Udawał ratownika medycznego! Piotr P. znów to zrobił

i

Autor: Pixabay/arembowski; KWP Lublin Udawał ratownika medycznego! Piotr P. znów to zrobił

Udawał ratownika medycznego. Piotr P. znów to zrobił!

2021-12-17 13:58

Nic go nie powstrzyma? Pół polski usłyszało o nim przed rokiem, gdy wpadł w Chełmie. Piotr P. spod Lublina… udawał ratownika medycznego. Nie miał uprawnień, by pracować w tym zawodzie. Nie powinien też kierować karetką, a robił to codziennie. Mężczyzna wpadł po uszy w kłopoty, ale… niczego się nie nauczył. Przeniósł się do Warszawy, gdzie znów udawał ratownika!

Już pierwszy rozdział tej historii wydawał się wręcz nieprawdopodobny, ale Piotr T. spod Lublina postanowił w tym roku dopisać kontynuację. Jego CV wygląda okazale, więc bez krępacji złożył je w jednej z firm w Warszawie. Problem tylko w tym, że znów kłamał. 41-latek został zatrzymany, bo ponownie udawał ratownika medycznego. A jakby tego było mało – znów siadał za kierownicą karetki. Niezmiennie nie powinien tego robić, bo lista jego zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych wydłuża się, zamiast skracać. Piotr P. z gminy Niemce pod Lublinem jest niereformowalny. Nikt i nic nie powstrzyma go przed udawaniem ratownika i pracą w ambulansie?!

Niedawno policjanci z Lublina natrafili na ślad Piotra P. w Warszawie. – Jak wynikało z ustaleń poszukiwaczy, mężczyzna zatrudnił się tam jako kierowca i ratownik medyczny w jednej z firm. By zdobyć pracę, prawdopodobnie posłużył się podrobionym dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zobacz też: Horror w Łukowie. Byk zabił pracownika zakładów mięsnych

Ktoś mógłby docenić wytrwałość i upór Piotra P., ale czy dla sądu będzie to okolicznością łagodzącą? Mężczyzna ma na koncie cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, ale nie przeszkadzało mu to w zatrudnieniu się w stolicy i kierowaniu karetką. Doświadczenie miał całkiem spore, w końcu udawał nie po raz pierwszy.

Super Raport 17.12 (Goście: Marek Borowski - senator KO oraz dr hab. Bartłomiej Biskup - politolog, UW) Sedno Sprawy: Janusz Kowalski

W ubiegłym roku w Chełmie usłyszał zarzuty oszustwa, posługiwania się podrobionym dokumentem oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wówczas także zatrudnił się w jednej z placówek służby zdrowia w Chełmie, jako ratownik medyczny – przypomina Gołębiowski.

Lista problemów, jakich narobił sobie 41-latek spod Lublina, jest tak długa, jak jego nieprzeciętne CV ratownika medycznego i kierowcy. Trafił właśnie za kratki i grozi mu bardzo długa odsiadka. – Teraz najbliższe pół roku spędzi w więzieniu, gdzie odbędzie karę za złamanie zakazów sądowych – informuje rzecznik lubelskich policjantów. I jak dodaje, wiele wskazuje na to, że Piotra P. czekają teraz kolejne kłopoty. – Funkcjonariusze z Lublina już przekazali materiały do Warszawy, gdzie policjanci potwierdzą okoliczności zatrudnienia w firmie świadczącej transport medyczny.

Udawał ratownika medycznego! Piotr P. znów to zrobił

i

Autor: KWP Lublin Udawał ratownika medycznego! Piotr P. znów to zrobił

Za oszustwa i posługiwanie się podrobionym dokumentem 41-latkowi spod Lublina może grozić kara ośmiu lat więzienia. Strach pomyśleć, co zrobi, gdy wyjdzie na wolność. Czy to możliwe, że znów założy strój ratownika medycznego?

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej służby zdrowia?