Ukradł luksusowy trunek. Koneserowi z Bełżyc grozi mu 10 lat więzienia

2020-10-25 13:18 mucha
Grozi mu 10 lat więzienia
Autor: KWP Lublin Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo nawet 10 lat więzienia

Nie chciał zadowolić się byle czym - 28-latek z Bełżyc pod Lublinem po wejściu do sklepu dłuższą chwilę lustrował półki z alkoholem, po czym wybrał jedną z najdroższych wódek. Z butelką w ręce przeszedł przez cały sklep i pewny krokiem skierował się ku wyjściu. Na drodze stanął mu jednak ochroniarz sklepu, którego koneser markowych wódek zrugał od najgorszych i chciał bić. W ten sposób narobił sobie jeszcze większych kłopotów...

Kto nie lubi towarów z wyższej półki? Na pewno entuzjastą lusksusu jest 28-latek z Bełżyc pod Lublinem. Przynajmniej jeśli chodzi o trunki. Pokazał to kilka dni temu w jednym z bełżyckich marketów. - Jak wynika z ustaleń policjantów 28-letni mieszkaniec gminy Bełżyce wszedł do jednego z marketów. Jego celem była kradzież alkoholu. Przechodząc się między półkami postanowił wybrać jedną z najdroższych wódek - opowiada kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. Co więcej, koneser wódek wcale nie krył się ze swoim łupem. Przeszedł przez cały sklep, po czym postanowił wyjść z obiektu. - Jego działanie zauważył ochroniarz, który od razu podjął interwencję. Wówczas sprawca stał się agresywny. Zaczął pracownika wyzywać, grozić oraz odpychać.

Właściciel sklepu powstrzymał nożownika

Oczywiście mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Swoim agresywnym zachowaniem napytał sobie podwójnych kłopotów. Odpowie bowiem przed sądem za kradzież rozbójniczą, co zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia. To kara dwa razy dłuższa od tej przewidzianej za zwykłą kradzież.