwałki Wszedł do jeziora i nagle zniknął pod wodą. Tragedia w Okunince. Zdjęcie ilustracyjne.

Śmierć nad jeziorem

Wszedł do jeziora i nagle zniknął pod wodą. Tragedia w Okunince

2022-08-14 14:37

76-latek utonął w sobotę w jeziorze Białym w Okunince (woj. lubelskie). Mimo prowadzonej przez ratowników na miejscu akcji ratunkowej oraz hospitalizacji, jego życia nie udało się uratować. W tym sezonie w regionie utonęło już 15 osób.

Podinspektor Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie poinformowała, że w sobotę po godz. 16 funkcjonariusze zostali powiadomieni o starszym mężczyźnie, który przebywając z rodziną w Okunince wszedł do jeziora i nagle zniknął pod powierzchnią wody. - Do działań przystąpili ratownicy, którzy wyciągnęli mężczyznę z wody i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Mężczyzna trafił do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować jego życia – przekazała policjantka. Jak zaznaczyła, to już piętnasta ofiara wody w województwie lubelskim w tym sezonie.

Czytaj też: Chełm: Lexus uderzył w budynek. Kierowca nie żyje [ZDJĘCIA]

Podinspektor Szymańska zaapelowała o rozsądek przy korzystaniu z kąpieli wodnych. - Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, nadmierne rozluźnienie i nieuwaga, a przede wszystkim wchodzenie do wody po alkoholu może być tragiczne w skutkach – dodała policjantka.

Sonda
Czy wchodziłeś/wchodziłaś do wody po alkoholu?