Ośrodek planuje utworzenie szlaku majątków ziemiańskich Lubelszczyzny

i

Autor: Brama Grodzka, Teatr NN Ośrodek planuje utworzenie szlaku majątków ziemiańskich Lubelszczyzny

Wirtualna podróż w czasie [WIDEO] Dawna Lubelszczyzna w Internecie

2015-11-18 10:57

Nie wychodząc z domu możesz przenieść się do majątków ziemskich. Wirtualne spacery, opowiadane historie i pamiątkowe zdjęcia. 

"Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie. Wirtualna podróż w czasie" to wspólny projekt Teatru NN i byłych ziemian. Dołączając do zabawy możecie odbyć wirtualny spacer po majątku w Moniakach, usłyszeć opowiadania byłych ziemian oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat ponad 850 majątków na Lubelszczyźnie.

- Lubimy te nowe technologie, mamy osoby, które potrafią to robić i w naszych głowach zrodził się taki pomysł, żeby ten dwór funkcjonujący w dwudziestoleciu międzywojennym przywrócić do życia teraz, w roku 2015 – mówi Piotr Lasota, program „Historia mówiona” Ośrodek Brama Grodzka, Teatr NN.

Posłuchaj jak wygląda wirtualna podróż przez lubelskie ziemiaństwo. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

- Wchodząc na stronę oprócz mapy, która kosztowała nas mnóstwo pracy, jest też dwór 3D – zapowiada Piotr Lasota. - Chodząc po tych pomieszczeniach poznajemy historie mieszkających tam ludzi i widzimy fotografie przedstawiające przedwojenny stan – dodaje.

Projekt wciąż jest w budowie. Autorzy planują stworzenie multimedialnego szlaku majątków ziemiańskich na Lubelszczyźnie. Chętni do dzielenia się wspomnieniami i historiami związanymi z dworami naszego województwa mogą zgłaszać się do Teatru NN.  

Zobaczcie jak wyglądała oficjalna inauguracja projektu

Ziemiańswo na LubelszczyźnieWirtualna podróż w czasie. Dawną Lubelszczyznę można zwiedzać w Internecie

Posted by ESKA INFO Lublin on 18 listopada 2015