Wakacyjny rozkład jazdy obowiązywał będzie do końca sierpnia

i

Autor: fanpage Zarząd Transportu Miejskiego Wakacyjny rozkład jazdy obowiązywał będzie do końca sierpnia

Wakacyjny rozkład jazdy. Autobusy w Lublinie pojadą inaczej

2015-06-25 14:39

Na całe wakacje Zarząd Transportu Miejskiego zmienia rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Do końca sierpnia MPK kursować będzie rzadziej, a niektóre linie wydłużą swoje trasy.

Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązywał będzie letni rozkład jazdy. W zdecydowanej części oparty jest na zmianach z ubiegłego roku.

Najważniejsze modyfikacje na czas wakacji dotyczą zawieszenia linii 56, obsługi Zalewu Zemborzyckiego oraz dopasowania kursów do pracy Strefy Ekonomicznej i odjazdów PKP.

Do końca sierpnia utrzymane zostaną rozkłady jazdy z okresu normalnego na liniach o numerach 19, 22, 50, 73, 75 i 79 oraz rozkładu na soboty i niedziele na liniach 12 i 54.

Linie 21 i 28 będą jeździły według wakacyjnych rozkładów jazdy, te zostały dopasowane do obsługi pracowników Strefy Ekonomicznej.

Zmienione rozkłady obowiązywać będą też linie o numerach 13, 28 i 45. ZTM przewidział też ułatwienie dla podróżujących pociągami. Lublinianie przyjeżdżający do miasta ostatnim pociągiem o 22.55 będą mieli możliwość powrotu z Dworca PKP komunikacją miejską.

Na czas wakacji zostaną wydłużone kursy linii 22 do przystanku Pliszczyn-szkoła. Weekendowe i świąteczne rozkłady jazdy kończące trasę przy Zabytkowej pojadą do przystanku Pliszczyn-szkoła. Pojazdy będą zawracały i oczekiwały na swoją godzinę odjazdu przy szkole w Pliszczynie.

Autobusem nad Zalew Zemborzycki

Serce Lublina w czasie wakacji bije nad Zalewem Zemborzyckim. Ułatwiony będzie także dojazd zarówno od strony Mariny, jak i lasu Dąbrowa.
Linia numer 1 w soboty i niedziele będą miały wydłużone wybrane kursy do Dąbrowy
Linia numer 6 w soboty i niedziele będą miały wydłużone wybrane kursy do Żeglarskiej
Wybrane kursy linii o numerach 15 i 21 we wszystkie dni tygodnia pojadą do Dąbrowy.